Stimulare ovariana - CLOSTILBEGYT

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristal_1995 spune:

Nicol, mi-a zis sa le iau pe ambele seara...
Bafta, ingeras!
Sa ne auzim cu bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:



Salutare fetele!!
Vin cu vesti buna si sper sa se imprastie pe DC ca un virus ca sa-l luati toate!!
Testul meu a iesit astazi POZITIV
In sfarsit am terminat un stres,
Eu am facut stimulare cu Massone injectabil plus pregnil pentru spargere de CLOSTILBELGIT aici nu am auzit niciodata,desi a fost prima mea stimulare a mers!
Am facut acum doi ani laparascopie pt aderente in uter plus o trompa atrofiata,am pierdut trei sarcini nestiind ca am probleme de estrogen si endometrioza.
Pentru prima oara in viata mea decand incerc sa am un bebe ma simt sigura pe mine.
Sper sa continuue lista cu "pozitive"luna aceasta.

Va pupic pe toate!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mititica spune:

Felicitari, Ionica! Te pup dulce.
Eu am luat doua luni Ova-Mit, Utrogestan iau de vreo 8 luni (fara el nu am menstruatie) in zilele 16-25. La mine au crescut niste foliculi dar nu am ramas insarcinata. Si eu m-am simtit rau - dureri de ovare, balonare (eu am ovare micropolichistice).
Sunt dezamagita rau ca nu am ramas insarcinata. Momentan nu mai fac nici o stimulare; imi plang de mila si ma gandesc sa incerc un tratament homeopat.
Sa ne ajute Dumnezeu la toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns barbye spune:

Felicitari, felicitari sa ai o sarcina usoara

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Felicitari ionica, sa ai o sarcina usoara!
Eu inca astept rezultatul stimularii. Sunt in ziua 31 si nici urma de menstruatie si testul negativ. Nu stiu ce sa cred, nu am nici un semn de sarcina si nici nu cred ca am ramas, dar nici CM nu vine si asta ma ingrijoreaza. Eu l-am avut regulat inainte de aceste tratamente, cel mai mult a venit la 30 de zile si ma anunta cu cateva zile inainte (sangerari), acum nimic. Luni o sa merg la medic (daca nu vine CM pana atunci) sa vad ce se intampla. Inca mai am acele secretii care imi dau de furca la contact sexual, poate si din cauza asta nu am ramas...
Am citit ca sunt persoane care s-au ingrasat in perioada stimularii. Eu una am reusit sa slabesc in timpul tratemtului. Nu cred ca are vreo legatura cu tratamentul, dar oricum nici nu m-am ingrasat. Mie imi e frica doar ca mi-a dereglat CM aceste stimulari.
Acum vreau sa fac o pauza de tratamente si de dr., sa las organismul sa revina la normal (daca), poate cine stie....
Ingeras succes!
Va doresc sa reusiti toate

Ileana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Dragele mele ,
Va multumesc din suflet pentru incurajari,nu am sa plec deocamdata la gravidute pana nu implinesc 5saptamani.
ILEANA-MARIUS la mine stresul cu testul de urina a fost la fel ,fetelor nu mai aruncati banii pe geam ,doctora mi-a spus ca pana la a cincea saptamana nu se vor arata cele doua liniute.
Mergeti si faceti un test de sange daca vreti liniste,dar numai dupa 1minim 13zile dupa ce foliculul sa spart.
Haide-ti fetelor nu va dati batute ,exista sperante pentru noi toate!
CURAJ
APROPOS voi nu faceti injectabil subcutanat stimularea ovariana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Azi am fost la dr. si nimic...Mi-a facut o ecografie, dar nu a gasit nimic. A zis ca ovarele sunt bine si sa mai asteptam.... Acum dr. pleaca in concediu si mi-a zis sa revin dupa 15 septembrie. Deocamdata nu o sa mai fac nici un test, o sa mai astept...


Ileana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol78 spune:

FELICITARI FELICITARI FELICITARI !!! atat tie cat si sotului tau, Ionica! si Doamne ajuta in continuare sa fie totul bine! Este foarte bine ca ai incredere ca va fi bine, chiar va fi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Felicitari Ionica!
am citit si la endo. Bravo mama. Si din prima .... asa vreau si eu.

Am promis ca va tin la curent cu ceea ce mi se intampla. Ei bine ... sunt in z. 13 si inca nu simt nimic. Luna aceasta am luat clostilbegyt doar 5 zile, oare trebuia sa-mi modifice si ziua ovulatiei?
Nu se stie, sa vedem. Mi-am cumparat si teste de ovulatie ... cum se pozitiveaza vre-unul .... tzusti la eco. Pana atunci nici nu ma duc ... asa suparata sunt pe tot ceea ce inseamna medicina.

In afara faptului ca-mi cade parul intr-o veselie ... alt simptom nu am.
Va pup si va mai scriu.

Miro
My ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Draga Ileana,

Stai linistita, ca ai vazut ce a zis si Ionica...dupa cat timp.

Eu o sa intru nitel in butoi sa ma racoresc astazi, , pt ca nu am nici un simptom, iar temp mi-a scazut...

asta este...
Miro, este posibil sa ovulezi mai devreme sau mai tarziu fata de cum ovulezi de obicei...dep cum isi fac efectul pastilele...

fete scumpe

Ingeras

Mergi la inceput