Bebelusi de septembrie-octombrie 2004 (47)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

daniver31 sa stii ca si eu am aceeasi nelamurire!Dar cred ca fiecare firma are masuratoarea ei!Si eu am niste sandalutze, primite, scrie nr 18 pe ele, si ii vin la fix, aproape ca ii sunt mici.
Am si ceva papuci pe care scrie nr 15 si ii sunt mari...
Eu inca nu am cumparat nimic ca nu am gasit ceva sa imi placa, cu talpa moale si elastica, numai cu talpa tare si dura si cum Stefan inca nu umbla numai il incurca papucii...asa ca noi iesim afara in sosete

Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004)
flori din gradina mea
"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Daniver, alea cu 18, 19....sunt (cred) corespondentele lui 36-37...adica marimile mari.
Eu am incaltari de Chicco care sunt 17-18 ii sunt bune. Alea care le am 19-20-21 nu ii vin inca. (piciorul ei are aproape 10 cm)
Farlin 12 ii e mare, dar si prost croiul ca la calcai nu intra bine.
Botine din piata, de carpa, 13, ii sunt bune....
Asa ca din oki...


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Multumim pentru urari! Sper sa iasa cat mai usor si dintisorul nr. 2... ca e cam maraita din cauza lor... Dar nu ma plang... cu papa e ok, nu febra, nu urlete...





Eliana si Elena (23.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Ana la cautarea din stanga din coloana albastra, de sub mesaje private, si la subiect scrii mamici de sept-oct 2004.Acum m-am uitat si eu prin cateva din subiectele vechi....

Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004) cu bazucu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns duculeatza spune:

SA traiasca sarbatoritii de azi!
Fetele eu am ajuns la capatul rabdarii!Ieri am scos laptele de tot!Am facut mucilagiu de orez si i-am dat din ala!REzultat?
!!Pina la ora 9 cind am mers eu cu kk la analize facuse de 3 ori!Apos si cu mult mucus!Pina m-am intors a focut si o iritatzie de la scaune si a urlat 2 ore non stop!Acum e cu kilotzel si fara pampi!De mincat nu a vrut sa manince mai nimik! A luat vreo 30 ml de supica de morcovi si in rest ceai!Acum doarme!Si eu incerc sa nu o iau razna!Pe linga alte necazuri si radu e racit si tuseste de ma oamoara!OOOOOOOOOOOOOOOoooooofffffffffff!NUmai mama sa nu fii!
Naty ms de informatzii! Ma bucur pt ro!
Loreema si noi suntem tunsi deja cred pt a 3-a oara!Evident de fiecare data cu circul de rigoare dar asta e!Sa va distrati la mare si sa va bronzati!
Anna_a noi stam in unirea !Cam departe de voi dar poate ne intilnim cumva!SI cu kk e o intreaga poveste!Face asa de vreo 2 saptamini! Initial am incercat doar cu regim si triferment dar nu a mers f bine!Acum vad ca pe zi ce trece se inmultzesc scaunele .Pina acum nu m-am impacientat ca erau destul de consistente dar azi au fost ff urite! Numai mucus!
Alinah daca ai timp da-mi si mie citeva detalii despre dermatita si lamureste-ma daca se poate face vre-un test de alergie inaintea virstei de 3 ani!
Cam atit pt moment!Sanatate multa la pitici si mamici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Aissa, multam de reteta...pare mai complicata asta dar o s-o salvez pt cand mai am timp liber.

Daniver, eu pe probate ii voi lua incaltamintea mereu pt ca mi-am luat teapa cu aceleasi sandalute de care vorbesti si tu. i-am luat marimea 17 convinsa fiind ca-i vor fi bune si nu-i intra piciorul pt ca sunt prea stramte...lungimea ar fi ok, dar nu-i intra piciorul.
Din pacate atunci nu era bebelina cu mine si le-am luat neprobate.
Incaltaminte are si nr 18 la adidasi si ii sunt mari...are si marimea 15 la pantofiori si ii sunt putin maricei...la botosi din panza are nr 1 si ii sunt buni, nr 2 ii sunt foarte mari. La sandalute are marimea 11 si ii snt aproape bune (ea are aproape 10 cm la picior). Deci...numai pe incercate trebuie cumparata incaltamintea pt ca nu exista ca la noi un anumit nr la incaltaminte care sa le fie buna.


Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)
Alexia, de 8 luni +
Evenimentele din viata mea

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Salut

Raportam si noi al patrulea dintisor, un baietel cuminte si o mamica f ocupata ca are de lansat un targ.... dar speram intr-o revenire spectaculoasa in curand.

Va pup

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Dulculeatza multa sanatate la bb!!!

Mina felicitari pentru dintzuc!

Bazucu meu are un "animal" de companie: mouse-ul!Il tine de cablu si il taraste dupa el prin toata casa!Da' nu asa.....e indragostit de mouse!

Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004) cu bazucu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

buna seara!

am aflat si eu din pacate ca avem dreptul la program de 6 ore numai pana la implinirea varstei de un an a copilului - chestia asta e intr-o completare a legii initiale - ce si-a spus statul roman: se incurajeaza alaptarea indelungata la nivel mondial, da' nici chiar asa!


Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

duculeatza-sanatate la copilas!hai ca trec si astea pana la urma

Mama lui Licurici-eu m-as fi dus cu copilul la servici sa demonstrez ca alaptez

roandre -La constanta a fost superb azi si am fost la plimbare in rochita cu maneca scurta.Asta pana s-a pus vijelia si a trebuit sa ne imbracam la foc automat.

Aissa -si fata mea face kk cand tare ca un om mare,cand pasta,dar nu-mi fac probleme decat daca face kk apos.Lasa ca nu e portocala chiar asa de purgativa.

daniver31 - nici nu vreau sa ma gandesc cat voi avea eu de recuperat la anul pt serviciu.Asta pe langa faptul ca trebuie sa dau iar toate examenele si sa fac si practica ca la inceput.Asa ca voi incepe sa invat cu 4 luni inainte de a incepe serviciul! Dar nu ma duc mai devreme nici moarta!!!!!!!!!!!!

Incaltaminte am nr 18 care ii vin perfect acum, nr 19 care ii sunt larguti iar de la Farlin nr 12 care ii vin perfect. Am o singura pererche de le Pluto nr 20 care ne vin un pic larguti.

Jucariile sunt mai interesante daca nu sunt ale noastre. Si binenteles ca orice altceva e mai frumos decat jucariile noastre .
In special tot ce face zgomot daca le aruncam sau le mototolim.

A fost o cumintica fata mea azi la tuns ! Bunica a tinut-o de vorba si eu am tuns-o fara probleme! Voi pune si poze imediat .
puteam sa filmez cu camera web toata operatiunea , dar asa cand esti batuta in cap


Pozici noi

Ramona & Loreema

Pozici


Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput