La noi, la Galati sa veniti! (4)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vladhana spune:

laureta,torturi bune se gasesc la Chip&Dale,unde poti aplica si poza cu 250 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cookie spune:

Sa inteleg ca ati pus-o de-o intalnire?
Oooofff, saptamana asta nu putem...
Noi aniversam 5 ani de la casatorie si sotul mi-a promis ca ma scoate in lume...Da las' ca n-a intrat vremea in sac...

Alina, eu era sa nasc cu dr. Mataca, dar s-a potrivit sa intre in concediu si am ratat-o... In schimb, a nascut cumnata mea cu ea(cezariana) si a fost foarte multumita de ea.
Fina mea, de asemenea, a nascut cu ea acum 4 luni si a venit de acasa la 12 noaptea(a facut tot cezariana) si a fost OK. Acum, orienteaza-te si tu! Daca nu-ti mai inspira incredere...alege altul!!!

Cookie si bb Sabina
http://pg.photos.yahoo.com/ph/cookiesrv/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladhana spune:

Hana-zapacita.Am citit prima pagina si m-am si pus de dat mesaje.Sorry........In ultima vreme fac numai gafe, sper sa-mi revin repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Laura vreau detalii ................ multe ........ cum de ai nascut cu el??? era de garda? te-ai dus la el??? cand? ai vorbit??? a fost de acord? ce inseamna scump??

Cookie nu renunt la mataca da vreau si o rezerva, la ea ma duk macar pt eco .......... mai vad eu pana nasc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Alina, Mataca era la cursuri, asa ca mi-am cautat si eu o rezerva, ca si tine acum. Mama s-a plans la scoala la ea, una dintre colega s-a oferit sa vorbeasca cu el pentru mine. In saptamana 8-12 martie 2004 m-am internat pentru ca aveam tensiunea 16 si atunci s-au facut vorbele. M-a trimis acasa vineri cu conditia ca luni sa vin la un control, la control copila nu dadea semne ca ar vrea afara, dar tensiunea tot mare, asa ca m-a internat. Adica m-a trimis acasa sa mi iau bagajul , el iesea din garda pe la doua si mi-a spus ca daca ma misc repede facem si cezariana in ziua aceea ( luni 15.03.2004) M-am miscat repede, adica am sunat mama sora si sot si pe la 9 eram cu bagajul la el in birou. M-a intrebat "tu ai ceva bani la tine ?" eu "da" el "cati ?" eu "sase" el "perfect, da-i la mine ca ii impart eu la fete " ( asistente, etc ). La 9.40 s-a nascut ficatica, operatia super chiar daca am avut o hemoragie intensa, recuperarea super, si apoi s-a purtat cu mine exemplar. Eram singura mamica la care doctorul venea de 3-4 ori pe zi, singura careia i s-a facut nu stiu ce super antibiotic de care se minunau si asistentele. Deci luni am nascut, sambata mi-a scos un rand de ate si m-a trimis acasa, iar duminica al doilea rand de ate. Operatia e verticala din pacate , dar destul de mica.
A, cand am iesit din operatie a aprut si Mataca...era prima ei zi de munca, s-a cam sucarit dar i-a trecut pt ca apoi tot la ea mi-am facut controalele de rigoare.


bebelusa DARIA si mamica LAURA
Album MARTIE-APRILIE 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladhana spune:

Pana una alta cred ca e timpul sa ma prezint si sa-mi prezint puiul.Eu sunt Hana,mama lui Vlad-Cristian,nascut pe 1 Martie 2004,cu 3kg si 50 cm,Apgar 7.(Nu va duceti fetelor la Tapliuc!daca nu era moasa imi pierdeam copilul.Eu am avut curaj sa-l nasc normal,dar nu mi s-a facut nici un control;in afara de palparea picioarelor,pe parcursul celor 9luni nici un altfel de control,iar la nastere-intarziata de doctor ca sa nu vina duminica noaptea-s-a descoperit ca aveam bazinul mic si ca sa fie si mai rau,Vlad avea circulara de cordon.Cand l-am nascut nu respira si a stat 4 zile la terapie intensiva.)Dar am noroc de un copil bun, care mananca bine, doarme bine si cum e normal-face si obraznicii.Acum are 1an si trei luni si 12 kg.Poza puiutlui meu a aparut in luna octombrie in revista Mami la concursul cu poze haioase,inca un motiv pentru mami sa se mandresca cu el.La una din intalnirile voastre am venit si noi, cred ca acum o luna, in parcul Durbaca si voi mai .veni la intalnirile voastre cu mare placere.Laura,iti multumesc inca o data penru tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Verutza, am fost chiar azi la doctorita Vedes, l-a vazut pe Tudor, ne-a dat cate ceva, bine ca i-a trecut destul de repede (azi nu mai avea simptomele de ieri, dupa Oscilococcinum). Si eu am auzit de la cineva de Goarza, asa ca o sa fie bine, du-te si rezolva problema!
Buna, Hana! E groaznic ce s-a intamplat la nasterea lui Vlad, nici nu pot sa-mi imaginez ce-a fost. Bine ca e bine.
Fetelor, eu nu promit ca vin, caci nu stiu ce-o sa fie maine, sper sa fie si Tudor bine sanatos, asa ca mai vedem. Daca nu intervine ceva, venim!
Pot sa va mai recomand eu 2 doctori ginecologi de care am auzit numai de bine: doctorita Chirila Mariana si doctorul Jean Ciobotaru. Prima a fost mana a doua la prima nastere, la al doilea am facut cateva ecografii. Plus alte recomandari de la colegele mele. Eu zic ca ei sunt de viitor, generatia tanara care se afirma.

Vilma, Anca (4 ani) si Tudor (1 an si ceva)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELIZA MIRON spune:

buna seara!
Verutza am citit ca "ai" probleme cu tusea care "vine si pleaca" cand vrea ea.Si Dodo, baietelul meu, a ramas in urma unei laringite cu o tuse care ne-a necajit cateva luni bune.Dupa ce am incercat din octombrie pana in martie toate remediile si antitusifele posibile si imposibile,i-am dat BARACCA (de 100)si , spre surpriza noastra, in doua saptamani am scapat de tuse de tot.Si trebuie sa-ti spun ca se intampla sa tuseasca,rar ce-i drept, pana vomita. cand am inceput cu Baracca(sau baraca, nu-mi amintesc in acest moment cum se scrie exact) i l-am dat in scop nutritiv, am vrut sa-i dam un supliment si-am vazut in prospect ca are si efect antitusiv.La inceputul lunii mai a facut iar laringita, dar de data asta am scapat de tuse.Sper sa-ti fie de folos si tie!
Cu bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauraspeedy spune:

Salutare Galati!
Scuze, scriu cam rar, nu prea am loc la calculator de sotul meu.
Vilma, ma bucur ca ai asa o impresie buna despre Dr. Dimitriu.Intr-adevar este o femeie de nota 10. Eu o cunosc de cand eram mica. Am nascut in luna martie 2005 (bbita mea are 3 luni).
Liliac1, imi pare rau de "povestea" ta; adevarul e ca nici un doctor nu te primeste cu zambetul pe buze daca nu te cunoaste.
Va pe toate fetele din Galati,
Lauraspeedy & Lavinia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Buna iubitelor ! Ne intalnim azi ?
Hana, in sfarsit ! Ce bine va fi si cu tine in gasca !
Vilma, ai sa vezi ca Tudor va fi bine si vei veni la intalnire ! Nu de alta dar numai poti de dorul nostru ! Nu-i asa ?


bebelusa DARIA si mamica LAURA
Album MARTIE-APRILIE 2004

Mergi la inceput