Contabili sunt pe forum?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

buna
ma alatur si eu gastii voastre! Lucrez in domeniu de vreo 9 ani, si inca nu m-am plictisit. Sper s-o tin tot asa!!!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
ALEX cantaretul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Cam putini la apel, da asta e... Se vede ca e perioada bilanturilor..

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Albumul lui Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Gata cu bilanturile...

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by marius

Gata cu bilanturile...

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro



YO nu!... Piticul meu nu ma lasa 5 minute ... Acum e pe perna pe picioare la taica-su...
De vreo 3 luni zic ca am sa lucrez... MAINE!... Declaratiile de trim I 2005 sunt depuse... da bilanturile...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Albumul lui Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Buna!
Si eu ma alatur grupului vostru. Lucrez in domeniu de 5 ani si nici eu nu m-am plictisit inca . Si eu vreau sa dau examenul anul asta si sper sa-l iau din prima.
Eu folosesc Mentorul, este facut de o firma din Iasi, iar aici este foarte folosit. Este bun, poti sa-l folosesti si fara sa stii contabilitate.
Mai da ce harnici sunteti si bilant si declaratii pe trim. I gata! Nici nu vreau sa ma gindesc ce saptamana de cosmar voi avea, ma vedeti, nu? In loc sa lucrez stau pe DC Dependenta rau de tot!


Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefania - printesa mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by amironeanu

Mai da ce harnici sunteti si bilant si declaratii pe trim. I gata! Nici nu vreau sa ma gindesc ce saptamana de cosmar voi avea, ma vedeti, nu? In loc sa lucrez stau pe DC Dependenta rau de tot!


Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefania - printesa mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare



Eu doar decl... ca pt bilanturi... am de tras tare mult...

Si la mine e treaba cu dependentza DC...

Bafta la examen!

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Albumul lui Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Intrebare:
Statele de salarii se pot depune si trimestrial?
Pana acum le-am depus lunar, dar ma gandesc ca la firme mici, cu 1-2 angajati, n-ar fi mai simplu asa si sa fac viramentele tot trimestrial (chiar daca se platesc penalitati-avand in vedere scadenta la o luna)?
Voi cum faceti?
Sincer, m-am saturat sa fac OP de mana la atatea firme. Abia astept sa putem folosi programul de OP de pe site-ul Min. Finante.
Eu am auzit si de la altii ca se practica viramentele trimestrial.(la firme cu putini angajati).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Mie imi vine sa imi iau campii cateodata, mai ales din cauza clientilor de la care trebuie sa trag cu clestele actele. Acum la sfarsit de trimestru m-am trezit cu juma de metru cub de acte de la o librarie , nu mi le-a dat pe toate pana acum, i-a foat jena ca sunt prea multe. Va dati seama ce explicatie!!!! Felicitari celor care au terminat cu bilanturile si cu declaratiile
Eu mai am un bilant pentru care inca mai astept niste acte!


www.stoc-studio.ro/tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by adi2003

Intrebare:
Statele de salarii se pot depune si trimestrial?
Pana acum le-am depus lunar, dar ma gandesc ca la firme mici, cu 1-2 angajati, n-ar fi mai simplu asa si sa fac viramentele tot trimestrial (chiar daca se platesc penalitati-avand in vedere scadenta la o luna)?
Voi cum faceti?
Sincer, m-am saturat sa fac OP de mana la atatea firme. Abia astept sa putem folosi programul de OP de pe site-ul Min. Finante.
Eu am auzit si de la altii ca se practica viramentele trimestrial.(la firme cu putini angajati).




Trimestrial se depun statele...
Iar OP poti sa mergi trimestrial dar al inchiderea trimestrului pt trimestrul in curs, decat la inceput, ca neavand debite constituite iti ia in fisa la AF sumele pt debite la majorari...


Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Albumul lui Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Hai sa va ajut. Va dau o adresa la mine pe site cu un fisier conceput de mine care ar trebui sa va ajute la bilant. Este suficient sa intoduceti balanta de verificare (soldurile clasa 1-5 si rulajele clasa 6-7) pt decembrie si in celelalte sheeturi veti avea ghiciti ce?
Probabilitatea de a gresi este sub 1%.

www.romleas.ro/bilant/bilant.xls

Sa imi spuneti daca v-a fost de folos, eu asa cred. Daca da ramaneti datoare cu o bere.

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput