Constanta la apel!!!! (35)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Larular spune:

Roxana ,eu raspund dar mai rar ! De obicei nu apuc decat sa va citesc dupa ce vin de la munca pe la 4,30 si deja Gogoasa se si trezeste si iti dai seama ca nu mai fac nimic. Azi am fost un pic mai norocoasa am venit acasa mai repede !
Imi doresc tare mult sa apuc sa vin si eu la o intalnire ,cu Andra , sa va cunosc si eu bebeiii minunati despre care tot citesc dar sunt super alergata (si sincera sa fiu incap sa cred ca nu prea merita ).
Sper din tota inimiora ca data viitore cand va intalniti sa vin si eu !

Tania ,sanatate multa mamicii tale , ma rog pentru ea si pentru tine sa iesiti amandoua cu bine din aceasta incercare !

Jone eu am inceput sa o obisnuiesc cu alt gust pe la 4,5 luni iar diversificarea cu alimentatia solida am inceput-o pe la 6 luni .

Si eu imi doresc sa ajung la targ , vine maine mama si cred ca ma duc sa arunc un ochi si niste bani !

Incaltaminte faina de bebei , intr-adevar am vazut si eu in Metro dar acum nu prea mai aveau mare lucru !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Va pupam fetele...ne auzim saptamana viitoare...
Am plecat la drum!!!!
S-auzim de bine!!!!

". A man should treat all creatures in the world as he himself would like to be treated.
Janism"


Sinzi si David
Poze de la intalneala mamicilor de Constanta si a bebeilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

'seara frumoaselor.
am venit din targ...cu picioarele rupte
hainele nu m-au impresionat deloc, in schimb mi-am gasit poseta asortata la pantofii mei cei noi si tampitei (roz) si curea la fel. oricum am facut totul ca la maraton.
Jone, de mult se spune ca nu se mai incepe diversificarea de la 3 luni, chiar americanii insista ca pana la 6 luni sa se rezume la alaptare (lapte de mama). eu am inceput la 4 luni, cu suc de morocv care a fost cah, apoi mar, tot cah...cu legumele a fost mai bine, de la 5 luni incolo. succes si ghideaza-te dupa ce simti tu!
pantofi de copii la targ.....nada. 2 standuri si acolo unul doar de prezentare. hainutze asa si asa. dar era o caldura si o imbulzealaaaa...daca azi, joi, era asa....ma intreb ce o fi vineri, si mai ales simbata si duminica!!!
Cristina, pupa rechinu' de la noi! si de la patrick, of course.....
pupi tuturor si o seara linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

am revenit.
am motivat absentele Ralucai, ale Dianei..si cam atit! gagici cam slab......mai fac un apel!
Ione, ce bine ca v-ati distrat.....cred ca fetele au fost in delir, soare, are curat, loc de alergat.... ce mai, raiul pe pamant!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

pt toate (si toti, sper sa nu obosesc)!
Tania, multa sanatate mamei tale!
Tatiana, sa se faca Bia bine mai repede!
Adinutza, saru-mana! L-as lasa pe Sebi la voi cu placere, ca stiu ce grijulie esti si ce copii ascultatori aveti, insa nu sta fara mine decat cu ta-su sau la mama, atat! (Nici macar cu soacra-mea nu vrea, desi o vede cam la o saptamana.)
Alina, chiar n-am reusit sa ma odihnesc (inca)! Dar mi-a crescut moralul simtitor, cand l-am vazut pe sotul meu la usa luni (in loc de marti), cu un buchet imens de flori in mana, iar de lunea viitoare este in concediu pt doua saptamani!
Inca am treaba, desi este o ora tarzie, asa ca va las acum! Noapte frumoasa!

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Daca aveti chef de ras, dar mai ales ca sa-i distrati pe copilasi:
http://d93.k12.id.us/~tech/smile.html
si nu uitati sa deschideti boxele!


Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza!
Vic, ce ma bucur ca esti mai bine si mai ales ca sotul tau ti-a facut asa surprize frumoaseee!!!!! o sa iti revii precis....din toate punctele de vedere!
Tatiana ufff....sper sa ii treaca repede Biutei mucisorii. sanatate!
noi alergem prin casa de la 8 dimineatza...io-s deja obosita asa ca o sa iesim pe afara, poate ne iarta ploaia asta!
pupicei si o zi super, revin later!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Buna mamici,
Ione noi am inceput de la 3 luni sa le dam cite o lingurita de suc de morcovi, suc de portocale.
Am fost la tirg.
Le-am luat rochite la fetite pentru ziua lor,dar acum alerg dupa sandalute.
Sanatate in continuare Ilincai.

Un weekend super.

Ionela, Maria & Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna fetelor!

Tania, ma rog ca, pana la urma, operatia sa reuseasca si mama ta sa fie mai bine! Multa sanatate!

Fetelor, am fost si eu ieri la targ (l-am lasat pe Stefan cu mama si pe Maria la o matusa). Le-am luat lor cate ceva, de fapt mai mult Mariei, ca eu tot nu gasesc hainute de baietei. Mi-am luat ceva de incaltat, ca ramasesem rau de tot in pana (vreo 3 perechi , sa-i fac in ciuda lui Doru ) si 2 perechi de pantaloni f.f. mari ca nu incap in nimic . Dupa amiaza am fost in parc cu Maria. S-a simtit f. bine si s-a "prefacut" ca Stefan nu exista (am intrebat-o la un mom. dat cine a ramas acasa si mi-a spus ca buni, oricat am insistat, nu a pomenit nimic de Stefan).

Duminica sper sa iesim din nou in parc, de data asta in formatie completa. Va anunt, daca reusim sa nu urnim.

Va pup,
Cornelia, mami de Stefan (4 mai 2005) si Maria (2 iulie 2003)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/cornelianis/album?.dir=/d36f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreen spune:

Neata'

Azi am o zi groaznica, dupa o noapte mai mult alba. Nu vrea Delia sa doarma in patut si pace...Numai pe mine si ma termina noapte de noapte...Si ca sa fie bine au inceput si crizele de colici...

Jone ,la Bianca am inceput diversificarea la 2 luni jumatate cu eternul suc de mere cu morcovi pe care mi l-a refuzat categoric. De la trei luni am trecut la mere cu biscuiti, brinza de vaci, la 4 i-am dat ou intreg nu cum zic unii, intai albusul si mai tarziu galbenusul...Ce mai intelege copilul din ou?!...Apoi incet incet i-am bagat diverse alimente...Cert este ca Bianca a fost tun de sanatoasa, fara probleme...Cu Delia voi proceda la fel,mai ales ca nu papa laptele meu...

Am fost si eu la targ...groaznic.Nu am cu cine sa las fata asa ca eram exact familia Bundy .Prea aglomerat sa vezi ceva, o caldura combinata cu mirosuri naturale .Pana la urma i-am luat doar Biancai toaleta pentru botez.Eu am zis ca nu are rost ca doar oi mai slabi pana in iulie (sper!!!!!!!!!)...

Apropo de slabit...Nu stiti niste regimuri care sa dea si randament?


Loreen, Bianca 15.10.96 si Delia 26.04.2005

Mergi la inceput