Stimulare ovariana - CLOSTILBEGYT

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Eu am luat o pastila dimineata si una seara. Nu stiu daca si-au facut efectul pt. ca am fost la dr. in ziua 14 si mi-a zis ca nu imi face eco pt. ca nu are ce sa vada, e prea devreme... Trebuie sa mai iau si luna viitoare si apoi sa merg la dr. (in ziua 14).
In general nu am avut probleme, in primele zile am avut usoare dureri de ovare si senzatia ca imi iau foc (nimic serios). Apoi am facut o infectie urinara, nu stiu daca are vreo legatura sau nu (dr. zice ca nu). Acum am terminat cu perioada buna si sunt in asteptarea rezultatului...
Daca nu reusesc luna asta o sa incerc si eu sa iau 2 pastile o data, poate are mai mult efect.

Ileana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cogr spune:

desi nu raspund prea usor caci serviciul nu imi permite, ajungand acasa si moarta de oboseala, va citesc in fiecare zi.mult de tot. si va multumesc ca existati
mura draga tratamentul tau e interesant. ce crema ti-a dat medicul pentru endometru?
Eu sunt la a 2-a luna cu clomiphene (1/zi) si paralel cu altermone 75ui/zi. La prima nik. mi-a venit un ciclu ciudat. in primele zile niste pete negre. nu mi s-a mai intamplat
de obicei reactionez bine la stimulari. 4-5 ovule dintre care 2 sau 3 mai mari. dar sarcina nik. eu am mai ramas insarcinata in urma cu 3 ani dar din pacate atunci nu ne gandeam asa mult la posibilitatea unui bebe si astfel am avortat. iar acum imi vine sa mor.
va pup dulce pe toate viitoarele mamici si sa fim unite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cogr spune:

draga ileana marius de obicei doar pastilutele nu au un efect puternic asupra ovarelor dar si a endometrului.de obicei se dau si injectii.exista diferite protocoale. difera de la medic la medic. dar nu este o regula. fiecare organism reactioneaza diferit. asa ca fii curajoasa si mergi inainte. eu sunt la a 2-a stimulare dar fac si injectii altermon. sunt optimista. dar parca pot face altceva?
deci fruntea sus si sa fim unite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Ileana , Clostilbegyt se gaseste in farmacii ? Tu de unde ai luat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Da, closty se gaseste in farmacii. Mama mi l-a luat de la o farmacie de pe calea Victoriei (cred). Nu stiu mai multe amanunte, dar daca vrei pot sa intreb. Mi-a luat 2 sticlute cu cate 10 pastile fiecare.

Ileana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Multumesc, Ileana, te rog sa ma mai tii si pe mine la curent cu ce efecte ai sau cu alte informatii .
Multa bafta la !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fabya spune:

!
Fetelor indrumati-ma si pe mine ce stimulent sa iau, ieri am fost la gineocolog cu rezultatele mele de le med.genetic ....rezultat bun.Dar i-am cerut gineocologului meu un medicament de stimulare deoarece am discutat si cu med.genetic si eu nu am mai ramas insarcinata de un an si ceva....mi-a spus sa-i cer gineocologului dar el nu mi-a dat nimica ieri decit ,,Femibion Folsäure Plus + Jod Kapseln "(contine acid folic,vitamine si jod).Nu stiu cum se dau in tara aceste medicamente de stimulare fara reteta si cit trebuie sa iau ,cit costa pentru toata perioadata care trebuie luate.Sau daca stii careva dintre fete care au luat de un stimulent din germania,e bun si asta....
Multa bafta la


Fabya
" Dragostea inseamna suferinta, si cum multi fug de suferinta, putini sunt cei care iubesc cu adevarat.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Draga Fabya nu stiu daca e bine sa iei aceste stimulente fara recomandarea medicului. Daca ai citit pe aici ai vazut ca stimularile au si efecte negative (citeste ce spune MURA). Fetele spun ca se iau sub supravegherea dr., dar mie dr. nu a vrut sa imi faca monitorizari. Eu am luat clostilbegyt 2/zi in zilele 5-9 luna asta si mai trebuie sa iau o luna. Mi-am pus sperante in acest tratament pt. ca am vazut ca a dat rezultate la unele fete.
Merci mult princess. Sa auzim de
Cum am mai spus, deocamdata sunt in asteptare (cam o saptamana si un pic). O sa te tin la curent...


Ileana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

Fabya, mie mi-a dat clomiphene, se gaseste si in Romania, am inteles, dar asa cum spun si fetele, nu te-as sfatui deloc sa iei la nimereala. Eu am fost la doctorul asta din septembrie si dupa multe observatii, monitorizari, laparoscopie si spermigrama, basca analize de singe, mi-a prescris stimularile.
Du-te cu rabdare la medic si o sa-ti prescrie cu siguranta ceva potrivit pt tine, daca e cazul!!!

Multi pupici,

C.


_
"After all, tomorrow is another day!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fabya spune:


Fetelor merci de explicatii,asa ca mai bine stau pe funduletzu meu decit sa mai fac vre-o boacana aiurea.......inca odata merci mult
Numai bine si multa bafta in tot ce v-ati propus.

Fabya
" Dragostea inseamna suferinta, si cum multi fug de suferinta, putini sunt cei care iubesc cu adevarat.''

Mergi la inceput