Sfaturi utile despre copii!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmend47 spune:

vreau si eu sa stiu retea de la supa de morcov

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_mari spune:

Reteta -supa crema de morcovi cu lapte
Sper sa-ti placa ac reteta:
apa 500-600ml, morcovi curatati 200g, lapte fiert 200ml, sare 1g

Morcovii spalati si curatati, se taie in bucati marunte, se pun in apa si se fierb 1-1 jum. ora, apoi se iau de pe foc si se trec prin sita. Piureul rezultat se amesteca in 200ml zeama in care au fiert morcovii. se adauga laptele, sarea si se mai da un clocot.Supa se recomanda de la varsta de 4 luni.
Aceasta reteta am luat-o dintr-o carte, sper sa te ajute. Ingerasul meu este prea mic pentru mancarica.
Bafta si sa-mi spui daca i-a placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otis41 spune:

Supa de morcovi: 500 g morcovi taiati rondele + 1 litru de apa, se fierbe la foc mic 2 ore, se mixeaza morcovii iese ca o pasta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucians spune:

M-ati facut si pe mine curioasa.Asa ca mi-as dori si io acea carticica,please..Adresa mea de mail este:lucian_stro@yahoo.com.Multa sanatate la bebei!

Gabitza cu Daria(14 iul'06)si Andrei(28 dec'96)

5-6 luni
Poze Botez www.dropshots.com/lucians" target="_blank">Filmuletewww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b4c6219b5080ecf67c169&source=category&category_id=12" target="_blank"> Miniclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucians spune:

Nu stiu ce s-a-ntamplat cu mailul meu.lucian_stro@yahoo.com

Gabitza cu Daria(14 iul'06)si Andrei(28 dec'96)

5-6 luni
Poze Botez www.dropshots.com/lucians" target="_blank">Filmuletewww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b4c6219b5080ecf67c169&source=category&category_id=12" target="_blank"> Miniclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cezmi spune:

Buna tuturor! Apreciez foarte mult ceea ce faci voi aici, dar din pacate nu am timp sa particip la discutii! Va urmaresc in schimb de cate ori am ocazia. Bebe al meu are noua luni si este foarte "vioi"! Mi-ar fii de mare ajutor acea carticica cu retete de mancarica, pentru ca nu prea mai stiu ce sa-i fac de mancare. Adresa mea grirox@yahoo.com
Mii de multumiri cui ne va ajuta!
Roxana si Cezar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_mari spune:

Buna seara!
Am si eu o intrebare. Ce trebuie sa fac sa doarma si copilul meu mult? Un copil de o luna jum. trebuie sa doarma 16-18h/24h, iar al meu doarme 6-7h/24h. Nu pot sa ma odihnesc. Daca exista o "smecherie", va rog, spuneti-o.
Adresa mea de e-mail: corynaa2002@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cezmi spune:

Multumim muuuult de tot!!!
Sunteti cele mai bune prietene!
Va iubesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viana spune:

Daca se poate as vrea si eu carticica.Mersi
codruta.robotin@hotmail.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_mari spune:

Cartea este: "400 de retete culinare pentru copilul tau 0-3 ani", de Laurentiu cernaianu, ed bic all

Mergi la inceput