Contabili sunt pe forum?

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rodica P spune:

http://www.expertus.ro/contabilitate/stire.php?s=286 despre registrul de evidenta fiscala.
http://www.expertus.ro/contabilitate/stire.php?s=235 declaratiile in leul greu

Spor la treaba!

Rodica si Stefan-Daniel
poze o-1 an , www.babiesonline.com/babies/s/stefandaniel10" target="_blank">poze , Poze noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

quote:
Originally posted by FELIS

quote:
Originally posted by DidiAlex

Felis felicitari!



am citit undeva pe forum ca ai luat examenul dar numai stiu unde.
am terminat si eu ASE-ul in 2000, CSIE, dar nu pot sa ma incadrez la contabili. doar economist.

Alex

Mult noroc!



Da ... am luat examenul!... Mi s-a parut cumplit de greu... Stiu doar nota de la scris (9.50: 10 deontologie si 9 conta+audit). La oral stiu doar ca am luat, dar mi-a cazut si subiect care il stiam f bine!...
Acum sunt expert contabil... Nu-mi vine sa cred... Mi s-a implinit un vis!... Saptamana asta cred ca ajung la CECCAR sa ma inscriu in Tabloul Corpului!...
Multumesc pt felicitari si urari!...


Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46477&whichpage=6" target="_blank">Ce mai face Mihai!...




Felicitari!

este o meserie frumoasa;

eu am facut-o cu placere intotdeauna, desi am terminat finante-banci;

"Noi suntem trecatori ca iarba cāmpului, numai muntii stau pe loc. Numai limba si datinile ramān sa vorbeasca despre trecerea noastra pe pamānt."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by Rodica P

Felicitari doamna expert contabil! ei evenimentul asta trebuie sarbatorit
Examenul a fost scris? Zici ca a fost greu? Brr cind ma gindesc ce ma asteapta?

Am luat ziceam programa pt examenul de acces si am citit-o pai imi vine deja sa o iau la fuga, pai nici sa le citesc nu am timp d'apoi sa invat ce scrie in ele!

Rodica si Stefan-Daniel
poze o-1 an , www.babiesonline.com/babies/s/stefandaniel10" target="_blank">poze , Poze noi!



Iti vand un pont!... Iei cartea de teste grila, o faci cap- coada de 4 ori si iei examenul...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46477&whichpage=6" target="_blank">Ce mai face Mihai!...
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by Ana Stroe

Felicitari!

este o meserie frumoasa;

eu am facut-o cu placere intotdeauna, desi am terminat finante-banci;




Si eu tot finantze-banci am terminat in 1997 (am facut 5 ani - ultima serie cu 5 ani)
Multumesc la toate fetele pt felicitari!...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46477&whichpage=6" target="_blank">Ce mai face Mihai!...
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica P spune:

Ma ajuta si pe mine cineva cu Codul Fiscal actualizat? Si eventual si cu Codul muncii daca nu cer prea mult.
Multumesc

quote:
Iti vand un pont!... Iei cartea de teste grila, o faci cap- coada de 4 ori si iei examenul...


Felis si la intrebarile din carte de unde sa stiu sa raspund?

Rodica si Stefan-Daniel
poze o-1 an , www.babiesonline.com/babies/s/stefandaniel10" target="_blank">poze , Poze noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

La mine pe site:
www.romleas.ro

Daca nu este, semnalizeaza si vie avea. Just ask!

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by Rodica P

Rodica si Stefan-Daniel
poze o-1 an , www.babiesonline.com/babies/s/stefandaniel10" target="_blank">poze , Poze noi!


Grilele au si raspunsuri!....

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46477&whichpage=6" target="_blank">Ce mai face Mihai!...
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rodica P spune:

Marius multumesc mult, site-ul tau e super.

Cind ai timp imi zici si mie cum e cu cielul demo pe care il ai acolo.

Felis ma gindeam eu ca sunt si raspunsuri la grile. Tu zici asa sa fac grilele alea pina le invat buun. Si restul materiei... sau ei dau intrebari doar din cartea de grile ?

Rodica si Stefan-Daniel
poze o-1 an , www.babiesonline.com/babies/s/stefandaniel10" target="_blank">poze , Poze noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Rodica, pana iti da Marius un raspuns in legatura cu Cielul,vers DEMO, eu zic sa te apuci sa-l descarci si sa il instalezi (ca asa am facut si eu) si apoi sa incerci sa-l intelegi. Si eu sunt la inceput cu invatarea acestui program de contabilitate, poate mai discutam pe tema asta.


Simina
Fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by Rodica P

Marius multumesc mult, site-ul tau e super.

Cind ai timp imi zici si mie cum e cu cielul demo pe care il ai acolo.

Felis ma gindeam eu ca sunt si raspunsuri la grile. Tu zici asa sa fac grilele alea pina le invat buun. Si restul materiei... sau ei dau intrebari doar din cartea de grile ?

Rodica si Stefan-Daniel
poze o-1 an , www.babiesonline.com/babies/s/stefandaniel10" target="_blank">poze , Poze noi!



Daca ai sa inveti dupa bibliografie... nu o vei cuprinde pe toata... deci nu vei lua examenul...
Sfatul acesta mi l-a dat mie o cunostintza care e expert de 5 ani. Am convins pe cineve sa dea examenul odata cu mine si acum e expert.... Deci... testelele grila facute de 4 ori cap-coada..
La curs iti zice ca 60% din subiecte sunt din carte...
Nu e adevarat...
La mine au fost 98% din cartea de grile...La fiscalitate am mai avut 3 intrebari din Codul Fiscal... care nu erau in cartea de grile....

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46477&whichpage=6" target="_blank">Ce mai face Mihai!...
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput