Stimulare ovariana - CLOSTILBEGYT

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Am promis ca va tin la curent cu situatia mea. Nu am vesti bune pt. ca ieri mi-a venit CM, poate luna viitoare sa fie cu noroc. De luni voi incepe partea a 2-a a stimularii si dupa trec la treaba . O sa iau 2 pastile seara, poate e mai bine asa. Sper ca va fi bine pt. ca voi fi in concediu, deci odihnita si relaxata...sper...
va pup

Ileana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Multa bafta Ileana! Sigur o sa fie bine! Concediu placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Buna fetelor!
Azi am fost la dr. (ziua 14) care mi-a spus ca e bine...foliculii au crescut...si sa astept rezultatul... Nimic mai mult...Nu stiu daca este suficient ca au crescut, cand si daca am avut ovulatie...Nu imi ramane decat sa astept...
De ceva timp am o secretie alba care imi da mancarimi si usturimi la si pt. ca nu puteam avea un contact normal m-am spalat cu tantum rosa. Acum ma gandesc daca trebuia sa fac sau nu asta, dar efectiv nu puteam....si eram in perioada buna...Stie cineva daca e vreo problema ca m-am spalat? Am facut ziua si din cauza usturimii seara m-am spalat si iar . Sper sa nu fi stricat ceva pe acolo...Dr-lui i-am spus de secretie (mai putin de spalat cu tantum rosa) si nu a zis nimic...
PS.Luna asta am luat 2 pastile seara.

Ileana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Ileana, secretia pe care ai avut-o are vreo legatura cu Clostilbegyt-ul?
Ce alte reactii ai mai avut de la acesta?
Luna trecuta la monitorizare cum erau foliculii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Draga princess, nu stiu daca secretia are vreo legatura cu closti, dr. nu mi-a spus. Eu aveam si inainte de stimulare, am banuit ca e de la candida, dar daca dr. nu a zis nimic...nu stiu sigur... In afara de dureri la ovare in primele zile (si prima luna si a 2-a) nu am avut alte reactii. Cel putin asa cred, eu am dureri de cap des, stari de rau dimineata, oboseala, pofta de mancare....dar le avem si inainte de tratament...Mereu am falsa impresie ca am ramas...
Luna asta am avut dureri si in perioada de ovulatie, sper ca a fost de bine...Nu am facut deloc monitorizare, este prima data cand m-a vazut la eco dupa tratament. Eu am fost si dupa prima luna la dr., dar a zis ca nu are ce sa vada.
Acum nu am decat sa astept...si abea ma mai linistisem...acum sunt iar agitata...dr. parea optimist...

Ileana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Fetelor,
Eu am inceput prima stimulare ovariana luna aceasta,am treminat tratament,folicul crescut la 22mm endometru 9mm,am mi s-a facut o injectie de spargere a foliculului si mi s-a spus sa prestez,am facut-o dar am avut niste dureri de ovare ca ma urcam pe pereti ,nu stiu daca sunt insarcinata,cert este ca sunt la a 9 zile dupa prestare si nu am nici un semn .
Se poate afla daca sunt insarcinata acum sau trebuie sa astept pana pe 5august cand mi-a spus doc adica 15 zile dupa prestatie.
In ceea ce priveste testele de urina am facut vre-o trei,unul + si doua negative,nu stiu ce sa mai cred.
In schimb de la stimulare imi cade f tare parul si m-am ingrasat 2kg.
AJUTATIMA VA ROG SUNT DISPERATA;
Pupici la toate

http://groups.msn.com/LeDumontauCostaRica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

In luna iulie am facut si eu stimulare. Am luat Clomifen din ziua 4 pana in ziua 8, cate 1/2 tableta si paralel am luat si branca ursului. In ziua 11 am facut pregnil 10.000 IE si in ziua 12 am facut inseminarea. Astazi, in ziua 15 am facut iar pregnil 5000 IE si trebuie sa iau 2 tablete Duphaston pana in ziua 28. Am facut eco in zilele 4,8,10,11 si 15. Dupa inseminare mi-a spus ca in cazul in care o sa simt dureri ca la ciclu e un semn bun, si eu le-am simtit. De acum am de asteptat 2 saptamani pana aflu daca e cu noroc.Va doresc la toate numai reusite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Fetelor, eu am inceput tratamentul cu Closti luna acaesta, dar mie mi-a spus doc din z 2 pana in z 6 (deci 5 pastile), 1 tb/zi. In paralel, mi-a dat Flamexin 10 tb, 2/zi din z1 a CM. Am fost la echo trans inainte de a-mi veni CM si aveam endometrul 10mm, iar acum tb sa ma duc in z14. Mi-a spus sa-mi fac teste de ovu in z 11-13 si sa prestez.
Mi-am facut ieri test de ovu (z10) si a iesit slab pozitiv.

Ca efecte imediate: m-am ingrasat 4 kg intr-o sapt , dar am reusit sa le dau jos in 3 zile, ca l-am sunat pe dr si mi-a spus sa am grija ca: retin apa, sa nu mananc sarat, sa nu mananc dulce, nu baut cu acid etc, deci atentie mare cu alimentatia daca tineti la silueta.
In rest, astept sa ma duc joi sa vad ce se intampla, dar sperantele mele sunt atat de mari ::)) cred ca stiti si voi.
Dureri nu am avut de nici un fel si nici alte simptome, doar ca s-a intamplat ceva ciudat cu temp, adica azi z11 a scazut de la 36.7 z10 la 36.2 (eu am pana la ovulatie fara stimulare cam 36.4-36.5).

In concluzie: aveti grija cu dieta si sub nici o forma nu faceti tratament de capul vostru si nemonitorizate.

Va pup mult si intru sa va tin la curent. Sa dea Domnul sa raman de la Closti!

Un ingeras care va iub si vrea si el 2!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Am uitat ceva:
Mi-a dat si ovule z3-z5 a CM, iar Flamexinul unul dim, unul seara, dar neaparat dupa masa, pt ca e puternic si daca aveti pb cu stomacul nu se recomanda!Eu am mai luat lunile trecuta Duphaston (z15-z25), dar din pacate nu a avut nici un efect.
Closti nu se recomanda mai mult de 3 luni!

Un ingeras care va iub si vrea si el 2!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Buna fetelor,

intru si eu in categoria "stimulatelor" luna aceasta.
Sunt in z. 5 CM si azi am luat prima pastila de clotilbegyt. Mi-a dat sa iau direct 2/zi din z.5 pana z.9. L-am intrebat anume: cum sa le iau? Una dimineata si una seara sau pot pe amandoua seara ... in doza dubla.
Raspunsul: NU. Una dimineata si una seara.

Mie mi-e cam frica de urmari: ingrasare, caderea parului ... ca si-asa sunt ... pe drumul cel bun.
Dar cel mai mult ... imi e frica de chisturile ce pot aparea. Eu am ovare polichistice.
Nu m-a chemat la eco ... dar dupa cate citesc eu pe aici ... ma duc peste el.
Am sa va tin si eu la curent cu ce mi se intampla.
Va pup pe toate, stimulate sau nu.

Miro
My ticker

Mergi la inceput