Constanta la apel!!!! (35)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Fetelor, se duce cineva la Oana la spital? Crixia? Daca da, luati legatura si cu mine, va rog?

Loreen, am uitat s aiti zic ca ti-am admirat domnisoarele. Sa iti traiasca!

Ma inscriu si eu la cura de slabire. Roxana, tu parca tineai disociatul. Am eu o idee despre el, dar ne povestesti si noua exact, pe zile, cum e?

Va pup,
Cornelia, mami de Stefan (4 mai 2005) si Maria (2 iulie 2003)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/cornelianis/album?.dir=/d36f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Cornelia disociatul e asa:
luni: carne - orice fel de carne slaba fripta sau fiarta, nu porc, sunca de pui, de curcan, pastrama, cremqursti de pui....de toate.
marti: legume - crude sau fierte sau la gratar, orice in afara de cartofi.
miercuri: lactate - lapte, iaurt, branza mai salba, cascaval, almette, lapte batut, orice.
joi: oua - fierte sau oua romanesti
vineri: fructe - orice fructe inclusiv cele uscate, mai putin banane.
simbata: peste - fiert, fript, ton in suc propriu, peste marinat.
apa cat cuprinde si cafea fara zahar, ceai daca aveti chef.
NU paine in nici un caz. eu slabesc cam 3 kilograme in aceste 6 zile.
acu is la monti, sper sa ma tina ambitia ca am pus pe mine kile fara numar.
succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreen spune:

Ati folosit marsupiu pentru bebelusi in pozitie orizontala?
Am cumparat si eu unul, ca doar ce-o fi daca nu o sta in el, exact ca in patut, insa nu prea imi place cum sta in el...E util la varsta asta sau ar trebui sa astept cand va sta vertical?

Cu regimul disociat am incercat inainte de sarcina si nu prea am slabit mare lucru...Mai tare ma enerveaza ca am ramas cu burta cam mare...probabil din cauza ca este a doua nastere...
Mai stiti si alte regimuri? Sa le tin pe rand pana la botez poate scap si de restul 8 kg acumulate...

Si eu am tintit azi parcul din Tabacarie...dar mi-a trecut repede.La mine la gara era soare cand am plecat si la Dacia deja ploua, asa ca am plimbat plodul cu masina ca sa doarma macar...

Pentru depresiile postnatale nu stiti vreun leac...Azi am ridicat tonul la Delia si apoi mi-am dat seama ca ori sunt nebuna ori sunt pe cale sa o iau razna, copilul fiind nevinovat...

Loreen, Bianca 15.10.96 si Delia 26.04.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreen spune:

Iar am uitat...
Pentru sarbatoritii si sarbatoritele zilei de maine vreau sa le urez petreceri frumoase

Loreen, Bianca 15.10.96 si Delia 26.04.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Loreen aoleu leacuri de depresie nu stiu....in afar de ciocolata si shopping! incearca montiganc, ai retete si "grup de sprijin" la "femina intim", precum si rezumatul dietei. daca vrei cartea ti-o pot trimite pe mail. despre marsupiu tinut orizontal...nu l-am folosit la patrick decat de pe la 2,5 luni-3 cand statea cat de cat intr-un fel.
Tatiana pai iar sunt solo, asa ca...ce sa gatesc? saptamina asta doar friptura de vitel si ciorba am facut, am martor pe geta! da zi-mi cam ce vrei sa faci si te "documentez" imediat!
hihihi noi am fost singurii care am apucat azi sa ne plimbam? am ajuns casa la 11.20, la 2 minute inainte de a incepe rapaiala....dar recunosc ca am cam venit alergand de la tomis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreen spune:

Roxanaz mersi pentru sfat...As vrea cartea daca poti sa-mi trimiti e-mail : majestic_1995@yahoo.com

Loreen, Bianca 15.10.96 si Delia 26.04.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

La multi ani Elena! Ione, sa iti traiasca si sa iti aduc anumai bucurii, alaturi de surioara ei.

La multi ani si multa fericire tuturor sarbatoritilor!

Loreen, eu am folosit marsupiul in pozitie orizontala, la Maria din primele zile, dar a crescut asa de repede, ca dupa vreo luna jumate, nu mai avea loc in el. Si pe Stefan l-am plimbat de vreo doua ori, dar nu prea i-a placut.

Si pe mine ma chinuie burta. E imensa. M-am intalnit cu cineva care nu m-a mai vazut de mult si m-a intrebat daca mai fac un bebe . SI ieri la targ, cand intrebam de numere xxl, ma intreba lumea daca sunt insarcinata . Cred ca la adoua sarcina ne revenim mai greu. Eu ma uit in fiecare dimineata la burtica, sperand sa fie mai mica. A, si am citit, ca la al doilea copil, dac anu slabesti intr-un an de la nastere, nu prea mai ai sanse sa revii la greutatea dinainte. Sper sa reusesc, ca un an e lung, dar daca mananc cate o ciocolata pe zi (contra depresiei, nu de alta )...

Roxana, multumesc pt. regim. Ma gandesc sa incep in forta, dupa care sa urmez Montignac-ul. Pe asta l-am mai tinut de doua ori si rezultatele au fost evidente. Problema e ca nu pot sa renunt toata viata la dulciuri, paine, cartofi, paste , pai eu cu astea traiesc!

Va pup,
Cornelia, mami de Stefan (4 mai 2005) si Maria (2 iulie 2003)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/cornelianis/album?.dir=/d36f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza dragutzelor.
Cornelia, daca nu mai alaptezi deloc poti tine o tura de disocita, da cu grija, sa nu te anemiezi totusi de tot. si incearca incet incet sa faci si ceva miscare, citeva abdomene pe zi, ceva ridicari cu stefan in brate....o sa functioneze!
Tatiana, da-mi o zi de gindire si maine scriu retete!
o zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bea75 spune:

buna dimineata tuturor. LA MULTI ANI! celor sarbatoriti astazi ,Elene si Constantini de pe forum si bebicilor cu aceste nume,deasemeni celor dragi voua.
nu-mi spune nimeni si mie daca se merge duminica la pitici? vreau si eu sa vin cu bb impreuna cu o prietena si bb al ei. daca vremea ne permite o sa mergem pe la 16.poate ne intalnim acolo
o zi buna tuturor si pupici la bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bea75 spune:

cele care ati fost la targ...o rochie sau o alta tinuta pt. o nunta gasesc? avem o nunta luna viitoare si timp de alergat prin oras nu prea am.

Mergi la inceput