1. pentru Livia

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Diana_b spune:

Subscriu si eu la intrebarea Cristinei.
In afara de asta, daca inlocuiesc pulberea de seminte de marar si telina cu tincturi de marar si telina, cite picaturi sa iau din fiecare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_b spune:

Livia, ai spus ca acest tratament se tine doar pina ramin insarcinata. Dar eu nu stiu daca am ramas decit la n zile de la ovulatie. Deci il tin pina imi iese testul de sarcina pozitiv (Doamne ajuta) ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cam spune:

Livia ai spus la un moment dat ca stii ce efecte negative au FIV-urile asupra organismului. Eu am facut deja doua si nu am de gand sa mai fac vreunul. Te rog frumos, cand ai timp, sa-mi scrii si mie despre aceste efecte, dar pe adresa personala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Spune-mi si mie Livia ce efecte negative au asupra organismului.Eu am facut unul si as vrea daca nu reusesc sa mai fac unul.Am zis ca am facut unul pt ca a doua oara nu am mai facut stimulare.Scrie-mi si mie ...defapt iti scriu si eu azi pt ca ti-am mai scris odata si desteapta de mine l-am sters.


Te pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina L spune:

Hei Cam,da de ce sa nu ne spuna si noua?Vrei sa stii
numai tu? Eeeeeeei lasa draga sa stim si noi :-)
Livia dupa cum vezi esti bombardata de intrebari,scuze.

Pupici
Cristina L

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Tinctura de marar:o lingurita se dizolva in 100 ml apa,de 3 ori pe zi,inainte cu 15.min.de masa.

Pt.Diana:Dupa ce esti sigura ca ai bebe(test,analize)atunci intrerupi.

Pt.Cristina:Nu stiu cat contine o tableta,trebuie sa-mi spui ca sa socotesc!
Ai nevoie de 3 lingurite pe zi(6 mg.).
Cura de argila o fac pt.vitaminizarea si dezintoxicarea corpului ca sa pregatesc terenul pt.bebe.Eu nu mai pot lua tablete fiindca am luat asa multe ca am facut o alergie urata si nu mai pot,cum vad pastile....Tu trebuie sa faci cu ceaiuri si apoi, daca vrei ,cu argila care este pt.intretinere.

Cam atat,daca mai sunt intrebari raspund!!!

P.S. nu cred ca ar fi bine sa spun de efectele sec. ale FIV fiindca este totusi o sansa si nu vreau sa spulber sperantele celor care vor sa faca.Nu ar fi corect din partea mea,unele cupluri chiar reusesc cu metoda asta!!!

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cam spune:

Cristinuta, mama, speriem celelalte fete care s-au apucat de povestea asta si dupa aceea ne trezim cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina L spune:

Livia,pot pregati de seara ceaiurile pt dimineata?

Pupici
Cristina L

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_b spune:

Pe cutia mea de capsule de Napraznic scrie 250 mg,presupun ca pt. o capsula, nu se prea impaca cu 6 mg pe zi. Scrie ca sa iau 2-4 de 3 ori pe zi. Impreuna cu 2 ceaiuri de napraznic, nu cumva este prea mult ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina L spune:

Diana nu se poate ca o capsula sa aibe 250mg,
cred ca toata cutia are atat...!!!Cate capsule
are o cutie?Te rog mult de tot vezi ce scrie
pe cutie si spune-mi si mie.Ar trebui sa scrie
si cat are o capsula.
Merci

Pupici
Cristina L

Mergi la inceput