1. pentru Livia

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Pana la urma ce scrie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Cristina poti pregati ceaiurile de seara pt.a doua zi dar sa nu depaseasca 24 de ore pana la administrare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_b spune:

Pai scrie "compozitie: geranium robertianum 250 mg". Nu specifica daca e pe capsula, dar am luat si capsule de telina, care au aceeasi marime si la compozitie scrie "extraxt telina :0,050 g/cps, ginkgo biloba 0,240 g/cps", ceea ce, daca mai tin minte, fac 0,290 g/cps, sau 290 mg/cps.
Eu asa stiu ca se specifica compozitia pe capsula sau tableta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Cum scrie in prospect ca se administreaza,amanuntit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_b spune:

"Mod de utilizare: 2-4 capsule de 3 ori/zi"

Am luat cite 2 capsule in locul linguritei cu pulberea de naprasnic.

Si din tincturile de marar si telina iau cite 30 picaturi din fiecare in locul linguritei de pulbere de marar si telina.

Asa ca acum, eliminind pulberile din viata mea, tratamentul e floare la ureche.

Pupilici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_b spune:

Fetelor, daca ramin insarcinata dupa tratamentul asta naturist, pot spune ca am facut un copil "din flori"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina L spune:

Diana ha ha ha

Pupici
Cristina L

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina L spune:

Livia,intre tincturile de coada soricelului si
zmeur se face pauza?Sau se iau una dupa alta?

Pupici
Cristina L

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Eu le iau odata in jumatate pahar cu apa.Nu sunt rele la gust.Ai inceput cura ,Cristina?Am incercat sa-mi pun si brancxa ursului dar imi vine sa vomit de la ea.Defapt nu am luat decat 2 zile si am avut probleme cu tensiunea si am renuntat dar vreau sa va spun tuturor ca are un efect extraordinar asupra ovarelor,mai ceva ca clostylbegyt.Eu am avut tensiunea mica 4 si am renuntat.Cica se ia cu tintura de maghiran si regleaza tensiunea.Eu o sa incerc sa mai iau dupa ce termin cele 3 luni de tratament cu plantute.

Va pup,

Gabi si dra.Simonica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Intre tincturi se face pauza de 15 minute.
Eu zic sa luati 4 dim.,4 pranz ,4 seara adica max.cat scrie pe cutie(4 de 3 ori pe zi).Nu este prea mult,naprasnicul nefiind toxic.In plus faceti trat.o data si bine si poate nu o sa mai luati o viata intrega , asa ca ...fara frica.Eu nu am patit nimic,luam de trei ori pe zi cate o lingurita plina + 2 cani de naprasnic (ceai)si singurul efect a fost...bebe!
Pa!!!



Mergi la inceput