Mamici de ianuarie-februarie 2006 (3)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simona spune:

Buna fetelor! Cred ca ma pot inscrie si eu in club:) UM 18 apr....de nascut cred ca va fi candva prin ianuarie 2006, nu stiu cand. La doctor nu am ajuns inca dar sunt programata marti.Astazi am aflat vestea si inca nu imi revin ....cu toate ca dupa 4 teste de sarcina pozitive ar trebui sa-mi vina sa cred. Intrebare: usoare dureri de ovare sau o oarecare jena sunt perfect normale? ca atunci cand trebuie sa-ti vina ciclu
Mercic
Sanatate multa la bebei si mamici!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Maine fac 8 saptamani si are 14 mm. (cred ca mai mult, atat avea miercuri la 7 sapt. si 4 zile)Azi m-am plimbat si am pus si eu de o socata pt. sot(va fi o surpriza, e inebunit sa-i fac asa ceva) Ne-am plimbat si noi ca domnisoarele in perc far strs si griji, nu am vrus sa mai stim de nimic si nimeni. Am cumparat capsuni dar bb 2 nu le vrea si mama le varsa.


Paula &
Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Simona felicitari si bine ai venit Sarcina usoara cu bebe sanatosTermenul tau este 23 ianuarie Durerile de burta ca inainte de CM le-am avut si noi...sant foarte normale asa ca stai linistita in privinta asta.Mai ai si alte simptome?
Paula s-ar putea ca toata sarcina sa nu poti manca capsuni daca nu le mai suporti.Eu am observat ca tot ce imi placea in mod deosebit sa mananc cand eram gravi,copiii mei acum le au ca mancaruri preferate


6+

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

tocmai am papat caise. nu am stiut ca au aparut.
capsuni sunt satula. cirese vrea.

asa mare este al tau PISOI la 8 sapt.? Imposibil. nu e cumva sacul gestional si nu embrionul.
in toate cartile am citit, ca la 7 sapt. are intre 5-7 mm.asa de mare sa fie la 8?

http://community.webshots.com/user/ioananemes


gio si bb 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

bine ai venit Simona.
imediat te trec pe listutza.

http://community.webshots.com/user/ioananemes


gio si bb 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinadum spune:

buna fetele vreau si eu la voi cu toate ca am UM 20 martie deci DPN 25 decembrie insa nu multi au zis ca se poate foarte bine sa nasc in ianuarie . cert e ca eu ma simt mai bine aici pentru ca sunt mai aproape de voi ca simptome , tariri si nu in ultimul varsta sarcinii. merci mult, irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canda_h spune:

multumesc giova ca m-ai trecut si pe mine pe lista si multumesc fetelor ca m-ati lamurit cum e cu durerea de burta.

cum stati cu sportul? eu mai fugeam la stadion din cand in cand, dar acum nu stiu daca mai pot ... Eu stiam ca e indicat sa mai facem ceva miscare cat suntem gravidutze, dar nu stiu cat de multa. Eu ma "miscam" pana gafaiam rau de tot? Credeti ca l-ar afecta pe bebe daca as continua cu joggingul? In plus, vara asta planuisem sa mergem la munte? credeti ca la bebel i-ar placea sa urce pe Negoiu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Salutare burticutze,

Eu azi sunt cam pleostita, si dinc auza vremeii e cam innorat si din cauza constipatiei, am gasit ceva similar cu pruen uscate si am baut si un pahar de lapte, dar de ieri dimi cand am iesit f. putin, nu mai vrea, dati-mi si mie o solutie ce sa mai incerc, eu inainet nu aveam probleme, vad ca nici cafeaua, care nu o mai pot bea prea normal, nu mai are efectul de altadata..
Si eu am asa un pic de dureri de burta dar suportabile, balonata sunt, seara cand ma uit la burtica pare de 11 saptamini nu de 5, si iau si eu progesteron, baby aspirin si materna care contine toate vitaminele, pina in sapt 12 sper eu, desi sa vedem ce mai zice nenea doctoru pe 7 iunie la prima eco, am mari emotii sa il vad pe samburica atunci ca e bine.
CATA unde esti, ajuta-ma cu constipatia, si am vb cu doctoru care a zis ca prima intalnire va fi dupa prima ecografie, ca sa vada c eface simburica, pina atunci cu progesteron si celelalte medicamnet ar trebui sa fim bine.

Va pup pe toate si numai bine,sa ajungem la capat sanatoasi toate si cu bebeii grasi si frumosi



Denisa
5

Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona spune:

23 ianuarie? Inseamna ca am ce cadou sa-i fac sotului de ziua lui (24 ianuarie) :)) Alte semne nu prea am , decat ca imi este ffff somn si nu am chef de nimic...sper sa nu ma tina toata sarcina ca am treaba la servici:)
PS: inca nu imi vine sa cred...
simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinadum spune:

merci mult Giova acum ma simt foarte bine. aici era locul meu
inca odata merci

Mergi la inceput