Bebelusi de septembrie-octombrie 2004 (48)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

fetelor, ce ziceti de asa om cascat ca mine? acum citeva min mi-am dat seama ca eu sunt imbracata cu tricoul pe dos
Si asta cind m-am intors cu spatele la Amelia care se juca pe pat cu mine, ca sa pot citi ca altfel trage de carte si ea s-a apucat de mincat eticheta de la spate, nu intelegeam cum a scos-o asa repede, si cind colo...
Cum a stat sotul cu mine la masa de 2 ori si nu a observat? Lasa ca vine el acasa....

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Multumim, fetelor, pentru urari.
Dupa rasfatul de ieri, Alma ma cam terorizeaza acum pe mine si nu vrea sa stea decat la mine in brate , netinand cont de spatele meu.
Mai inainte ma uitam la ea si ma minunam ce tare s-a bronzat pe fetisoara si pe manute. Ai zice ca e o tigancusa cu ochi albastri. Sper sa am chef si timp sa pun si ceva poze noi azi.
Lilia, si Alma iaurtul obisnuit il papa cu cea mai mare placere.

Daniela Veuger si bb Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma, sufletel mic si iubit

Alma, sufletel mic si iubit -noi
Alma, sufletel mic si iubit-si mai noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

quote:
Originally posted by frosa
Azi dimineata am ris de cei mici ... baiatul cel mare vorbea cu Razvanel si astepta sa mearga la gradinita ... la un moment dat cel mic spune "mama" in momentul acela Robert vine intro fuga la mine si-mi spune .... mama mama Lasvan a spus "mama" in limba noastra. Sunt asa de draguti cind sunt impreuna ...

Monica Robert (09.01.01) si Razvan (10.09.04)
http://community.webshots.com/user/frosa2003









sa-ti traiasca baietii si sa-ti aduca numai bucurii!
cate nazdravanii o sa mai faca impreuna!


Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Fetelor, noi am dat drumul la aer ca e mortal in casa. Asta mica e maraita, transpira rau, am deschis geamurile si nu am rezolvat nimic, nici nu se misca aerul in casa asa ca am pus in functiune aparatul din dotare, pe functionarea de noapte, nu o tin pe Alexandra in camera cat merge, dar nu se mai poate altfel. Nici afara nu am apucat sa iesim, cred ca nu mai ies decat dimineata devreme si seara, azi de dimineata am avut program de supa...asa ca de maine am program la matineu.


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:


quote:
Originally posted by frosa
Azi dimineata am ris de cei mici ... baiatul cel mare vorbea cu Razvanel si astepta sa mearga la gradinita ... la un moment dat cel mic spune "mama" in momentul acela Robert vine intro fuga la mine si-mi spune .... mama mama Lasvan a spus "mama" in limba noastra. Sunt asa de draguti cind sunt impreuna ...

Monica Robert (09.01.01) si Razvan (10.09.04)
http://community.webshots.com/user/frosa2003






Super haios!



Eliana si Elena (23.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Tare-i cald! Azi la ora 12.30 eram deja in casa ca nu se mai putea sta afara iar in casa avand soare toata ziua va dati seama. Inainte sa ma apuc de scris m-am uitat la termometru, 28 de grade in sufragerie iar Dami transpira rau de tot desi este imbracat doar in body fara maneca si fara sosete.

Multumesc de raspunsuri, azi am fost o fuga si pana la dr. si mi-a zis ca poate fi si de la caldura temperatura dar a mai zis ca este si usor rosu in gat si daca mai face febra sa-i dau antibiotic (mi-a dat reteta) dar multumesc lui Dzeu vad ca de ieri dimineata nu a mai facut febra asa ca sper sa scapam de antibiotic.

Si Dami mananca iaurtul cu foarte mare placere (nu conteaza daca-i cu fructe sau fara), in general cam 150 chiar 175 grame la o masa.

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)

http://community.webshots.com/user/giorgios72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Am revenit si noi de la munte, insa drumul a fost groaznic piticuta mea nu a stat locului nici 5 min. nu mai zic de somn ca ala nu a existat. Se pare ca scaunelul l-am luat degeaba ca eu sunt pt ea de toate.

Astazi a refuzat sa manance ciorbita cu biberonul si a vrut printi cu lingura si dai batai ca noua ca si la la mai multe mamici cum am cetit ne trebuie masa si randul de haine offff greu la deal....

In parc am iesit la obor si am intalnit bb la un an care nu statea in picioare mi s-a parut ciudat iar mama nu prea o lua in serios am intrebat-o daca i-a facut vreo analiza si imi zice "la varsta asta"? M-am abtinut si imi venea sa ii zic ca atunci cand se insoara se fac unele dar in rest bb era vioi.

Acum incerc sa vad daca pot sa ma intalnesc cu Mihaela ca tare am intins-o rau.

Va pupic.



Danina Diana - strengarita familiei
PAULA - DIANA NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Anuntam si noi cel de-al 2 lea dintisor.

Azi bebelina a fost mai bine. Nu a avut febra nici ieri si nici azi, dar cu tratamentul continuam, cel putin inca 2 zile. Sa speram ca o sa terminam repede si nu o sa mai apara complicatii.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Danina si eu sunt munte in masina pentru bazuc.....adica numai buna de catarat....Uffffffff!

Ellen felicitari pentru dintzuc!


Lilia, bine ca e ok Amelia! ce m-am mai distrat de faza cu tricoul!

Frosa la baietii tai scumpi!Tare haiosi sunt!

Danyce LA MULTI ANI pentru Fons!Sa fiti fericiti!

Bozo bucura-te ca ai laptic! Si eu cand alaptez imi curge si celalalt.....si cand ii iese din gurita curge jet din el....eu ma bucur cu toate ca ma dor si ma ustura ca tare sensibila mai sunt!

Geo sper sa nu fie nevoie de antibiotic la Dami!Multa sanatate!

Si bazucu papa iaurt, insa ii dau simplu si il amestec ori cu fructe pasate ori cu cereale....ori cu ambele...depinde!

Noapte buna...Pupici!




Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004) cu bazucu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

danina, nu cred ca e ciudat ca la un an sa nu stea singur in picioare!Sunt copilasi care abia dupa un an si 3 luni incep sa umble singurei si poate pe la un an si o luna isi dau drumu mai bine...
Si oricum, cred ca dupa un an progresele pot fi evidente de la o zi la alta!

Eu nici nu imi mai fac probleme cu papica lui Stefan!Adica daca ieri i-am gatit o papica buna buna de sa lins pe botic...a iesit mai multa si am vrut sa-i dau si azi...ei bine maria sa nu a vrut sa manance!Si binenteles ca dupa o ora a tras un plans de mama focului a fost musai sa-i dau ceva de mancare ca era rupt....Are o gramada de fitze in cap!!!!

Dar problema care o avem noi este in continuare masa de seara!Vreau sa va intreb si pe voi: Ce le dati copilasilor seara sa manance?Inafara de lapticul de dupa baitza?? Al meu nu se mai satura....Azi a mancat pe la ora 17 un iaurt cu fructe, la 19.30 mamaligutza cu branza de vaci si dupa baitza i-am pregatit un biberon cu 210 ml laptic cu c3ereale!Ei bine dupa ce a baut laptele a inceput sa imi urle de foame...si i-am mai dat inca 100 ml pe care l-a servit imediat! 310 ml de lapte cu cereale o data...mi se pare enorm de mult....Nu mai stiu cum sa-l satur seara!Si pe la ora 3 se trezeste si vrea iarasi papa, bea cam 180 ml lapte

Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004)
flori din gradina mea
"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Mergi la inceput