Mamici Noiembrie-Decembrie 2005 (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

anda77, ai citit mesajul meu de pe pagina anterioara?
desi nu cred ca prezinta vreo consolare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Anduta, multumesc mult; nu m-au tinut poftele decit vreo doua saptamani (si mie imi plac scoicutele, melcisorii) acum nici sa nu aud..de la grasimi si prajeli am trecut iar pe verdeturi si fructe...asa cum spuneam intr-un mesaj anterior,vegetarian il fac!

Ina

Sometimes by losing a battle you find a new way to win the war.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

am adaugat 2 spitale, dar pe-al irinucai nu-l mai tin minte (era printre mesajele sterse)
xandra, bineinteles ca l-am citit, dar cu cat te ingrasi mai tare cu atat dai jos mai greu dupa aceea, mai ales daca aveai tendinte si inainte..ce sa spun, nu ma consoleaza, mie mi se pare ca sunt caz patologic deja, eu sunt foarte ingrijorata pentru mine si iti jur ca nu ma rasfat acum. pur si simplu innebunesc de foame si inainte nu se punea problema de asa ceva sau nu se punea problema sa nu ma abtin..am mai dat niste search-uri.. ei bine, situatia este nu alarmanta, nu disperata, ci CATASTROFALA: pofta de mancare creste pe parcursul sarcinii!!!!!!!!!
eu mai am si circulatie periferica deficitara si una e sa ai 10 kg in plus 9 luni si alta e sa ai 20 kg in plus, peste niste picioare umflate, cu edeme, strangulate, sugrumate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

fetelor, postati-va spitalele - daca vreti- le introduc eu in listuta. si daca mai stiti cum sa mai update listuta, in sensul ca au mai venit fete, altele, din pacate, au mai pierdut sarcina.. care sunt modificarile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinadum spune:

um 20.03.2005 dpn 25.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Buna burtici si bun gasit celor noi!
Uite ca de ceva vreme nu am mai scris, pur si simplu nu am mai avut chef de nimic, acuma la inceput de trim II parca mi-a mai venit putin cheful! Nu am avut cine stie ce simptome de graviduta, in afara de un chef urias de privit peretii in timpul si in afara orelor de servici, o pofta de mancare cam exagerata - dar cred ca la mine e un motiv eu fiind gurmanda din fire- si insomnii cat cuprinde cam nimic altceva! Chiar, credeti ca e normal sa am insomnii din trim I? Eu imi zic ca e din cauza de pipi des toata noaptea, dar parca e prea devreme nu? Ce ma fac daca ma tine 9 luni? Devin un zombie, precis!
Peste 2 zile voi face prima ecografie abdominala oficiala ( inainte am mai facut 2 vaginale) si abia astept sa vad ca totul e bine si ca bb se dezvolta normal! Eu nu am luat in greutate "decat" 2,5 kg, insa avand in vedere ca sunt mica si slabuta cred ca nici nu putem sa sper sa iau mai mult....
Va pup si sper sa scriu mai des de acum,
Alina 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

bine ai venit irinadum. esti pe lista. la fel si mos craciunul tau. sau craciunita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Fetelor,
Eu sunt cam tot la fel ca pana acum, greturi foarte, foarte usoare, somn cat cuprinde, lipsa de chef, si cateodata insomnii noaptea. Am fost aseara la o clasa oferita de spitalul unde o sa nasc, era vorba de prima clasa prenatala in care ti se ofera informatii despre sarcina si la ce sa te astepti pe parcursul celor 9 luni. S-a vorbit de faptul ca insomniile sunt foarte normale in primele luni, deci nu e nimic ingrijorator. Spera sa dispara mai incolo. In rest, ma bucur ca nu am simptomele cele mai nasoale si sper s-o tina tot asa.
Pupici!

Meems 8s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anduta78 spune:

Buna mamici.Se pare ca sunt in aceeasi gasca cu voi.
O sa nasc pe 2 decembrie cu Dr. Mihailescu la Polizu.Eu sunt un pic mai lasa asa ca in principiu o sa fac cezariana.
va pup.Sarcina usoara

Andu se marita cu cel mai bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluD spune:

Buna, fetelor!
Eu voi naste cu dr Vladareanu, la Elias.
Sanatate voua si bebelusilor,

Raluca (ex "Emi si mami", acum mi-am facut user nou ca ala vechi nu mai reflecta corect realitatea, acu' suntem Emi, mami si bb2 )

Mergi la inceput