Pestisori... pestisori... (10)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Buna pestisori,

salisa sigur de la sarcina ti se trage, dar nu te agita ca o sa-ti revii.Acum fa doar ce ai chef ai de facut ceva mult mai important decit curatenie si restul.

pestisori, voi va intreceti cu gluma.


Emilly cu gaza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamunti spune:

Iata-ma prezenta!Cine intreba de mine?Fetele noi azi am fost la plaja ca aici e o caldura de nu poti sa stai.Asa ca ne-am urcat in masina si p-aci tie drumul!Ne-am plimbat ca nu stateam la soare.Nu eram pregatiti de soare.Trebuie sa iau crema pt Eric si asa am preferat sa manincam acolo la plaja si sa ne plimbam.
Salisa ce mai faci?Cum te descurci in noua postura?In cite saptamini mai esti?
Nally unde esti?N-ai revenit la Bucuresti?
Dana si Eric

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/munteanu_iuliana1979/my_photosEric Gabriel[url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamunti spune:

Fetele care aveti bb,ce scutece sint mai bune?Si ce preturi sint la ele?Dar servetele umede?Ca aseara era sa cad dupa scaun cind am vazut ceva preturi pe net.Si inca o intrebare:lapte Hero se gaseste ca am inteles ca e cam de negasit.Ca sa stiu cum ma pregatesc pt cind ajung in tara.Gata hai ca am pus o mie de intrebari.Va pup!
Dana si Eric

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/munteanu_iuliana1979/my_photosEric Gabriel[url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maruta spune:



Maruta si bazdaganiile ... Aristotel Zamisar's , Dolly Mezel si Perusita Zapacita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Maruta asta a fost tot? Ma obisnuisem sa citesc ce scriai... hai, fa-ti putin timp si spune-ne ce mai faci .

Danamunti eu folosesc servetele umede Nivea... mie mi s-au parut cele mai bune (sunt in jur de 100 de mii), ca scutece... Pampers (acum depinde de fiecare bb in parte - a mea s-a iritat de la altele si de la Pampers a fot ok) - noi suntem inca la masura 3 si sunt vreo 600 de mii, pachetul jumbo, adica 94 de buc., iar www.sensiblu.com/ListaFarm.aspx?ID=1066966&Prod=HERO%20LAPTE%20PRAF%20INSTANT%20F-2%20400G" target="_blank">lapte Hero am vazut ca exista... cel putin la farmaciile Sensiblu se gaseste... In rest nu stiu.
Am vazut si pozele voastre... ai fost o mireasa superba iar bb Eric e un scump


Eliana si Elena (23.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fulguletz spune:

fetelor , m-am dat la fund de tot (la fundul apei, baltzii etc)
nu am mai avut timp sa va citesc (decat rar) sau scriu...
David ma solicita de zor si pe buna dreptate : are o alergie nasoala la ceva si of, uneori il mananca pielea tare si tre sa stau cu el tot timpul..Acum e mai bine, papa soia si alte porcarii de alergici, si incercam pe cat se poate sa ramanem in stadiul de "mai bine" in care suntem. De cateva zile avem un tratament nou si sper sa ii fie si mai bine. Nasol ca nu are voie sa manance multe de genul : oua, lapte de vaca, citrice, diverse sucuri de fructe, si muuuuuuulte altele..

Mi-e dor de voi toate si sper sa-mi fac timp sa mai "vorbim"...

emily,



lui David voinicelu', tras ca prin inelu' (1 dec. 04)
pozitze
am si motto : "mai binele este dusmanul binelui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamunti spune:

quote:
Originally posted by elyanne
Danamunti eu folosesc servetele umede Nivea... mie mi s-au parut cele mai bune (sunt in jur de 100 de mii), ca scutece... Pampers (acum depinde de fiecare bb in parte - a mea s-a iritat de la altele si de la Pampers a fot ok) - noi suntem inca la masura 3 si sunt vreo 600 de mii, pachetul jumbo, adica 94 de buc., iar www.sensiblu.com/ListaFarm.aspx?ID=1066966&Prod=HERO%20LAPTE%20PRAF%20INSTANT%20F-2%20400G" target="_blank">lapte Hero am vazut ca exista... cel putin la farmaciile Sensiblu se gaseste... In rest nu stiu.
Am vazut si pozele voastre... ai fost o mireasa superba iar bb Eric e un scump


Eliana si Elena (23.10.2004)



Merci mult Elyanne pt raspunsuri.Incerc sa ma pregatesc pt cind ajung in tara(la incepututl lui iunie).Eu aici am alte scutece cu care ma inteleg,dar la noi nu exista marca asta.Auzi da servetelele umede cite sint la pachet?O sa intru la sensiblu pe net sa vad de lapte.Merci inca odata!
Da ce vremuri....miresica ...acum trebuie sa imi recapat silueta!Merci pt aprecieri.Pe Eric imi vine sa-l maninc!

Mai de Nally mai stiti ceva?Ca a disparut deodata.Sper sa nu se fii intimplat ceva.
Dana si Eric


http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/munteanu_iuliana1979/my_photosEric Gabriel[url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salisa spune:

Buna fetelor!
Ma bucur sa mai aud cate ceva despre voi....
Maruta dar cu tine ce s-a intamplat?
Fetelor azi am luat o teapa de zile mari.....Mi-am cunmparat salata de vinete gata preparata...de la un magazin turcesc....ca tare imi mai ardea gurita dupa gustul lor..., dar nu prea aveam chef sa le prepar eu...si sa vedeti ce...nici zeama de gust de vinete...si e atat de iute de nu-ti dai seama ce mananci.....si acum imi arde gura dupa iuteala din salata...
Pana la urma tot eu va trebui sa le prepar ...ce stiu astia ce salate de vinete facem noi prin Romania!!!
Habar nu au!!!
Pupici la toate si la bebelusii vostri sanatate!!!
Salisa 8+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamunti spune:

quote:
Originally posted by salisa

Buna fetelor!
Ma bucur sa mai aud cate ceva despre voi....
Maruta dar cu tine ce s-a intamplat?
Fetelor azi am luat o teapa de zile mari.....Mi-am cunmparat salata de vinete gata preparata...de la un magazin turcesc....ca tare imi mai ardea gurita dupa gustul lor..., dar nu prea aveam chef sa le prepar eu...si sa vedeti ce...nici zeama de gust de vinete...si e atat de iute de nu-ti dai seama ce mananci.....si acum imi arde gura dupa iuteala din salata...
Pana la urma tot eu va trebui sa le prepar ...ce stiu astia ce salate de vinete facem noi prin Romania!!!
Habar nu au!!!
Pupici la toate si la bebelusii vostri sanatate!!!
Salisa 8+


AO



Salisa ai grija cu produsele gata preparate.Acum trebuie sa fii cu ochii in patru ce maninci si sa fie proaspat.Eu era sa o patesc cind eram gravida in 6 luni.Am mincat niste prostii de floricele dulci si a doua zi mi-a fost un rau de nu ma puteam tine pe picioare.Ca sa nu mai zic ca am dat-o pe vomitaturi groaznice.Apoi nu mai aveam pofta de mincare si uite asa.Mi-a zis doctorul sa nu mai maninc prostii d-astea si cu atit mai mult tot felul de preparate din comert.Sa-mi fac eu acasa totul si cu produse proaspete.Stiu cum e sa ai pofte dar crede-ma ca e mai bine pt tine si bebe.Acum vezi si tu.Te pup si aveti grija de voi!

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/munteanu_iuliana1979/my_photosEric Gabriel[url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salisa spune:

Multumesc Dana!!!
Da stiu ca nu e bine...si stiu ca ar trebui sa am grija ce mananc..., dar acu e prima data cand cumpar ceva gata preparat...si cred ca m-am lecuit.
Va pupicesc !

Mergi la inceput