Copilasi de martie-aprilie 2004 (58)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Mickyyy, ce-mi place de tine ! Eu am avut contact numai cu mamici fricoase ( nu va cunosteam pe voi ). Sa fii calma si Malina sa fie cumintica ca sa nu te stresezi prea mult !
Clau e in curatenie si n-are acces la net ! Naspa ! Ce ne facem fara ea ?
Veve, e plimbareata tare si n-are timp de noi ! La fel si Anca !
Elena e superb apartamentul vostru, iar Boubou e o incantare !
Codritu si Simona au tuns baieteii ! Si eu ar trebui s-o tund pe Dari, transpira mult la cap si ii apar borbonele , dar nu ma indur . Poate la iarna cand va sta cu caciulita mai mult. Simona, Daria mananca de vreo luna si ceva din mancarea noastra (e drept ca toata lumea care mananca la noi cere sare ca cica e nesarata rau de tot ), eu stiu ca si lipsa de sare ( prelungita ) poate duce la dereglarea tensiunii.
Mariana, il ai pe Stefan langa tine, esti fericita ! Felicitari si pentru Andrei ! Frumos nume !
Deocamdata atat, vorbim mai tarziu !




bebelusa DARIA si mamica LAURA
Album MARTIE-APRILIE 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruprich spune:

Multumesc fetelor pentru ca v-ati facut griji pentru puiul meu.

Nu va mai scriu cum s-au comportat doctorii, care nu te baga in seama, va spun doar ce e mai important.Am reusit in sfarsit azi sa dam de o doctora cat de cat mai intelegatoare, si l-a bagat la tomografie.Bineinteles ca i-a bagat pe fundulet o substanta si ne-a spus ca in maxim 15 min. o sa adoarma...dar Robert care este super activ ne-a bagat in panica, pentru ca plecau doctorii si el nu adormea sa-i putem face tomografia.In final l-au bagat cu forta, pentru ca el nu vroia sa adoarma si pace.Ideea este ca nu apare nimic.Doctora spune ca e posibil sa se fi lovit.Atunci noi i-am spus ca avem o masuta de telefon, si se mai lovea din cand in cand de coltul ei, dar niciodata nu a plans asa de tare incat sa se faca asa un cucui, plus ca este foarte tare si nu-l doare.Ne mai ducem peste 10-12 zile la un consult sa vada daca se retrage cucuiul, dar ideea e ca nu are nimic.Doctorei i s-a parut ca nu prea are stabilitate la mers, dar am linistit-o noi ca nu merge decat de 1 luna (cu toate ca si mie mi s-a parut ca nu e prea sigur pe el.
Aveti fetelor grija de colturile din casa, sa nu patiti ca mine.Eu oricum raman de parere ca nu masuta este de vina.Dar bine ca nu are nimic!!!!!!!

Claudelu:dupa fontanela la prima vedere pare ca o denivalatura, dar pipait mai atent, pare un cucui, numai ca este foarte tare si nu doare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Ce bine ca nu e nimic grav Ruprich ! Si bine spui ca aceste "inofensive "cazaturi de fapt nu-s chiar asa de inofensive. Sper sa fie bine si la urmatorul control.

bebelusa DARIA si mamica LAURA
Album MARTIE-APRILIE 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana76 spune:

Fetelor, scuze ca nu am mai scris de atat de mult timp, dar nu am prea avut timp, si calc. meu merge din ce in ce mai greu asa ca nu am rabdare si timp sa stau sa incarce paginele de net.
Ma bucur ca sunteti toate bine,
Ruprich bine ca nu a patit nimic mititelul tau! Trebuie sa avem mare atentie la copilasii nostri. Si Maria mea in loc sa mearga , ea alearga incontinuu, de-abia ma tin dupa ea, nu pot s-o scap din ochi nici o clipa.
Elena Super casuta voastra!
Mariana , felicitari pentru baietel! Sarcina usoara in continuare si sanatate! Si eu tare imi doresc si un baietel, insa noi inca nu ne-am decis la al doilea copil.
Micky, draga mea, curajoasa ca intotdeauna, nu pot decat sa te felicit pentru starea de spirit si sa ai o nastere usoara! Abia astept sa aud noutati! Anul trecut mai aveam putin si nasteam inaintea ta...atat demult ne-ai dus cu vorba !
Despre noi sa va spun cate ceva:
Maria merge singurica de la 1 an si o luna jumatate. Vorbeste muuuulte cuvinte si e foarte haioasa. Cel mai mult ma distreaza cum vrea ea sa spuna "bigudiuri", zice "bididigishi".... Cu somnul inca avem probleme si cred ca va mai dura ceva. Din pacate , la pliurile picioarelor (in spatele genunchilor) imi face tot timpul rani si ba se vindeca , ba reapar, incontinuu. Nu stiu cu ce sa-i mai dau, credeti-ma, am incercat aproape orice: cutaden. hidrocortizon, ulei fiert, nidoflor, propoderm, uneiuri de corp, etc...nimic nu are efect...va rog, daca aveti alte sugestii, spuneti-mi si mie.
Eu acum sunt intre Buc si Sinaia pentru ca fac tratament cu raze UV-A pentru vitiligo si sunt mai mereu pe drumuri.
Maria are tot 7 dinti, de aproape 3 luni nu i-a mai iesit niciunul. Azi-noapte a facut putina febra, cred ca trebuie sa-i iasa si al 8-lea. La fiecare dinte a facut febra.
Cam atat despre noi,
va pupam si va salutam pe toate,
Diana si Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgescu oana spune:

Buna fetelor !
Rayu frumos apartament sa fiti fericiti in el ,Amelie e o dulce si ce par lung ,imi era dor sa o mai vad sa o pupi din partea Alexnadrei.
Diana bafta multa la tratament sper sa fie binesi felicitari pentru mers ,sunteti mari acum.
Mariana imi place numele,cum o sa te descurci"cu 3 putici in casa"?
Laura tot singura la serviciu ?
Ruprich ma bucur sa aud ca nu e nimic ,sa stii ca si Alex desi merge de ceva timp are perioade cand mai da in gropi ca sa zic asa,iar cand e obosita sa vezi impleticeala,asa ca nu cred ca e grav atata timp cat merge drept si bine in general ,in ceea ce priveste cazaturile ai dreptate dar cum sa facem sa nu se loveasca e practic imposibil,mai ales daca ai o zvarluga ca a mea.
Fetelor premiera astazi am mers cu Alex pe jos la piata am facut cumparaturi am reusit sa o tin de manuta ,de fapt mai mult am tras-o dar nu se pune ca e prima data la piata.
Simo ,Codritu va pup fetelor si pe voi si sa auzim doar de mancaciosi si copii veseli.


Oana si Maria Alexandra(17.04.2004)
Martie-Aprilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgescu oana spune:

Clau te-ai indurat sa inchizi calcularetul...rusinica,hai ca am glumit ,te mai vezi de moloz?
Am pus si noi poze noi cu jucaria
http://pg.photos.yahoo.com/ph/martie_aprilie2004/detail?.dir=/8d9d&.dnm=5a49.jpg&.src=ph
si alta cu dintisori
http://pg.photos.yahoo.com/ph/martie_aprilie2004/detail?.dir=6343&.dnm=7b9f.jpg&.src=ph
alta cu rochitu verde
http://pg.photos.yahoo.com/ph/martie_aprilie2004/detail?.dir=/12fb&.dnm=4682.jpg&.src=ph

Oana si Maria Alexandra(17.04.2004)
Martie-Aprilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgescu oana spune:

Sper ca v-au placut pe primele doua astazi le-am facut si sunt tare mandra de ele ,era vesela fii-mea!

Oana si Maria Alexandra(17.04.2004)
Martie-Aprilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

Buna ziua dragelor!Am si eu un moment de respiro si am putat sa citesc ce ati mai scris
Draga Ruprich,ma bucur ca nu e nimic grav,sper ca o sa se recupereze cit mai curind Robert!
Oana,e o dulceata Alexandra,chiar ca papushica!Aia cu ursuletul mi-a placut mult.
Diana draga,ma bucur ca mai treci pe la noi!Vroiam sa te sfatuiesc,in problema cu cutele de la picioruse.In Romania se gaseste vaselina alba(transparenta)?Eu numai asa ceva folosesc pentru Amelie,e excelenta,nu miroase ,nu lasa pete,in schimb nu avem probleme deloc cu iritatii sau bubitze.Pe noi ne-au sfatuit inca de la maternitate sa folosim vaselina asta,e nemaipomenita.(daca nu gasesti,pot sa-ti aduc eu din Suedia,cind vin in Romania)
Claudicoooooooooooooooo???Treci la raport,ca mai avem citeva saptamini si te ciufulesc personal!
Multumim pmult pentru aprecieri,apartamentul e intr-adevar foarte frumos dar mai ales foarte curat..sa vedem cit tine minunea!
Ma gindeam sa va mai povestesc si eu ce face Bouboulina.Dupa ce o schimb,isi duce singura pampersul la gunoi.Asta e lege!!Se supara tare daca il duc eu.Dupa vreo 10 minute ,da iar tircoale la gunoi si vrea sa-l ia inapoi,cred ca numa il "imprumuta" gunoiului.Zice hotarit mama ,tata,apa,PA(si face cu mina),si alte silabe care mai de care mai caraghioase.Fuge peste tot,daca o scot afara ,ia o viteza..si ce ma mira ,este ca nu se uita inapii sa vada daca vine careva dupa ea...zici ca vrea sa fuga in lume
Deocamdata are la activ vreo 3 telecomenzi ascunse,una a noastra una a vecinului,sint date disparute si in urmarire generala.Si am mai observat un lucru care ma bucura.Are o compasiune extraordinara pentru alti copii.De ex,baietelul unui vecin,fiind certat de parinti,ca facuse o dandana,s-a ghemuit la el in camera suparat!In 2 secunde Amelie era la el,s-a pus in brate si-l mangaia.Si faze similare s-au mai intimplat.
ee,m-am cam intins,va pup si o sapatamina buna va doresc.


Elena si mademoiselle Amelie-Boubou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

Emily draga ,acum am vazut mesajul tau
Promit ca o sa mai trec pe la pestisori,sa va salut!Pupici!!

Elena si mademoiselle Amelie-Boubou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimoV spune:

Ruprich, ce ma bucur ca nu e nimic cu puiul tau! Saracutul de el, ca l-a pus fara sa fie adormit la tomograf. Imi inchipui ce-a mai plans si ce v-ati mai stresat voi. Sa ne scrii si dupa ce mergeti la urmatorul control. Dar oricum, s-ar fi vazut daca era ceva, asa ca eu zic ca puteti sta linistiti.

Elena, mortala Amelie cum se ingrijeste ea de altii. Grija la pampersii murdari, ca poate dispar si dinaia si apoi sa vezi urmarire generala Si la noi dispar telecomenzi, ceasuri, etc. Le gasim pe sub canapele, printre cutiile cu jucarii...

Laura, si pe Mia am tuns-o putin, ca si-asa are par putin si nu-i statea nicicum, asa macar i-am dat o forma cat de cat si e scurt. Pe caldura asta nu se poate altfel. Imi sta in cap sa o tund la fel de scurt ca pe Lucas. La noi cand e cald, apai tine-te frate, ca e o umiditate in atmosfera de simti ca lesini de cald. Curge apa pe tine, chiar daca uneori nu e neaparat temp. f. ridicata.

Oana, ai o papusa vie, ce mai! Scumpa foc!! Nu stiu care poza imi place cel mai mult, parca si mie aia cu ursuletul. Nu te pot ajuta la intrebarea despre cute, ca noi nu avem cute... Mia mea e o slabanoaga...

Diana, iti urez si eu succes la tratament. Si Mia mea alearga de suntem care mai de care fuga dupa ea. Ca mi-e teama cand o vad. Nu ma pot indura inca s-o las singura sa fuga. Si chiar si asa, mai scapa. Aseara a bagat o tranta lata pe jos... Dar nu s-a lovit tare, cred, ca n-a plans mult. Mai mult s-a speriat.

Micky, tu iti bati joc de noi? Eram convinsa ca azi ne da cineva marea veste ca ai nascut. Iti mai urez INCA O DATA nastere usoara!



Simona si gemenii Mia & Lucas (25 Martie 2004)

Mergi la inceput