in tabara - la ce varsta?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Ajutoooor!
Astazi pleaca puiutul in tabara. De ieri oftez intr-una ca n-am voie sa ma manifest prea puternic ca o incurc cu al meu sot!!!!
Astept sprijin din partea voastra ca n-am pe cine sa inebunesc. Asta a fost conditia care mi-a pus-o sotul ca sa-l lase sa plece: ca n-o sa-l toc la cap in perioada asta!
Sunt necajita......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

A plecat puiutu! L-am instalat in tabara la sovata, am fost cu el si spre disperarea mea nici nu m-a bagat in seama cand am plecat.
Am stat acolo 2 ore cu ei si nu se desprindea de loc de copii, nu venea la mine, nu avea rabdare nici sa-i arat unde i-am pus lucrurile.
Partea cea mai rea a fost aseara cand a spus la stirile locale ca un om a fost sfartecat de un urs la 3 km de tabara la care e puiul meu si aproape de miezul noptii era o jale generala cu telefoane si mesaje intre mamici disperate care s-au uitat la stiri.
azi dimineata am vorbit la telefon cu educatoarea si cu raul care mi-a spus doar ca nu-si gaseste sosetele si nu parea sa sufere deloc... ceea ce e bine pentru el, dar oare chiar nu-i e dor de noi????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns frosa spune:

Draga Kitty, dai dovada de mult curaj tinind cont ca esti o mamica care isi cocoloseste odorul ... FELICITARI

Eu pe baietelul meu cel mare l-am trimis in prima tabara la aproape 4 ani, asta s-a intimplat asta iarna si a fost o tabara de ski. A mers impreuna cu finuta noastra care are NUMAI 3 ani. A fost foarte bine dar mi-a spus ca el nu mai vrea in tabara ..... ei bine .... cind s-a pus problema (acum citeva saptamini) sa mearga in tabara de "cercetasi" (circotasi .. cum zicea el) cu gradinita .. NICI NU S-A GINDIT sa nu se duca.
Azi este ultima zi de tabara si taticul lui s-a dus sa-l ia , a durat 10 zile si o sa-ti spun impresii dupa ce ma intilnesc cu el dupa amiaza.
Nu-ti face probleme totul o sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_ spune:

Lasa copilul in pace ca e bine, nu-ti mai face griji!

Pe minu nu prea m-au lasat in tabere in scoala, am fost doar in 3-4, dar am recuperat in liceu. Dar al meu sot a fost din clasa 1 si are numai amintiri frumoase, plus ca amindoi abia asteptam sa creasca Luca (2 ani) sa-l expediem in tabere, desi tare mi-e ca la ce copil mamos si sensibilos am, o sa ne rugam cu cerul si pamintul de el sa mearga.

Si nu cumva sa te duci pe capul baiatului acolo, chiar si la plecare iti recomand sa stai mai departe si sa-l lasi sa stea cu prietenii lui, ca eu si-acum rosesc cind mi-amintesc ce ma stinjenea saracu' tata care-mi purta de grija si ma tinea aproape cind plecam.. brr!! si eu nu eram baiat.

mai bine relaxeaza-te si profita de plecarea copilului impreuna cu sotul tau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Fetelor am fost eu destul de curajoasa (si ma laud cu asta) ca l-am lasat in tabara, dar chiar sa nu ma duc la el la sfarsitul saptamanii??
Educatoarea mi-a spus si azi ca nici nu a intrebat de noi, ca azidimineata a fost primul la sculat-imbracat, ca doarme ca butucul de la aerul de munte. Singurul lucru rau, ca l-a lovit o hinta peste fata si.....ca nu se vede nimic.....dar ca "i s-a mai tras". Chestia asta ma pune pe ganduri, cum adica nu se vede nimic dar i s-a mai tras. El era f. vesel, nu avea mare tragere de inima sa vorbeasca cu mine ca era preocupat de joaca......oare nu ma mai iubeste?
Monica, sunt socata sa aud ca l-ai lasat la 4 ani in tabara! Toata admiratia pentru voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns frosa spune:

Kitty a venit baiatul meu din tabara ... este bronzat, are citeva kg in plus a invatat o gramada de lucruri, maninca de nu-l mai pot opri .. si mi-a spus ca i-a fost dor de noi . L-am intrebat daca mai vrea si alta data ... mi-a spus ca DA. Bineinteles ca a venit cu niste vinatai in plus dar ... este normal la "cercetasi".

Nu stiu daca ar fi bine sa te duci sa-l vezi , poate doar asa de la distanta (fara sa te vada), pentru linistea ta.

De iubit te iubeste sigur, dragostea de mama nu se poate uita vreodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Deci nu am fost cuminte, am fost la el, am stat si eu in tabara de sambata pana duminica, a fost foarte frumos.
Raul era de nerecunoscut, ordonat, se trezea primul dintre copii, se spala, se imbraca isi facea patul. Ii ajuta si pe altii. Am primit numai laude pentru el!
Nu am avut probleme cu el, l-am dus sa doarma cu mine in alta camera si si-a luat pernita sub brat dupa 5 minute si a spus ca vrea sa mearga sa doarma cu prietenii lui.
Am uitat sa spun ca atunci cand am ajuns a plans putin si s-a tot lipit de mine, dar si-a revenit si n-a fost problema nici cand am plecat duminica seara. Ei tocmai se pregateau de petrecerea in pijama!
Sunt f. incantata, chiar am spus ca as vrea sa mearga in fiecare vara!
Frosa, cum e la "carcotasi"? Mi-ar place sa mearga si Raul, daca ar fi si in Tg.Mures!
Binenteles ca si al meu e plin de vanatai si zgarieturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Kitty, ma uit la postarile tale si nu ma hotarasc ce sa zic: saraca mama sau saracul copil?

http://community.webshots.com/user/tora97

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

L-am adus acasa, bronzat, zgariat, plin de vanatai, cam murdarel, cu un geamantan de haine murdare, foarte obosit in momentul asta si foarte incantat de tabara!
Rufus, nu inteleg, acum pe cand foarte mandra de faptul ca l-am lasat si totul a fost bine, ma destabilizezi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

tabara, tabara

am avut si eu dilema asta acuma o luna de zile... sa il las sa nu il las ...

am un baiat de sapte ani jumate si el voia sa mearga (era o tabara de limba englea particulara undeva la munte) si eu ezitam tare tare de tot, norocul lui este ca tata nu e ca si mine si binenteles ca m/a convins.

totul a fost ok in tabara, de la mancare la dormit la micile drumetii, a avut mici neintelegeri cu copii de acolo dar in rest nemaipomenit totul, asta e parerea lui

a ramas cu o impresie foarte bune despre tabara, mai vrea si la anul sigur

vorbeam cu el zilnic la telefon de trei ori, dim, pranz si seara

nu au meritat problemele pe care mi le faceam degeaba inainte de plecare ... nu a fost cazul, eu sunt mai prapastioasa in general dar sotul mai echilibrat decat mine ma aducea pe fagasul normal de fiecare data

andanii

Mergi la inceput