La noi, la Galati sa veniti! (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Multumesc mult tuturor. O sa vorbesc cu sora mea sa vedem ce hotaraste ea.

Verutza, iti multumesc din suflet ca te-ai oferit sa o ajuti. Daca o sa se hotarasca sa mearga la dr. Lupu, o sa te anunt.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Vin si io dupa o absenta....dar o justific astfel: eu intru pe net doar de la servici...si aici a fost o nebuloasa! Pardca nu se mai termina treburile. Plus ca din iunie trecem la denominarea monedei...
Asa ca am citit, si atat.
Despre ginecologi care se ocupa de probleme de fertilitate in Galati, slabe sperante. Cea de care am auzit eu ca a rezolvat probleme de acest gen, este doctoritza Docan, care este de gasit la Policlinica de pe primaverii sau la Sp. de pe Chicos.
Am aceeasi remarca despre Botezatu, ca a Elenei: are reputatie dar...e cam mitocan!
Despre torturi, vine cam tarziu postarea mea: NU se fac nicaieri in Galati torturi cu poza noastra. Doar cu pozele lor aduse de nu stiu unde...Spun asta pentru ca la 1 an am vreut sa-i facem Andrei un astfel de tort si am umblat tot galatiul ca disperatii, dar toti au dat din umeri. Pana la urma l-am facut la Chip&Dale cu jeleu deasupra cu poza lui Tweety, pentru ca era singurul personaj de desene animate pe care-l cunostea fii-mea la timpul respectiv. Dar a fost de efect si foarte gustos. Cat o fi de natural, habar n-am.

Revin...

Liliana& Andra-Maria

poze Andra Ghiberdica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Buna fetelor!!
Sunt tare trista.Stefu e bolnav.Acum eu sunt la serviciu..iar maicamea cu Cristi si cu el la medic.De azi dimineata a vomat intr-una.Cica verde.Oare de la ce poate fi?Si diaree+febra.Imi vine sa-mi smulg parul din cap.
Sa vedem cat ne-or ajunge si medicamentele.Ca daca nu ma apuca nebunia.
Aseara era f trist si abatut.Nu vroia nici la plimbare,nici la nimik.A zis doar atat.Nu lapki,na-ni na-ni.Adica nu vroia nici lapte..ci doar nani nani.Asta la ora 19,cand el deobicei dormea de pe la 23.
Sunt tare trista!
Asa un we...!!!:((
Nu vreau sa va deprim si pe voi..si va urez:We placut si mai ales:copii sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Liliac1, mi-am notat. Multumesc mult.

Korinna, multa sanatate lui Stefu si sa se faca repede bine. de la noi.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Corina, sanatate multa lui Stef, probabil ca si stresul schimbarii il afecteaza.
Am 2 invitatii la premiera filmlui Razboiul Stelelor, la cinema Central. Cine le vrea?

Vilma, Anca (4 ani) si Tudor (1 an si ceva)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauraspeedy spune:

Salutare Galati!
Ellen, doctorite ginecolog f.bune sunt dr. Dimitriu Rodica si dr. Pop Ioana. Lucreaza amandoua in Spitalul Jud. "Sf. Apostol Andrei" Galati si au cabinet particular in piata mare din Micro 19 (au un ecograf f.bun). Dr. Dimitriu a avut grija de mine si de bbita mea toata sarcina si cu ea am nascut. Am un respect deosebit pentru ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Vilma Cine te-a stiut, draga, ca ai invitati?? Sotul meu este fan Razboiul Stelelor, si cred ca ar fi fost o adevarata surpriza...Asta e de-acum!

In we iar am cheltuit banii la masinutze, trenulet si altele....si se pare ca fii-mea deja a invatzat traseul. Cred ca numara si zilele, ca sambata pe ploaie, voia la trenulet!!!

Mai, oare vine vara sau toamna??? Ca m-am saturat de ploi.

laureta Cum a fost la serbare??
ellen Ce-a facut sora ta??

Va doresc o saptamana usoara!!

Liliana& Andra-Maria

poze Andra Ghiberdica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

fetele!!
Se pare ca noi postam doar din luni in Paste.
Ne tot tinem de plimbari la fiecare sfarsit de saptamana iar cand revenim e debandada de pe lume in casa plus un camion de haine de spalat.
Dar nu ma plang, abia astept cate o plecare in care sa fie mai multe maini de tinut in brate bebele , asa mai rasuflu si eu si imi mai fac de cap cu tati . Deci in we iarasi am fost la Brasov si dupa o fuga la Roman sa vedem bunicii .Am mai inspirat si noi altceva in afara de cox .
In alta ordine de idei: cica s-a terminat cu distractia ca intram in curatenie , adica var, daramat pereti, ce mai..o placere...sper sa nu tina prea mult.
Din nou pupici virtuali si ne mai auzim.

Elena si bb Denisa (26 oct 2004)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/adelina_e2001/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Liliana, am dat invitatiile bonei, a fost sotul ei si cu fetita cea mare, a zis ca cinematograful e sub orice critica, nu s-a investit nimic acolo, e exact ca acum 20 de ani, de fapt mai rau cu 20 de ani....
Lauraspeedy, si eu am nascut tot cu dna doc. Dimitriu!!! O femeie de nota 10, o doamna! Tu cand ai nascut?

Vilma, Anca (4 ani) si Tudor (1 an si ceva)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Cred ca Eliza s-a grabit deschizand un nou subiect, dar acum ce sa facem, postam si intr-o parte si in alta daca-i nevoie...
Confuzia care s-a creat este datorata, probabil, inchiderii subiectului care a facut ca partea a 3-a sa fie inaintea subiectului nr 4.

Vilma Am auzit si eu ca cinematograful este in paragina...Se pare ca deocamdata, pentru cultura NU exista fonduri. Plus ca multa lume dupa ce a investit in DVD-uri si televizoare cu diagonale de XXXL cm, sa nu mai discutam de agitatia cotidiana, prefera fotoliul confortabil in locul unui scaun eventual numerotat si undeva in marginea unei sali de cinema.

lauraspeedy Si eu tot cu doamna Dimitriu am nascut. Tot ea mi-a urmarit sarcina. Numai ca eu nu am vrut sa o recomand pentru ca am o poveste in spate care m-a "urmarit" sa zic asa...
M-am dus la ea, tot asa pentru ca auzisem ca face si drege... A fost destul de rece, chiar daca am "contribuit" de fiecare data...Pe vremea respectiva nu era "asociata" cu Pop. Iar inainte de nastere, am luat-o pe persoana care mi-a recomandat-o sa mearga sa vb cu ea. Dintr-o data si-a schimbat atuitudinea, s-a transformat intr-un suvoi de lapte si miere. Nu-mi venea a crede ce transformare avusese loc. De-asta am avut retineri...Partea cea mai interesanta e ca NU a acceptat nici un leu de la noi. Ba din contra, a venit dumneaei si s-a interesat si de starea Anrei, mai ales ca fii-mea a avut un icter fiziologic prelungit...

Cam asta-i povestea mea...
Mai, chiar asa, azi e marti!!!

Va


Liliana& Andra-Maria

poze Andra Ghiberdica

Mergi la inceput