Cu ce ne ungem burticile?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Eu folosesc crema antivergeturi de la Avon.Sora mea care are 25 de sapt de sarcina foloseste si ea aceiasi crema si e multumita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittycat spune:

Eu nu mi-am uns burtica cu absolut nimic. E drept ca nici n-am luat nmult in greutate (eu as spune ca asta favorizeaza mult mai mult aparitia vergeturilor, decat sarcina propriu-zisa), cert e ca n-am facut absolut deloc vergeturi.

Andra,de printesa (15.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Salut

In timpul sarcinii m-am uns cu de toate: creme de corp de la avon, gerovital, sanosan, dove. Ulei de bebe. Ulei de masline. Lapte. Smantana. La inceput o data pe zi, apoi de 2-3 ori. Nu am luat mult in greutate (vreo 7-8 kile in care 4 a avut bebe). Cand am iesit din maternitate eram la greutatea dinainte

Insa: bebe a fost asa mare incat in ultima luna au aparut vergeturi in zona burtii de sub buric. Cateva. Dupa ce am nascut, in cateva ore,au aparut vergeturile si in zona de deasupra buricului Daca e sa faci, tot faci.

TOtusi, ajuta sa te ungi pentru ca nu te mai mananca pielea.
Cu ingrasatul,mie mi s-a spus ca tocmai ca nu m=am ingrasat am facut. Ca daca ma ingrasam era ceva mai multa piele si nu s-ar mai fi intins asa rau ... ce sa mai zic. Noroc ca sunt bruneta si s-au inventat costumele de baie cu totu' ....

Sanatate va dorim!


Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

Ce-mi plac subiectele de genul asta.. Mi-aduc aminte cu duiosie de nelamuririle mele din timpul...

Deci.. vergeturile tin mai mult de mostenirea genetica decat de cea financiara materializata in tone de creme si uleiuri anti..Deci EU PERSONAL, nu cred in prevenirea/atenuarea vergeturilor cu cremele de rigoare... M-am ingrasat 17kg in sarcina si de la schelet ambulant am ajuns ceva mai "incarnata" si cu burta. Dupa nastere am descoperit deosebitele liniutze de care numai auzisem pana atunci pe fese si pe coapse, sus, langa zona inghinala. Pe burta nu... Dupa incetinirea ritmului alaptarii am descoperit si pe sani.. Nenumarate...

Deci... imbogatiti ce firme doriti voi, in concluzie si MULTA SANATATE SI NASTERE USOARA!

mamica de ( 13oct04 )



"Selon les statistiques, il y a une personne sur cinq qui est déséquilibrée.
S'il y a 4 personnes autour de toi et qu'elles te semblent normales, c'est pas bon."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmypo spune:

hallo maria
si eu am gasit in ro (s-a intamplat ca am fost cand aveam 8 saptamani) la farmaciile ale Sensi Blue o crema pe baza naturala (a fost cam scumpa dar mi-a placut mult) mi-a ajuns pana in luna a 7a si apoi am cumparat ceva de aici. am inteles ca intr-adevar, cum mai spuneau si fetele ca daca e sa faci vergeturi, faci... dar macar un pik tot previi. de crema de care ti-am spus am fo mult mai multumita decat cea de aici. dar cert este ca tot am facut dar acum dupa ce am nascut. nu sunt sigura ca is vergeturi pt ca inca is rosii adica nu s-a tras inca pielea la loc. dar am vb cu multe pers care nu s-au dat cu nik si au facut mult mai multe si adanci. parerile sunt impartite dar cred ca e bine sa iti hranesti pielea pt ca ea se va intinde mult in perioada asta.
mult succes si sanatate
simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmypo spune:

si inca ceva. pe bb nu il afecteaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Buna gravidute!!!
Eu imi ung burtica cu lapte Doina. Am si o crema antivergeturi din Italia trimisa de o prietena care a cumparat-o din farmacie cu 50 EURO. Dar eu sunt foarte multumita de laptele Doina....... asa ca....cu el ma ung in fiecare seara pe burtica, pe sani si pe coapse.
Codruta 25+

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Mi-am uns burtica inca de cind aveam trei luni de sarcina, cu ulei de mandorle dulci care cica este indicat aici pentru vergeturi, si... surpriza ... daca vinishoarele astea vinetzii sint vergeturi, atunci am suficiente. Si n-am luat in greutate decit 9 kg, cine stie, cred ca depinde de conformatzia fiecareia.

Daniela si micutza ISABELLA din burtica (DPN 15.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

cam din ce luna a sarcinii ati inceput sa folositi creme antivergeturi?

http://community.webshots.com/user/ioananemes


gio si bb 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Doctorul mi-a recomandat sa incep la 20 de saptamani. Cred ca depinde de fiecare cand incepe sa ii creasca burtica...

poze

Mergi la inceput