Mamici/tatici din Timisoara (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Mary, si eu am dormit destul de nasol; am nasul infundat caci am ciupit viroza de la Calin si nu aveam in casa picaturi asa ca mai mult m-am invartit.

Giova, lasa ca trece perioada asta. E groaznic de obositoare, dar rezista eroic! Noi suntem alaturi de tine

Gabi, mamikul Evei si al baietelului din burtic, 30 sapt.
http://pg.photos.yahoo.com/ph/coada_cometei/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

sper sa treaca Gabi,dar pana la 3-4 luni, mai am putin de tras.
starile astea de voma, cu voma, greatza sunt zilnice sau din cand in cand.
pana acum mi-a fost rau doar de 2 ori, asa mai tare. restul a fost suportabil.

http://community.webshots.com/user/ioananemes


gio si bb 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Buna fetelor, am intrat sa va spun ca mai traiesc si eu, ca de obicei va citesc din umbra ... nu chiar in fiecare zi ... nu ma intelegeti gresit ... dar nu pot citi in orice zi fericirea ce emana din postarile voastre.
Eu sunt la fel de aspiranta ca in momentul cand am aparut pe acest topic, cu esecul de "o singura liniuta" in fiecare luna, acum insa am intrat sa va felicit pentru mobilitate, ati facut sa ajunga toti trei copiii DC-ului pe locul 1, fiecare la sectiunea lui.
Bravo, felicitari. Merita.
Incerc si eu sa ajung la intalneala nr.2 ... ca mi-ati facut o pofta cu pozele voastre superbe.

Giulia de cele doua fetite pe care le-am botezat ti-am mai vorbit, oricum nu au fost botezate aici, dar vreau sa-ti spun ca am participat anu' trecut la un botez in timi si mama a ingenunchiat in fata altarului, i-a facut popa slujba pe loc, dupa care a inceput slujba propriu-zisa de botez. Deci se practica si pe loc.
Bafta si pupici la micutz.

Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliatm spune:

Fetelor merci de raspunsuri, va tin la curent cum o fo la botez.
Botezul va fi la manastirea de la Sag - super loc!!! Cat despre "masa", suntem strict familia si nasii, deci nu fac tambalau mare, am rezervat la Romantic & Tunnel, ideea e sa ne distram!!! Am un kef de daaaans ....

Doris, Gabi si Zoe, cred ca acum puteti rasufla usurate, votarea s-a incheiat, copilasii vostri au iesit fruntasi detasat!!! Felicitari!!!

Gabi vezi ce faci cu viroza aia, multa sanatate!!!

Gio ... rabdarica!!! (nu stiu cum e din proprie experienta pt ca nu am avut parte de "binecuvantarile" de dimineata - ma invidiezi, nu? . Ce sa-i faci ... deja bb vrea sa puna piciorul in prag!)







giuliatm, mamika Alessandrei
http://pg.photos.yahoo.com/ph/fetitzalumami/album?.dir=/27da

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliatm spune:


am pus pozici noi si grase



giuliatm, mamika Alessandrei
http://pg.photos.yahoo.com/ph/fetitzalumami/album?.dir=/27da

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

'Neata banateni,
Rds-ul face fitze si uite ca m-a lasat fara cablu destul de mult timp cat sa nu va mai gasesc.
Felicitari pentru Doris,Gabi si Zoe ai caror copiluti au iesit "fruntasi"la concurs.
Am reusit luni,cand m-am intors acasa ,sa intru repejor sa vad cum ati petrecut la intalnirea din 22 Mai...Frumoase poze si m-am intristat ca nu am reusit sa ajung si eu.Nu sunt o neserioasa,ca m-am inscris sa ajung si eu cu copiii si nu am ami ajuns,din nefericire a trebuit sa plec la Constanta pentru probleme nu tocmai roz....In fine,vroiam sa va propun sa mai organizam o intalnire,tare as vrea sa ajung si eu....Asa ca ,Gabi,ce zici?Ai chef sa mai propui o data si un loc,inca o data? Te roooooooooooog!
Petrecere frumoasa si sa dansezi cat te tin picioarele Giuliatm....
Giova,ce mai face bebe?
Pupici la mamici si burtici si la toti copilutzii vostrii....
Se apropie weekendul,asa ca sa aveti un sfarsit de saptamana placut,soare va fi din plin si......tinetzi-mi pumnii:Alex maine,sambata,e la cocursul de mate,la baraj,la "Cangurul" si am emotii....
Pupici...

Ana-Maria,mami deAlex&Luana
Poze-de-familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Ana, sa aiba bafta Alex! Tinem toti pumnii!

Giulia, faina chestia cu manastirea Sag. Si mie mi-ar place acolo, dar cred ca vom boteza si copilul2 tot la greco-catolici. In orice caz multi multi de la Alessandra de la noi si mai ales de la Eva care o iubeste. E super dragutza rochitza

Mirona, treci pe la noi mai des poate patesti ca Giova, care de cand a intrat in vorba cu noi pe aici s-a "molipsit".
Noi te sustinem, nu te demoraliza, minunea va veni, poate nu cand vrei tu, ci atunci cand este timpul ei.

Doris, mama, ce faaaaaci? Suparata? Haaaaai, vino si pe la noi si mai spune ceva.

Multumim fetelor foarte mult pentru sustinere la concurs, ati fost minunate! Acum au intrat in finala si o las pe Doris sa isi verse suparerea si nervii si sa povesteasc ce si cum se va intampla acolo. Eu am noroc ca nu m-am lasat afectata deloc de acest concurs pentru ca ma asteptam sa apara tot felul de tampenii si organizare .... mai bine nu spun ce gandesc

Ana, eu zic ca o intalnire ar merge saptamana viitoare, acum e prea repede si in plus Giulia are botez.
Saptamana viitoare e libera lumea? Ca daca nu, mai amanam!
Uite ca Yasmine nu a mai zis nimic ... Pe unde o fi ajuns?

Gabi, mamikul Evei si al baietelului din burtic, 30 sapt.
http://pg.photos.yahoo.com/ph/coada_cometei/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

neatza fetelor!!!
GIULIA distractie maxima la botez!!!! Danseaza cat te tin picioarele!! Am vazut pozele.frumoasa foc.

Fetelor felicitari pt. copii. sa de-a domnul sa castige . tinem pumnii.

Tinem pumnii si lui Alex.

Azi ma simt bine. din ce am observat eu, o zi mi-e rau de tot, 2-3 zile ok, pe urma rau, bine si tot asa.Ma gandesc cu groaza cat mai am pana in 3-4 luni.

http://community.webshots.com/user/ioananemes


gio si bb 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Na, salutare, timisoarencele si scumpele mele prietene!!!


Ma bucur ca sunteti toate bine!
Multumim ca ne-ati sustinut!
Despre concurs, nu mai zic nimic, Gabi m-a sfatuit de la inceput sa nu-mi pun prea mari sperante, dar azi sunt mult mai calma, lucida, si nu ma mai astept la minuni.
Ce, ziceti, facem pariuri?
Pe un suc la urmatoarea intalnire, la 2 litri, ca sunteti multe.
Sa va aud :

Incep eu:

La categoria fete 4-8 ani, va castiga fara discutii EVA!
La categoria fete 1-3 ani, va castiga fara discutii PATRICIA URSU!
La categoria baieti, 0-1 an, va castiga ALEX !

Urmatoarea care face presupuneri si pariu sa va aud:.........

Acum plec pana la finante, dar daca ajung pana la 12 mai intru, daca nu ne mai auzim diseara.
Daca aflati cumva castigatorii intre orele 13-19, eu voi fi in oras, va rog sunati-ma si pe mine sa-mi comunicati!

Doris si printesa mea, Ines

Poze cu micuta Ines:
http://community.webshots.com/user/ines_andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aileene spune:

Buna dimineata banatence ! Hop si eu ! N-am mai venit c-am asteptat sa treaca valul voturilor si sincer n-am mai avut nici un chef din cauza celor intamplate-n jud timis ! Am asteptat sa se mai clarifice treburile pe-acolo ca sa mai am chef de "scris" ! Acum totul e ... spre bine , ca sa spunem asa , chiar daca viata nu-i usoara celor incercati de acele inundatii ! Mama e bine si bunica la fel , asta este un lucru f important ptr mine in prezent si ma sa fie bine si lucrurile sa se indrepte cat mai repede-n favoarea tuturor ! Cel mai rau ma doare ca nu-i voi putea vedea anul acesta , din cauza "carantinei" , a epidemiilor posibile , noi nu riscam nimic , ne punem pofta-n cui si vom vedea la anul , daca totul va fi bine !!!
DORIS nu-nteleg de ce spui ca alta fetita va fi castigatoarea concursului la 1-3 ani , fetita ta este-n frunte cu multe " % "... fata de cea de care zici doara , nu ? Hai nu-ti pierde curajul pe care l-ai avut pana acuma , esti o luptatoare si te-ai batut ca o leoaica ptr cei 3 puiuti , BRAVO ai incredere-n tine si-n continuare totul va fi ok !!!
Felicitari deasemenea mamicilor cu copilasii participanti , GABI ZOE si numai bine si un dulce voua si tuturor !
Sa cante "vinul" si sa "curga" muzica si sa faceti un chef sa-l , aud pana aici ...
Pa Aileene+Alexandre

Mergi la inceput