Bebelusi de sept-oct 2004 (41)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Vad ca nu mai este nimeni pe aici pe forum la ora asta, numai eu bantui aici.

Vroiam sa va mai spun ca noi in loc sa mai scadem o masa am mai adaugat una. Practic am impartit masa de seara in doua. Pentru ca nu mai vrea sa mai bea lapte cu cereale inainte de a adormi, acum ii dau doar cereale inainte de a adromi iar dupa vro 1 - 1.5 h ii dau si laptele. Dar intotalitate este mai mult fata de cat manca inainte.
De 2 zile a inceput sa manance mai bine laptele, dar sa va faceti si voi ca nu ati auzit ca cine stie poate se razgandeste si iar nu mai vrea sa pape.

Ma tot gandesc ca e prea devreme cu mersul de manute dar face scandal rau daca nu ne plimbam cu ea. Sper sa nu avem vro problema.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Timea, Aissa, pupati bebelinele mult, mult sa treaca repede.

Si bebelina mea a avut o vanataie mica la frunte (dar a trecut) pentru ca a dat cu capul de piciorul de la birou, insa nu a scos nici un sunet. A continuat sa se joace ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic, nu intleg cum de a facut vanataie totusi.
Are magnet parca la piciorul ala de la birou, numai acolo se duce. Chiar daca incerc sa stau in dreptul piciorului iar ea il zareste putin, tot acolo vrea sa se duca, ba chiar incearca sa ma ocoleasca sau sa ma escaladeze.


Elena & Alexandra (25.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

ellen, nu esti singura de pe aici doar ca pe mine ma apucat "rasfoitul" DC-ului si cu greu mare am ajuns si pe la pagina noastra!

Fetelor sunt mai mult ca sigura ca Stefan plange noapte de FOAME!!!Adica...sa zicem ca mai stau pana maine sa vedem cumva trece noaptea asta!
El mananca seara asa: la ora 17-18 un iaurt cu paine, cereale, simplu, sau cateodata si danonino, rar de tot, la ora 17 180ml lapte cu cereale in biberon, la ora 21 220ml lapte in biberon.Astazi mi-am zis sa incerc sa vad daca e posibil sa planga de foame!La ora 22 a inceput sa caraie in patutz si sa isi bage degetele in guritza nervos.I-am varat un biberon de lapte cu 150ml si a baut 120!!! nu mi-a venit sa cred! A adormit la loc.Acum sa vedem...pana cand

nu am reusit sa-l conving sa manance seara lapte cu cereale cu linguritza, ar fi mult mai consistente.Nu-i plac su gata!Si nu prea stiu ce sa-i gatesc...am incercat si orez cu lapte, pana si gris cu lapte...si nu a vrut!

ellen, nu cred ca e devreme sa se plimbe asa sustinuta!Daca ea asa vrea si poate eu cred ca e ok, deja sunt maricei

Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004) - POZICI
flori din gradina mea
"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Multumim de urari si noi va dorim toate cele bune.

Vai ce ciuda mi-e ca nu am facut si eu poze la pasca si tort ca sa ma pot lauda cu opera mea!

Noi suntem bine, ghiftuiti de mancare, azi Dami a fost afara cu ai mei si cu Ioana de la ora 11.30 pana la 14.45 (ne-au lasat pe noi sa ne odihnim) si dupa o tura de musafiri am mai iesit si noi pe la ora 18 pana la 20. A fost super, doarme puiul meu mama, mama!

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)

http://community.webshots.com/user/giorgios72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Danyce ca bine zici cu stropitorii!!! La mine din pacate numa' tata mai vine ca aici la Bucuresti nu se cunoaste acest obicei asa ca ....Doamne ce fain era cand stateam in Ardeal

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)

http://community.webshots.com/user/giorgios72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bozo spune:

Hristos a inviat! spunem si noi cu intarziere, ca de 2 zile nu am reusit nici sa mai citesc... iar acum vad ca s-au pierdut si mesaje.
Un Paste fericit pentru toti!
Noi am fost in vizita la o mamica si o bbelusa de iulie-august cu care ne-am imprietenit. A fost super... fomistul de mami (adica eu) a mancat tot felul de bunatazi, ne-am plimbat, am povestit . Si a fost si o zi superba.
Herra, parca tu ziceai de ochelari de soare. I-am luat si eu lui Tudor.. si nu stie cum sa ajunga cu mana mai repede sa ii scoata.
Am pus pozici cu ochelarii de soare si cu cei 2 bebei nazdravani in albumul de 7 luni. Si mai sunt o gramada noi si in cel de 6 luni.
Pupici

http://photos.yahoo.com/turcanlaura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Bozo, si eu i-am luat Almei ochelari de soare peste saptamana, si inca 3 perechi :cu rame albe, negre si portocalii ca nu ma puteam decide. Asta ca sa vezi ce mama intreaga la minte suntAzi am fost la o zi de nastere si era asa de cald ca i-am dat Almei doar rochita, fara ciorapei, si i-am pus si palarioara si ochelari de soare. Era tare smechera, dar din pacate nu am avut aparatul de fotografiat la mine
Geo, si eu imi aduc aminte cu placere de a doua zi de Paste, cand veneau o droaie de stropitori, rude, prieteni, cunostinte si noi fetele (adica eu cu sora si cu mama) puneam tot felul de bunatati pe masa de dimineata pana seara.


Daniela Veuger si bb Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma, sufletel mic si iubit

Alma, sufletel mic si iubit -noi
Alma, sufletel mic si iubit-si mai noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

La multi ani! Benjamin Alexandru, Paula Amelia, Alexia Maria si Maria Romana

Buna dimineata tuturor. Sunt mai linistita azi ca vad ca nu are nimic, a dormit si a mancat normal, se intoarce in continuare, mai ales spre stanga, iar eu schimb cearceafuri intr-una pentru ca pe unde sta ea pe burta sunt baltoace de lapte.....Asta vad ca mai dureaza, tot ii iese din burta mancarea, mai ales acum ca imediat ce o pun jos e pe burta.
Aseara nu v-am mai zis, noi cand am iesit afara (dupa figura cu cazatura) am mers in parc la noi unde era spectacol. Erau date boxele alea asa de tare de bubuiau blocurile din jur. Si Alexandra nu s-a speriat deloc, ba chiar a si adormit vreo ora. Deci e total aiurea, la zgomote mari doarme fara grija (Tony da si aspiratorul langa patul ei cand doarme). In schimb daca deschizi o sticla de suc/apa si fasaie acidul sare de zici ca a cazut o bomba.


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

LA MULTI ANI! piticilor care implinesc inca o luna...

pentru piticii care au cazut, ca sa treaca repede.

Ieri am fost plimbarete si am stat toata ziua in curte, la aer, pentru ca a fost foarte frumos... Am pus poze noi, cu gaza intre flori...




Eliana si Elena (23.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

--------------------------------------------------------------------------------

La multi ani! Benjamin Alexandru, Paula Amelia, Alexia Maria si Maria Romana

Noi ieri am fost la niste rude la curte pt ca a fost foarte frumos pe aici.
Acum ne pregatim sa mergem in Parcul tabacariei sa dam fata in leagane si dupa aceea mergem in Satul de vacanta sa se dea si mami in ceva .

BOZO - daca vezi mesajul in timp util poate ne intalnim prim parc azi daca nu ai ce face!

Apropo de cazaturi! Fata mea ieri seara cand ne-am intors de la tara a pus-o tati pe bancheta di spate la mijoc si eu am stat in fata. I-am avertizat sa tina mana in fata fetii sa nu cada la vreo frana dar binenteles ca tati a uitat din cauza paharelelor in plus si dupa ce am intrat in oras la o trecere de pietoni a pus cumnatu o frana brusca si fata mea a cazut intre bancheta din spate si scaunele din fatza ca un bolovan. Mai mult ne-am speriat noi decat ea! Ea a marait putin si cand a vazut telefonul lu tati a uitat.
Dar tati s-a trezit instantaneu si a tinut-o asa strans in brate pana acasa incat am crezut ca o sa se sufoce mititica!

Ramona & Loreema
http://photos.yahoo.com/loreema24

Mergi la inceput