Copilasi de martie-aprilie 2004 (58)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SimoV spune:

Micky, ma gandesc la tine! Ai grija... Eu zic ca nasti la noapte...

Codruta, da, s-a facut cald si la noi. Asa imi place ca ii pot lasa cu picioarele goale

Mariana, si mie imi place Tache Andrei Cristian. (Varianta cealalta e un fel de cacofonie TaCHE Cristian - intelegi?) Si mie imi place Andrei mai mult decat Cristian. Dar bineinteles, e alegerea ta. Dar aca ne-ai intrebat, eu ti-am raspuns

Pe Lucas al meu tare rau l-a tuns. Nu-mi place deloc, dar n-a stat deloc, a facut circ, si a fost greu. Deci nu pot s apun prea tare vina pe frizer. Asta e, l-om tunde mai frumos cand e mai mare si sta...

Simona si gemenii Mia & Lucas (25 Martie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

oo,Mickyyy,iti tinem pumnii!Din cite imi aduc eu aminte cu Malina,parca toata lumea nastea numa tu ,eu si Claudelu tooooot nu nasteam.Eu zic ca nu ar fi rau sa nasti in 10 minute,acum e adevarat ca epidurala a functionat la tine bine ,la mine nu a avut nici un efect,eu am simtit tot
Mariana,si eu sint de parerea fetelor,Tache Andrei cristian e foarte frumos!
Codrutza,adevarat,nu stiu ce m-as face fara Ikea,eu astept ziua aia minunata cind o sa deschida si prin Romania magazine,cred ca ar avea un succes monstruos,preturi mici si calitate ok.
Simo,zici ca Lucas nu e tuns bine.Sa o vezi pe Bubu!!Am ciopirtit-o saraca in somn,ca nu sta deloc altfel,si zici ca e tunsa cu ciobul!
Clauditzoo,nu mai ai internet??
Veveeeeeeeeeeeeeeeee???De ce nu vii pe la noi???Hai tu,ca asteptam povesti,sa ne spui cum e in Romania,ce fac vevericii,cind ne intilnim,alea alea...

Elena si mademoiselle Amelie-Boubou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimoV spune:

Rayu, las' ca Amelie tot frumoasa e si ciopartita! (ca si Lucas al meu de altfel, si el e frumos, chiar daca nu e tuns uniform ) Apropo - acum ca i-am scris numele, mi-am dat seama ca tu nu ii mai zici pe nume la printesa ta. Vezi ca Bubu ramane, pana se marita si e pacat de asa nume frumos - Amelie - sa nu-l folositi (sper ca nu te superi, ca am indraznit... )

Simona si gemenii Mia & Lucas (25 Martie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimoV spune:

Intrebare: Voi inca le mai dati la copilasi complet nesarata mancarea? Eu pana acum asa le-am dat cand le-am facut lor special, dar cand am mai facut pt. noi si le-am dat, le-am scos din oala si le-am dat si putin sarat.

Simona si gemenii Mia & Lucas (25 Martie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Mickyyy, pe unde esti. Nu ai mai scris de la 4 PM. Oare e semn ca ai nascut???? Oare tati a sosit in timp util???

Simo, sa stii ca nu ma supar ca-ti spui parerea; doar de asta am intrebat. Eu ii pun lui Stefan sare in mancare, chiar daca o fac numai pt el. Deja a trecut de un an si nu mai avem interdictii in acest domeniu; si sa stii ca am observat diferenta: ii place mai mult cand e sarata. Am mai descoperit o asemanare intre Lucas si Stefan: nu le place la tuns. Doamne, ce scandal a mai facut si Stefan si ce ne-am transpirat cu totii pana s-a incheiat procesul!

Le-am intrebat si pe fetele de la Cj si parerea e aceeasi si e in unanimitate: Tache Andrei. Deci, stiti voi ce stiti. Cred ca asa o sa ramana. Ar mai fi varianta sa ma razgandesc la nume, dar daca raman la aceste nume ordinea va fi asta : Andrei-Cristian.
Multumesc ca v-ati dat cu parerea. M-ati ajutat mult.

Doamne, ce curioasa sunt de Mickyyy. Sper ca e bine. Tin pumnii.



Mariana, Stefan (20.04.2004) si (27 sapt.)

pozicile noastre
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">O poveste de suflet

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

ma bag si eu la voi...Mickyyy sper ca esti bine, tin pumnii sa ai nastere usoara

Rayu daca tot nu mai dai pe la pestisori ma bag eu aici la voi sa-ti spun cit de dulce gagalice ai!!!!e o bombonica de fetita sa ne vizitezi la pestisori, bine???

pupicei la mamici, bebici si tatici




Emilly cu gaza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codritu spune:

Mickyy, ai nascut? Ce s-a intamplat de nu ai mai scris?
Simo, eu ii dau exact cum gatesc pentru noi, deci nu ii mai dau nesarat, mananca orice. Evit sa ii dau dulciuri sau chestii indulcite, asta pana o sa pot sa il tin deoparte de asa ceva.
L-am tuns si eu pe Tudor azi, a iesit cam ciopartit si el ca a fost un maraton prin casa, dar merge, sa nu ii fie asa de cald. Aici e foarte cald, oare cum e in Baia Mare, Alona?

Tudorel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Neatza!
N-am nascut mai, va anuntam eu daca nasteam, macar un sms acolo si tot va trimiteam!
Azi o sa-l sun pe doctor sa-i fac o vizita sa vad ce si cum e cu bebe, cat mai are de gand sa stea la caldurica, pentru ca desi n-am nascut pana acum, contractii tot am avut de ieri pana azi. Si azi-noapte m-am trezit de vreo 2 ori cu burta pietroi. Insa repet, sunt neregulate, asa ca inca nu e de nascut!
Merci ca va ganditi la mine , da' io's experta in alarme false si asteptari inutile, vorba Elenei, cand a fost s-o nasc pe Malina, toata lumea nastea, numai noi 3 tot stateeeeeam si asteptam si nimic, atunci am depasit cu o saptamana termenul, acum m-as mira sa fie cu o saptamana mai repede, desi orice e posibil!
Hai ca am fugit....vedeti ce matinala sunt?! Am fost sa-mi duc soacra la microbuz si-acum ma duc sa-mi trezesc barbatu ca tre sa plece la scarbiciu.
Zbye...pupici si-o zi buna, iar daca cumva o sa ma opreasca doctorul azi la spital, sigur va anunt, am cateva telefoane de-ale voastre bagate in agenda, asa ca oi nimeri sa butonez eu un sms printre contractii!


Mickyyy (39 saptamani) si Malina Ioana (31.03.2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malina_mircu spune:

miky ma grabesc sa scriu ca sa-ti urez nastere usoara daca o fi sa te opreasca astazi. ma gandeam ca ai fost asa de grabita ca am ratat anuntul in direct. eu daca am nascut provocat nu stiu cum e sa stai asa sa astepti.

clau nu ne-am hotarat ce fel de jaluzele sa punem verticale orizonatle, perdele + draperie, obloane exterioare. tre sa vedem si preturile. oricum numai perdea nu merge in nici un caz

rupich hai nu ne mai tine pe jar, spune-ne si noua ca ti-a zis dr.

elena spuer apartamentul. sa fiti sanatosi si fericiti. abia astept sa-l vad si eu pe al nostru asa, sa ne linistim si noi. si ce plete lungi are Amelie

mariana felicitari. si mie parca mi-a placea al doilea baiat. stiu o doamna cu noi in bloc cu 3 baieti si zicea mama ca este o rasfatzata. sanatos sa fie. si pune poze cu tunsulica sa ne inspiram si noi.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46476&whichpage=1" target="_blank"> Mihaitza are nevoie de noi

pupici
Malina siDanutz (5 aprilie 2004) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=35266" target="_blank"> povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Gata, am revenit de la control.
Desi colul s-a scurtat, burta a coborat destul de bine, totusi medicul zice ca parca n-as naste saptamana asta, desi orice este posibil, mai ales ca fiind la a doua nastere travaliul se declanseaza mult mai repede decat la prima si dureaza si mai putin.
Oricum, nici eu nu ma mai simt atat de rau ca ieri, de azi-dimineata pana acum n-am mai avut decat o singura contractie, si nici aia foarte dureroasa.
Asa ca o sa ma mai vedeti colindand pe forum inca vreo cateva zile, daca e sa ma iau dupa ce-a zis doctorul.
Gata...am fugit ca s-a trezit galusca mica, pupici si-o saptamana excelenta tuturor.


Mickyyy (39 saptamani) si Malina Ioana (31.03.2004)


Mergi la inceput