1. pentru Livia

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Diana_b spune:

Livia, eu am luat tincturile de coada soricelului, de zmeur si catina una dupa alta si acum tincturile de marar si telina tot asa. Crezi ca au avut vreun efect totusi ? Sau s-au influentat negativ ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_b spune:

Gabitzu, si eu am luat branca ursului impreuna cu tratamentul Liviei si m-a dat peste cap. Si tocmai ce m-am gindit: pai am luat napraznic, care este hipotensor, apoi am luat si branca ursului care e si mai hipotensor. Nu-i de mirare ca tensiunea noastra a luat-o razna. Poate ca daca n-am fi asociat-o cu napraznicul, n-ar fi avut un efect asa puternic asupra tensiunii. Ce zici ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_b spune:

Tot eu.
Livia, 4 capsule de napraznic de 3 ori pe zi inseamna 3 g/zi. Nu-i prea mult progesteron ? Excesul de progesteron are vre-un efect ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina L spune:

Livia eu am facut injectii cu Gonal F si...nimikutza
Daaaaar astept in continuare


Fetelor,dar branca ursului pt ce este???

Pupici
Cristina L

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Livia,totusi apare o problemea cu progesteronul pt ca de ex eu cand am facut stimulari cu hormoni ,progesteronul se lua dupa ovulatie.In prima parte a ciclului nivelul de progesteron trebuie sa fie mai scazut pt ca altfel poate avea efectul anticonceptionalului.Mie dr imi dadea intotdeauna utrogestan dupa ovulatie si nu inainte.Eu ma gandesc ca poate nu e bine sa luam atat de mult progesteron,sau poate ca trebuie marita doza dupa ziua 16 asa cum recomanda dr.utrogestan care defapt este un progesteron f.bine asimilat.Tu ce spui Livia?

Te pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Fetele ,nu va impacientati,credeti ca as mai fi ramas gravida daca era prea mult?Corpul isi ia din plante exact de cat are nevoie, chiar daca voua vi se pare mult,nu este,excesul eliminandu-se.Stati linistite ca nu ajunge la asemenea cote incat sa aibe efect contraceptiv.Eu am luat mult mai mult decat voi ,si din nascare sunt hipotensiva asa ca nu va fie teama ca va scade tensiunea ca eu l-am conceput tocmai ca sa nu-mi dauneze dar daca voi asociati altele...
Plantele care le luati voi(extra) si scrie despre ele in prospect,trebuie sa aveti maaaaare grija fiindca au si alte efecte nu numai ce e zis acolo!Eu stiu despre "ale mele" muuuuulte,care cu care este compatibila iar daca adaugati altceva s-ar putea sa intre in conflict si sa aiba cine stie ce reactii...Iar daca vreti sa luati altceva,luati dupa trat. ca sa fiti sigure ca nu reactioneaza negativ unele cu altele.
Tincturile se iau separat ca sa nu se neutralizeze unele pe altele,fiecare are alt procedeu de obtinere si daca le combini,cine stie daca nu se influenteaza...Si le trebuie un pic de timp intre ele ca sa fie absorbite separat de organism,sa nu se amestece in stomac.
De acum incolo puneti mai multe intrebari ca sa va ajut sa fie totul perfect,da?

Pupici!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_b spune:

Sper doar sa nu fi luat degeaba tincturile timp de 11 zile. Oricum mai am vreo 5-6 zile pina la O, asa ca sper sa-si faca vre-un efect.

Pupici pt. explicatii si sper ca nu te-am innebunit .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Te asigur ca nu le-ai luat degeaba,stai linistita!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

quote:
Originally posted by Cristina L

Livia eu am facut injectii cu Gonal F si...nimikutza
Daaaaar astept in continuare

Branca ursului este pt stimulare ovariana.este f.puternic si cu gust de soareci morti cum zic eu(nu stiu ce gust au dar cred ca e scarbos ca si branca ursului).Eu ii dau sotului pt ca pe prospect scrie intai ca e pt spermatogeneza si apoi pt ovare la femei.Acele 2 zile cat am luat s-a simtit oricum.Este f.puternic.
Ce este asta Gonal F...?

Te pup,

Gabi.


Fetelor,dar branca ursului pt ce este???

Pupici
Cristina L

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina L spune:

Gabi Gonal F sunt injectii tot pt stimulare ovariana,
se dau la fiv si inseminari de obicei.
Contine Follitropin alfa

Pupici
Cristina L

Mergi la inceput