Sfaturi utile despre copii!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karaiuli spune:

cand karina era mica si o alaptam aveam grija si ce mancam dar mai faceam un lucru :luam eu siropurile pentru colici si beam si ceaiuri de chimen,si a mers.chestia asta mi-a spus-o si tot o mamica. in legatura cu giardia am rezolvat-o cu ulei de dovleac.a vut giardia la 8 luni i-am dat uleiul dimineata pe stomacul gol ,iar fata pana in prezent nu a mai facut.de atunci si pana acum am facut examenul copro de 3 ori si a iesit negativ.am incercat atunci si cu medicamente dar vomita imediat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulianegrea spune:

daca mai are cineva chef imi trimite si mie reteta cu diversificatia alimentatiei, adr mea iullianegrea@yahoo.com.
mai am o intrebare: am o fetita de 3 luni si de 2 nopti doarme incontinuu cate 10 ore, oare sa o trezesc sa-i dau sa pape sau sa o las sa doarma? nu va spun cum imi sunt sanii dimineata! a mai patit cineva sa doarma bb-ul asa de mult la 3 luni?

va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Initial creeata de shara

As dori si eu Carticica despre diversificare.Multumesc mult! wpascu@yahoo.com


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabordea spune:

Si eu as vrea carticica, va rooooggg. Adresa mea e anabordea@yahoo.com
Multumesc celei care se indura si de mine, ca sunt in plin avant cu diversificarea, ca incep munca luni.

Ana, mamica de Diana Alexia (28.02.2004) si Daria Oana (6.01.2006)
Album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TOMALAVINIA spune:

Draga Iulia, nu te impacienta! Si Maria mea facea la fel pe la 3 luni. Adurat cam 2 sapt. cu somn de 10 ore noaptea. Spre binele ei, ca al meu nu. Eu ma trezeam la ora la care trebuia sa o alaptez ( la 2 si 6) si mulgeam laptele din sani deoarece ma dureau tare. Si lapticul il dadeam cu biberonul a doua zi( se poate pastra la frigider 24 ore). De trezit nu am trezit/o. Oricum daca era flaminda se trezea ea, fii pe pace!!! sanatate si sa cresteti mari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otis41 spune:

V-am trimis carticica, puteti sa-mi trimiteti PM cu adresa de mail, sa nu mai incarcam pagini cu mailuri!
Carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulianegrea spune:

mersi tare mult lavinia, se pare ca atat mi-a fost si mie cu binele, deja s-a trezit din nou noaptea, ce bine a fost.... si ce putin a durat.

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

quote:
Originally posted by Kittie

- pt diaree - coca-cola (dupa ce scuturati bine sa iasa acidul), pana la un pahar/zi, banane uscate (aperitive din acelea din supermagazine);

mamica de ( 13oct04 )


"Selon les statistiques, il y a une personne sur cinq qui est déséquilibrée.
S'il y a 4 personnes autour de toi et qu'elles te semblent normales, c'est pas bon."
Tierce de charme Kittie NinaB Ralucule BEWARE!!!




Coca-cola la copil de 1,5 ani ???? Sau mai bine sa intreb chiar merge acest remediu in cazul diareei ????

albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

spuneti mi,va rog,a facut cineva unui copil mic-al meu are 1 an si 5 luni,tratament cu gentamicina injectabil?copilulului meu i s a descoperit inf urinara cu pioceanic si med de fam ne a recomandat,conform antibiogramei,sa i fac gentamicina injectabil,de 2 ori pe zi,timp de 7 zile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinelaf spune:

da i s-a facut tratament cu Gentamicina in spital copilului meu cind avea 8 luni si de atunci nu am mai avut probleme si acum are 1an si 5 luni.

mfit

Mergi la inceput