Stimulare ovariana - CLOSTILBEGYT

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

MIRONA draga mea eu la ziua 13 nu aveam nici o simtoma doar teste de sarcina negativepana can am sunat doctora si mi-a spus ce am scris mai sus.Asteapta putin sau mergi sa faci un test HCG BETA la sange si ai sa vezi rezultatul adevarat!eu l-am facut in ziua 13 dupa ovulatie si !!!Si mie imi cade parul dar nu-i nimic se pare ca moda revine cheliuta!!

NICOL78in general in viata mai intai si de toate avem nevoie de incredere!!
La mine sarcina se dezvolta teribil de repede ,ma simt deja graviduta ,ma uit din profil in oglinda si se vede a chestiuta simpatica!!
Pieptul imi arde ,cred ca madame Pamela Anderson ar fi geloasa de asa frumuseti,desi am doar 4 saptamani la mine nu se mai poate pune jeans cu talie joasa si strech ,astazi am vizitat un magazin pt; mamici si am cumparat un pantalon cu elastic !!ce groaznic este!
Voi credeti in visuri?
Eu inainte cu o seara sa merg sa fac testul de sange am visat un soare atat de stralucitor ca am tresarit din som sa vad daca am ochelarii cu mine, aseara am visat "flori de liliac violet si albe " parca miroaseau asa de frumos si stiti voi cum miroase liliacul dupa ploaie! Sant florile mele preferate aici nu gasesc asa ceva!!
Simtome nu am de loc ,mananc doar rosii cu sare si beau jus de portocale ,inca mai fumez desi v-a trebui sa o las !!
Pupici la toate din COSTA RICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Fetelor ma iertati,am scris numai gogonele in loc de "simtome" puneti voi simptome ,ca eu de cand umblu prin atatea taramuri cam fac gafe, iar sozul meu este frantuz si nu prea vorbim romana de vreo 10 ani!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Am fost azi la 3 clinici particulare (planificare familiara si laboratoare de analize) si nici una nu face test din sange pt. depistarea sarcinii. Asa ca am mai luat un test de la farmacie si l-am cerut pe cel mai eficient (mi-a dat clear blue). Dar si acesta este un pic neclar si tot nu sunt sigura. A 2-a linie, cea care trebuie sa arate pozitiv, este mai clara, dar prima este mai putin vizibila. Sper ca este pozitiv, dar parca inca imi este frica sa ma bucur pana nu sunt sigura, mai ales ca nu simt inca nici o schimbare. Am asteptat atat ca acum nu stiu ce sa cred...
Sper sa reusiti toate

Ileana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Buna fetelor,
am intrat sa va aduc si io vestile mele triste ... si cand ... ce sa vad ileana_marius este .
Bravo mama, felicitari!!! Sper sa te convingi in curand de cele doua liniute si sa ai o sarcina usoara.
Doamne ajuta!

Sunt fete aici cu ovare polichistice care au obtinut ovulatia???
Am fost aseara la medic. Ziua 16 din ... habar nu am cate - ca se tot schimba, ba 33, ba 37, ba 35.
Pe ambele ovare aveam foliculi mici ... cal mai mare era de 10 mm ...
Dr. asta nu-mi dadea nici o sansa de ovulatie luna asta, cand m-a vazut cat de trista eram, dezamagire totala ... m-a mai chemat miercuri inca o data, sa mai facem un eco. Mi-a zis ceva de genul ... poate luna viit sa incerci cu doza de 3.
Mai vedem ... miercuri.

Miro
My ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Ileana scupma, nu poti sa vii pana in Buc, sa faci testul la o clinica de aici? sau undeva mai aproape de tine...

Pupicei si bafta multa, sa dea Domnul sa fii gravi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Multumesc mirona si ingeras!
Ingeras sunt din Buc., am fost la clinicile de la Budapesta (Sanador, Marie Stopes si inca una pt. ca sunt cele mai aproape de mine) si nu fac decat din urina, iar la sanador a zis ca imi face dar dupa eco si altele.
Nu am mai facut nici un test dar am inceput sa cred ca sunt . Ii multumesc lui D-zeu in fiecare zi pt. minune si il rog sa ma ajute sa duc sarcina pana la sfarsit. Abea astept sa vina dr. din concediu sa imi faca eco, sa vad eu cu ochii mei...
Va doresc din suflet sa vi se intample si voua minunea.

Ileana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Mai ai rabdare sa-ti vina doc? du-te altundeva la eco, la Polizu, de ex...iti dau nr. de tel al doc meu, ii dai ceva si iti face eco pe loc...sa imi spui daca vrei :))
Iarta-ma cu Buc, nu m-am uitat la oras...
Tu in ce zi esti? Ai inceput sa ai simptome?
Sa imi spui daca te pot ajuta...
Pupicei multi si sa dea Domnul sa fie cu ochisori :))

Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Multumesc mult ingeras!
Se pare ca am noroc, dr. nu a plecat inca in concediu si o sa merg maine la el.
Sunt in z40 si am ceva simptome: simt nevoia sa dorm mai mult dim. (acum mi-am permis pt. ca sunt inca in concediu), daca nu mananc dim. cand ma trezesc imi este rau, mananc mult, merg la toaleta des...
Inca sunt derutata, parca nu imi vine sa cred...De asta zic ca vreau sa vad cu ochii mei...
Va doresc la toate sa reusiti

Ileana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Pai fugi rpd la el, atunci! si bafta multa, multa! la tine este prima stimulare?
Eu nu stiu ce sa fac, azi sunt in z11 dupa Pregnyl, z10 DPO, si ma cam mananca sa-mi fac un test...o fi iesit pregnylul din mine? nu am nici un simptom, doar dorinte...de bb...si multa speranta, desi stiu ca nu va fi nici acum si iar o sa cad de sus...

Ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Da, este prima stimulare. Am fost la dr. la cateva luni dupa laparo sa ii spun ca nu am ramas. Mi-a dat sa iau aceste pastile 2 luni si mi-a zis sa revin dupa terminarea tratamentului (fara monitorizari, alte controale, nimic...). Dupa tratament mi-a zis ca e in regula sa astept rezultatul. La 3-5 zile de la intarziere am dat fuga la el si m-a intrebat direct: ti-a intarziat, nu? am zis: da. Apoi zice: stiam. Dar la eco nu a vazut nimic si a zis sa mai asteptam, asta acum o sapt. Acum ma duc maine poate vede totusi ceva de data asta.
Stiu prin ce treci, asa eram si eu, nici eu nu aveam nici un simptom (asa credeam pt. ca nici acum nu imi este f.rau, nu am greturi si nici nu imi vine sa vomit - doar cele minore pe care nu le luam in seama) si nu credem ca o sa fie. Primul test facut dupa 1-2 zile de cand trebuia sa vina CM a iesit cam negativ. Fa-ti un test la o sap. dupa data la care trebuie sa vina CM si pana atunci incearca sa nu te mi gandesti la asta. Stiu ca e greu, dar cred ca ajuta un pic si relaxarea. Eu am avut noroc ca in perioada asta am fost in concediu.
Daca nu ai alte probleme cu siguranta vei reusi.



Ileana

Mergi la inceput