La noi, la Galati sa veniti! (4)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Mai, sa stiti ca va duc dorul, dar aveti si voi mila de mine! (cu parcul lui durbaca)

Vilma, Anca (4 ani) si Tudor (1 an si ceva)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

Salutare fetelor!Nu am stiut unde postati!Acum ca stiu, o sa postez si eu tot aici. Eu sunt galateanca dar locuiesc in Braila. Deh, daca mi-a trebuit sot brailean....
Pt alinam: inca nu sunt insarcinata dar incerc de un an de zile si sunt disperata ca nu stiu la ce medic sa merg.
Pupici,
Veronica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Laura, intr-adevar cam scump nenea, da eu sa fiu sincera daca as sti ca nu am nici o problema si se poarta frumos cu mine si e totul ok sutn dispusa sa dau pana la 1000 euro , acum nu cred ca o sa ma duk in spitalul nostru, in conditiile care le stim si sa dau atata ca nu merita nu ma dau banii afara din casa.....
da stii ce ma enerveaza???? ca e pe verticala ........ de ce???? asa face el de obicei???? hemoragie??? de ce??? pai nici asta nu e chiar normal .... ma rog. Popa e dr mamei mele si o cunoaste cape un cal breaz asa ca nu ar fi o pb sa ajung la el, dar .... pe verticala??? si vrei sa spui ca nu ai mai dat la anestezist, asistente alti bani???? adika chiar le-a dat el?

Vilma de Chirila stiu si eu ca e buna, dar ea are doar garzi in judetean in rest ea e la militar si la policlinica cu plata, e buna ca vine la nastere "naturala", dar o provoaca ..... de cezarienele ei nu prea stiu multe, iar cu Ciobotaru ce sa zic, am avut primul contact cu un dr ginecolog cand am ramas insarcinata si mi-a zis sec dupa eco, fara alte chestii "iminenta de avort, mai vino peste doua saptamani daca mai esti insarcinata" pe naiba nu aveam nici o iminenta da o saptamana pana m-am dus la mataca am plans continuu ... iar la nasteri e cam brutal ..... asta stiu eu.
in fond si doktorii sunt oameni si depinde in ce pasa ii prinzi .

Veronica, mai incearca , iti urez sa reusesti sa ramai cat mai repede insarcinata, eu sincera sa fiu nu stiu ce inseamna asta, sa iti doresti si sa nu iti iasa pt ca eu am ramas insarcinata din prima "incercare" neprotejata .... asa, sa vedem si noi daca iese ... nu te stresa cand faci dragoste si nu face din a fi insarcinata un scop, iubiti-va doar pt voi si nu pt rezultat"bebe", relaxeaza-te .... am auzit ca metoda asta a mai dat rezultate ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Alina, m-a intrebat daca vreau vert sau oriz, eu am spus cum vrea el si cum trebuie, se pare ca Daria era pozitionata nu tocmai bine. Da le-a dat asistentelor si doctoritei care l-a asistat, cand eu eram inca pe masa de operatie. S-a comportat excelent cu mine, nici daca imi era ruda nu ar fi fost asa de bine. Cred ca ar fi bine sa te duci la el , asa ca sa iti formezi o impresie

bebelusa DARIA si mamica LAURA
Album MARTIE-APRILIE 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Laura merci de lamuriri. o sa merg la el maxim odata sau de doua ori inainte de cezariana sa vorbesc sa ma vada, nu am intentia sa merg de acum, deocamdata ma duk la mataca la eco .... si cam atat imi face tantea asta ......... ciudat, mereu mi-a zis ca e totul ok si nu m-a invitat niciodata pe masa aia smechera, mie imi convine recunosc si cum nu am avut probleme pana acum .....
of, of tare e cald, m-am fakut mare tare am ajuns la 82 kg si am abia 6 luni, toata vara o sa mor .......

Laurica cand o sa intru in prenatal poate ne vedem si noi mai , parca am sta in alt orash .......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Ce ma bucur sa vad ca ne adunam din ce in ce mai multe fete. Mai, daca s-ar putea si sa ne intalnim si sa stam un pic as ne cunoastem ar fi si mai placut. Observ cu tristete ca unelle fete ne-au parasit incetul cu incetul, dar ma consolez ca se gandesc din cand in cand la noi.
Daca vreti sa stabilim o intalnire, eu cred ca o solutie ar fi dupa ora 19 ca este mai racoare... Ca pana la acea ora, dogoreste soarele prea tare. Andra sta cu sepcutza dar totusi...
Noi am descoperit urmatoarea chestie: fii-mea este mare rascolitoare de pamant!! Si nu stiu unde este o groapa de nisip in tot Galatiul asta. Cred ca este una in parcul din Tiglina dar este si bogata in resturi de la catei. Asa ca deocamdata prestam la movile de pamant.

Asta-noapte pe la 5 jumate a cazut ghiberdica mea din pat si avem o julitura de toata frumusetea in frunte. Offf Doamne, mama denaturata ce sunt eu, ca am spus ca ar fi cazul sa renuntz la scaunul pus la margine... Doar nu-i prima noapte fara el, dar uite, ca inca nu-i pregatita suficient pentru acest pas.

Va


Liliana& Andra-Maria

poze Andra Ghiberdica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Buna fetele..imi pare rau ca nu am mai intrat pe net.nu am avut timp....de nimik..asta miku..asa bolnav...
ACum e mai bine.Nu mai are febra.Insa ia in continuare eritromicina pe gurita..asta dupa ce a facut 12 ampiciline injectabile,6 gentamicine si 6 peniciline.A fost ingrozitor.
Vad ca vb de cezariana.Pe mine m-a operat Irimia..care e un artist al cezarianei...pe orizontala.NICI MACAR NU SE MAI VEDE OPERATIA MEA
AS VREA SI EU SA NE INTALNIM....poate o punem de o intalneala cumva.
Ca asa...cu liliac mai vb aproape zilnic...cu LauraFlo..m-am mai intalnit cu cupiii..dar ar fi frumos sa ne intalnim toate..sau macat aproape toate intr-un parculet undeva....e frumos si la gradina Publica.au leagane si acolo.Si nu e asa poluare ca in parcul lui Durbaca!
Va pup si we placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladhana spune:

Salut fetelor!
Ne intalnim azi,dar unde?Eu in Tiglina as vrea, mi-e foarte usor sa ajung.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Din pacate nu mai pot ajunge azi la plimabarica cu voi. Imi pare tare rau ! Vorbim luni !
Week end placut si insorit !


bebelusa DARIA si mamica LAURA
Album MARTIE-APRILIE 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cookie spune:

Korinna...saracul baietel...bine ca s-a facut mai bine...Off, tare rau cu astia micii bolnavi...

Fetelor, n-ar fi bine sa ne gasim si la o cafea, asa, pur si simplu, in timpul saptamanii?! Bineinteles, fara bebei, sa ne mai aerisim si noi. E drept ca trebuie sa gasim baby-sitter-i, dar macar putem si noi sa vorbim mai pe indelete. Si ar putea fi si in timpul saptamanii, ce ziceti? Am aruncat si eu o propunere, spuneti-mi daca ar fi posibil.

Apropos de medici, concluzia pe care o desprind eu e ca medicii nostri te baga in seama doar daca te cunosc foarte bine(sau te recomanda cineva apropiat lor) sau daca ai cotizat mai mult dacat corespunzator? Zic bine sau dati exemple si de exceptii?



Cookie si bb Sabina
http://pg.photos.yahoo.com/ph/cookiesrv/my_photos

Mergi la inceput