Mamici de noiembrie-decembrie 2005 (11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lavi spune:

Dunga maro apare la gravidute datorita hormoniilor si dispare dupa.
1.pete nu ,am sunt fericita, inca nu imi straluceste tenul,
2. a inceput sa mi se ingrase parul
3. am 56 de k cu 2 in plus, nu am pus pe solduri sau pe fund,
4.am burtica la fel de mica dimineata si seara e mai mare, dar beau la apa de dimineata pina acum am baut 2 litri de apa
5. ce pantaloni cu taie joasa, ca nu se mai poate, la anul pe vremea asta
5.am un panicat de Victor acasa, nu otet, nu un ardei iute din cind in cind, nu prea mult zahar, ieri mi-a luat 2 k de capsuni numai sa evite sa imi ia o prajitura
6. si mai e si Eva care cind vede burtica zice bebbeee, bebeee
In rest vreau tare mult sanatate pr bebe si pt toti si miine e ziua X
Va

Lavi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Lavi, dar ce e rau la otet si ardei iute ??
Ca eu cu salate traiesc, si cu ... picanterii, daca muraturi tot nu mai avem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

LINIA NEAGRA - de la parul pubian pana la buric...eu nu o am inca, si nici nu prea o vreau...
eu nu sunt prea blanoasa, asa ca nu am probleme cu aparatul electric, mai ales ca ma fac numai pana la genuchi, ca mai sus nu e nevoie...
ultima data m-am facut sambata dimineata, ca am fost la bazin, si cum stateam eu la umbra asa, ma mangaiam pe picioare, si vad ca pe stangul nu ma facusem decat la interior... bine, nu am par gros, sau mult, dar oricum, asa nu am mai patit, poate de la sarcina sa mai am scapari ?!
hai, ca si eu astept sexuletele alea de la ecografie, fetele astea ne fierb!!!!!!!!!!

dienutagraviduta 13+ si bebelusha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

habar n-am ce sa spun referitor la kg. adica am o poveste :)
sapt. 1 & 2 am tinut cura de slabire, ca tot omu'... rezultat -3kg
in primul trim. am mai slabit 1kg
si acum l-am pus la loc.
lavi2, oricum, cu +2,5 kg esti in parametri :) nu inteleg de ce te stresezi. si cura de slabire = NU!!!!! (vb. de cura de slabire, nu de mancat calitativ)
C & bb 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavi spune:

Maria, ardeiul iute si otetul imi plac foarte mult, dar imi dau arsuri la stomac si imi simt gitul ca ia foc si mi-e greata.
Eu le-as minca cu tonele, au fost exagerari cu eva de aia nu am voie,multe legume , fructe, lamiie cu apa, supe, carnita macra, etc...cu Eva am fost ca acel animal vesel in trifoi, de asata ma pazesc si sunt "filata" la excese.

Cit despre fete si eu astept vestii.
Stie vreuna din voi dispensare nu clinici particulare pt pediatri in zona Dorobanti si romana

Lavi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Cora, ma stresez pt ca nu voiam sa ma ingras, sa am slaninute.

Pt mine cura de slabire = no zahar (cu rare exceptii), paine numai dimineata, nimic intre mese, cand am senzatia de foame iau o gura de apa si trec peste.. asa am slabit dupa nasterea Silviei. Fara placinte, merdenele , etc. Dar acum nu-mi permit sa nu mananc daca mi-e foame ca mi se face rau. Si mi-am mai luat cate o merdenea, destul de rar.

Acuma eu corectez teme la studenti (= programele) si i-am prins pe 2 cu copiatul. Erau la cateva teme distanta si i-am recunoscut dupa greseli comune. Cand ma uit atenta prin cod - era copiat cu arta, modificat cat sa nu fie identic, dar sunt destule indicii ca sa-mi dau seama ca nu gresesc. Adica la chestiile esentiale, pe care nu le prea stiau, n-au schimbat nimic, au schimbat numai artificiile. Nu stiu care de la care, daca ma mai uitam un pic ma prindeam, dar n-are ros ca dup aia o sa-mi para rau de "sursa"; oricum primesc 0 amandoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Fetelor da cu pofta de mancare cum stati? Ca eu de cateva zile de cand au dat caldurile nu mai prea imi vine sa mananc, doar fructe ca l-am speriat pe al meu sot, pot manca la nesfarsit cirese, capsuni, nectarine, portocale, piersici insa nu mai am pofta de banane si kiwi pe care le mancam ahtiata la inceput! Iar eu carnivora de mine nici nu mai imi vine sa ma ating de carne, fie ea si de pui, o mananca tot sotiorul dupa multe insistente. Uite azi la pranz am mancat o farfurie de piure cu o rosie si apoi cateva nectarine.
Si eu ziceam ca la cele 3 kg ce le-am pus pe mine ce nu se vad in nici un fel ( puteti sa vedeti si in pozele din album) ar trebui sa imi fac griji ca nu mananc indeajuns.

Cat despre epilat, tocmai mi-am achizitionat un aparat super, silk-epil de care sunt foarte incantata, ma fac pe picioare si brate de nu am treaba ( e drept ca sunt destul de rezistenta la durere) insa in zona inghinala nu rezist...

Gata va pup, ma duc un picut la plaja ( ca doar trebuie sa profit si eu de ziua mea libera)

Alina 16+

http://community.webshots.com/user/alina_delebarre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

lavi2, lasa ca bagi cura de slabire dupa. acum mai merge cate o "scapare". si slaninutele (daca nu-s exagerate) ii creeaza confort lui bb, care sta linistit ca in vreme de foamete o sa aiba el de unde lua cate ceva :) e putin anormal sa nu se creeze nici un fel de depozite.
PS: si 150 de grame sunt, totusi, de la bb ;)
C & bb 15+
si bine-ai facut ca i-ai prins ... vezi sa nu-l gasesti si pe-al treilea, ala de la care s-au inspirat primii doi :) si pe mine ma mai apuca puricatul anumitor chestii, si am gasit si eu o duda nasoala la servici, da' tre sa vb. cu sefu' care e momentan intr-o sedinta ... si imi arde pipota sa-i spun...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

haide, mai lavi02, zau uite ce frumos e afara, cui ii mai arde de invatat ? si apoi, hotul neprins e negustor cinstit... cine stie cati au mai copiat, si tu stai sa compari lucrari...
eu sunt ofticata, ca dupa episodu de dimineata, cu dra, i-am zis sa ma cheme cand vrea ea, si a zis la 11.30, iar eu maine mi-am luat o zi libera ca am un curs de la 10-14 - pregatire pentru liceenta... o sa ajung pe la sfarsit, probabil, ceea ce ma oftica pentru ca secretara noastra a zis ca in principiu, conteaza prezenta la cursurile astea, si cam ce se face la ele, cam aia se da la licenta;
ce zici, lavi02 , poate sa fie asa, sau nu-i nici o legatura ? ce parere ai ?(sper sa nu te superi ca te intreb, ca nu ai cum sa te compromiti, orice ai zice); eu sunt la finante, la titulescu.

dienutagraviduta 13+ si bebelusha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Alina, m-am uitat la pozele tale (nu chiar la toate,la cele cu burtica)!

Ce frumos balcon ai care da spre o gradina cu verdeata!

Cam asa burtica cred ca am si eu. Dar variaza dimineata - seara.

Cora, asta-i problema, ca urasc sa tin cura si sa ma tot abtin. Da' presimt ca vara viitoare inghetata ioc , prajituri ioc, ...

Tot am facut un progres, nu mai mananc capsunile cu zahar, ca anii trecuti.




Mergi la inceput