Pestisori... pestisori... (10)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

cam lenesi pestisorilor...:-)))
salisa incearca sa nu maninci iute in sarcina. condimentele pot declansa contractii (asta e valabil pt lunile mari de sarcina).

va pup pe aripioare*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamunti spune:

quote:
Originally posted by salisa

Multumesc Dana!!!
Da stiu ca nu e bine...si stiu ca ar trebui sa am grija ce mananc..., dar acu e prima data cand cumpar ceva gata preparat...si cred ca m-am lecuit.
Va pupicesc !

AO





http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/munteanu_iuliana1979/my_photosEric Gabriel[url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

fulguleatza imi pare rau ca aveti probleme...David cred ca s-a facut flacau mare deja
Tu cum mai esti?socrela mai e la voi?nu mai retin daca tu mai alaptezi, e ciudat ce i se intimpla lui David cu alergiile, ce spun doctorii?

salisa tu vrei bataie?daca nu ai chef sa faci mai bine nu maninci.
Ai grija mare, bine?ca nu mai vorbesc cu tine.

Marutulei si tu cred ca vrei sa fii certata, ce ti se intimpla de nu ne mai povestesti nimic?care mai sunt vestile de la dr.?hai ca poate salisa tiriie bine piciorul si miine poimiine te auzim ca esti de data asta va fi bine.

Nally mama, chiar nu te mai lasa Sebideloc cu noi? cum mai sunteti?

papadie te pup si eu pe aripiore si poate mai dai si tu mai des pe la noi

Dana l-am vazut si eu pe Eric, e un scump.

pupicei pestisorilor!


Emilly cu gaza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salisa spune:

Tot eu!
Multumesc Papadie si celorlalti pestisori pentru sfaturi!
In general mie imi place mancarea condimentata, dar de cand cu sarcina nu mai servesc asa ceva, stiu ca nu e bine....si mai stiu ca pentru salata de azi merit!
Dragi pestisori m-ma uitat si eu pe fotografiile puiutilor vostri si sunt niste scumpi toti!!!
Eu si sotul, abia asteptam momentul cand il vom tine si pe al nostru in brate...., dar pana atunci mai este mult si tre sa avem rabdare si mai ales sa fim sanatosi ...
Tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamunti spune:

quote:
Originally posted by Emilly



Dana l-am vazut si eu pe Eric, e un scump.

pupicei pestisorilor!


Emilly cu gaza ei
Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)





Merci mult Emilly!

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/munteanu_iuliana1979/my_photosEric Gabriel[url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maruta spune:

no d'apai papadie e pestisor ? si io de ce n-am stiut ? mey trebuie sa viu cu picerele pe pamant

Fulguletzule ... ma suspectez de "telepatie cronica" ... caci ieri mi-a fost un dor de tine ... si am fost si ti-am vazut pozele ... am vrut sa-ti scriu ... dar mi-a fost teama de ridicol ... deh de'ale mele

Emily - merit sa fiu certata ... chiar ciufulita ... caci trec printr-o stare de nu-ti pot explica ... de copil ce sa-ti spun "daca el nu ma vrea eu de sa-l mai vreau ?" offf

salisa - sa le asculti pe mamicile noastre caci ele stiu mai bine ... sa fi cumintica ...

Nally, Crismir -

Danamunti - esti asa de frumoasa la nunta ... si piciul ii tare fain

elyanne - esti mult prea draguta

va pup pe toate si multa multa sanatate





Maruta si bazdaganiile ... Aristotel Zamisar's , Dolly Mezel si Perusita Zapacita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamunti spune:

quote:
Originally posted by Maruta


Danamunti - esti asa de frumoasa la nunta ... si piciul ii tare fain





Maruta si bazdaganiile ... Aristotel Zamisar's , Dolly Mezel si Perusita Zapacita



Maruta ma faci sa rosesc.

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/munteanu_iuliana1979/my_photosEric Gabriel[url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Salutare pestisori!Imi cer scuze ca nu am mai scris, dar am fost destul de prinsa cu treburi, am mai intrat sa va citesc repede, plus ca am avut si Pc-ul stricat ...Am un sef nou la job si nu il sufar nici de o culoare si nu sunt singura, dar vom vedea ce va mai fi....E o atmosfera cam tensionata, ca nu il place nimeni...
In rest nimik nou...
Marutule, te rog sa iesi din starea in care zici ca esti, ca nu stiu ce iti fac....
Pupici tuturor, sanatate si viitoarelor mamici sarcina usoara....

Dana

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

quote:
Originally posted by Maruta


Emily - merit sa fiu certata ... chiar ciufulita ... caci trec printr-o stare de nu-ti pot explica ... de copil ce sa-ti spun "daca el nu ma vrea eu de sa-l mai vreau ?" offf




imi pare sincer rau ca esti in pasa asta....uite eu mai citesc aici citeodata http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48490&whichpage=10 imi aduc aminte de mine pe vremuri....fetele sunt extraordinare, isi ridica moralul una alteia si sunt in tema cu toate alea, pe mine ma depasesc de multe ori...

te pup si ai grija de tine!


Emilly cu gaza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

coboara cu aripiuarele in apa mey nu cu picerele pe pamint:-)))
Marutzo parol ca intr-o pasa din asta eram eu cin am ramas grafida(adeca, ma rog, cin am reusit sa duc sarcina pin la "capat" ca nascui la 33 de sapt). asa ca atunci cind nu te astepti sare "gigelu":-)))

ps: puteti sa ma treceti in lista cu Catrina - zisa duios Mielu- care maine face 11 luni

"Īn afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)

Mergi la inceput