CERVICITA

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns martta spune:

b]Alina[/b]: iti tin pumnii maine.
S-ar putea sa nu fie cazul de mesa. Oricum, e o manevra suportabila. Eu am vazut-o dupa ce mi-a scos-o(mie mi-au pus asa ceva dupa ERAD) si semana cu o punga mica alba.
Sunt atatea cauze...incat e prematur sa ne dam cu parerea.
Te asteptam cu vesti bune!

mami de Vladut(13.06.03)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemessis24 spune:

pai spalaturi fac de 2 ori pe saptamana si tot atunci folosesc si supozitoarele cu propolis...mi le-a recomandat o doctorita spalaturile,cam la o luna de la interevntie,dar eu am inceput sa fac dupa vreo 2-3 saptamani..spre norocul meu,nu am avut aceasta hemoragie despre care vorbiti...si apropos,unde pot face acest test pt virusul hpv?numai in bucuresti?si de ce e necesar?k eu stiu cum am facut rana,nu e de la nici un virus...:(((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemessis24 spune:

fetelor,ce este acest ERAD de care vb toata lumea???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martta spune:

ERAD = electrorezectie cu ansa diatermica

Merci pt ca m-ai lamurit si pe mine de cand se fac spalaturile astea!

mami de Vladut(13.06.03)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martta spune:

Testul pt Hpv nu l-am facut nici eu...sau cel putin nu mi s-a precizat acest lucru. Dr. i-a spus insa sotului ca tot acest virus ar fi cauza.
Eu banuiesc ca am ajuns in aceasta situatie in urma folosirii incorecte a unui tampon intern, in urma cu ceva ani. In mod sigur nu l-am pozitionat corect, caci aveam niste dureri insuportabile. Este vorba despre primul o.b.folosit, la urmatoarele n-am mai avut aceasta problema Acum folosesc numai externe, desi sunt mai incomode!

mami de Vladut(13.06.03)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

Am fost la dr. si mi-a spus ca intradevar s-a luat o cojita dupa un vas de singe dar mai mult nu mi-a facut nimic.Mi-a spus ca folosesc ovulele incontinuare si mi-a mai dat diclofenac supozitoare plus repaos total,dar ce repaos ca din mine curge de cred ca o sa am nevoie de transfuzii daca o tine asa.Nu mi-a zis nimic de nici o mesa.
Am sa incerc sa iau niste vit.K poate se opreste.

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martta spune:

Am si eu o intrebare: crusta cade dintr-o data sau se desprinde treptat?
Eu am eliminat azi o portiune de dimensiunea unei boabe de cafea si nu stiu la ce sa ma astept...

mami de Vladut(13.06.03)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

La mine a cazut treptat si cred ca asa e normal.Si la mine a iesit o bucatica mai mare dupa care au iesit numai mititele.

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martta spune:

Merci frumos, Alina!

mami de Vladut(13.06.03)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemessis24 spune:

mersic pt lamuriri,dar la mine nush sa fi cazut ceva,adik eu una nu am vazut...mai bine ai folosi niste supozitoare pe baza de propolis,sunt mult mai bune...iar spalaturi fa cu pelin,esta un excelent cicatrizant...am folosit si eu antibiotice,in spital si dupa aia,vreo 10 zile,dar atata...
nu inteleg de ce curge atat de mult,ai fost la medic,ALINA?

Mergi la inceput