Copii din 1996 (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Ana-Maria, vad ca mai mult noi conversam pe aici...imi face placere, mai schimbam si noi pareri despre una-alta.
Da, fetele au fost cu noi, pe cea mica n-o pasioneaza inca geografia dar Dianei ii place sa calatoreasca. I-a placut mult prin munti, pe la Cheile Bicazului si apoi la Lacu Rosu. Peste 2 saptamani plecam la Viena si e prima iesire a Dianei in afara tarii, e foarte incantata si pune tot felul de intrebari. Abia asteptam!

Cat despre activitatile extrascolare, de fiecare data Diana vrea altceva...asa ca o lasam pe toamna probabil ca precis isi va schimba optiunea de la tenis-pe care ar vrea sa-l inceapa acum.

Pupici mult si copiilor tai .

salutari si pupici si celorlalti copilasi.

Mihaela
Diana si Silvia

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42663&whichpage=1" target="_blank">Tudorel are nevoie de mama lui!
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!

bebelusi august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Buna si de la mine!M-am apucat de smotru asa ca timpul meu este mai limitat.Robert nu are timp de activitati extra scolare,il copleseste cu lectii si portofolii.Mi-ar placea sa faca un sport ceva care sa-i mai consume energia,careia ii fac cu greu fatza ,fie vorba intre noi.Cam atat acum ca ma duc la culcare,va pup si va doresc noapte buna.

Andra ,mamica lui Robert si a Mariei album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salutari mamicutelor,

Mihaela,chiar ca parca am discuta numai noi doua pe aici,dar iata ca a venit si Andra,mamica lui Robert si a Mariei,pe care o salut cu caldura.
Mihaela,e foarte bine si frumos ca luati fetele cu voi in excursiile in care mergeti...Imi aduce aminte de copilaria mea,cand ai mei parinti ne luau cu ei oriunde mergeau prin tara.Asa am reusit sa vad si eu Vidraru si cascada Balea si lacul Balea.Parerea mea este ca foarte mult conteaza pentru un copil sa calatoreasca astfel...
Si zici ca plecati la Viena...UAU..!!!!!Te invidiez!!!Si totodata ma bucur pentru tine.Abia astept sa-mi scrii impresiile tale si cum ati petrecut.Si,mai ales,impresiile Dianei.
Andra,nu pot decat sa-ti urez spor la treaba!Banuiesc ca este smotrul pentru Paste...Uf!Ma ia cu racori cand ma gandesc...brrr!Si eu voi incepe cat de curand.Noroc ca am ajutoare de nadejde in casa!
Pai ....sa fiti sanatoase si iubite,iar copilasilor multi pupici si sa fie sanatosi si voiosi...

Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Multumesc Ana,mai am doua camere si am terminat .A fost greu dar trebuia sa ma grabesc ca saptamana viitoare trebuie sa invat pt examenele de joi si de vineri ca la mine Mos Craciun si Iepurasul au venit cu examene .Robert iar a fost pedepsit si i-am taiat portia de calculator pt ca in clasa sta si casca gura in loc sa-si rezolve exercitiile asa ca la testul de romana nu stiu ce nota va lua.Mai am si o problema cu profesoara de religie care mai nou le spune ca nu au voie sa se iute la tv,ca nu au voie sa se joace cartzi in pauza(asta a fost modalitatea prin care noi ,parintzii si invatatoare am reusit sa-i facem sa nu se mai bata in pauze),nu au voie sa manance carne iar miercurea si vinerea sa nu manance nimic ,eu cred ca femeia asta nu e in toate mintzile.Asa ca o sa iau taurul de coarne si o sa-i spun foarte politicos ca regimul de viatza al fiului meu il hotarasc eu ,ca mi se pare ca eu sunt maica-sa,asa si le-a mai spus ca daca nu sunt prezenti in fiecare duminica la slujba nu le da nota maxima,pai eu stiam ca notele se dau pe lectziile predate si pe cele din manual.Cam cu asta ma confrunt la ora actuala.Voi ce mai ziceti?

Andra ,mamica lui Robert si a Mariei album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Buna seara mamicute de copii marisori,

Se pare ca toata lumea face curatenie pentru Paste,ca e cam liniste pe aici.
Andra,sa stii ca m-am uitat la albumul 3...Copiii tai sunt tare frumosi si dragalasi...Nu te supara ,dar Maria e superba!M-a dat gata!
Vroiam sa te intreb:cata rabdare si timp iti trebuie ca sa iti poti mentine si ingriji parul?!Si eu am avut tentative de a-mi lasa parul lung,dar mai mare de umeri nu l-am avut niciodata.In momentul cand imi trece un pic de umeri imi ia foc ceafa si ma scoate din sarite,ca sa nu mai vorbesc de parul care imi vine in ochi...
Revenind la oile noastre...BAFTA LA EXAMEN!Si bravo tie ca ai fost harnicuta.Maria nu ti-a dat o mana de ajutor?
Sa stii ca si Alex e cu capul in nori...Mie mi-a zis doamna lui ca in timpul orelor viseaza cai verzi ,dar...ce sa-i fac?L-am pedepsit si eu cu calculatorul,cu TV-ul,cu joaca afara...Sanchi!Parca vorbesc la pereti.Azi,de exemplu,a scris 3 exercitii la tema de la mate de la ora 13 la ora 19.30.Tot ce a avut de scris nu-i lua mai mult de 1-2 ore,cu scris si pe maculatorul de acasa.A frecat menta!Bineinteles ca nu a terminat tot ce are pentru maine,asa ca dimineata se va trezi la 6 ca sa termine.Iar cu religia...si mie mi-a venit acasa cu idei ca ale lui Robert...hm!...eu ,mai treaca mearga,am mai vorbit cu el ca nu e chiar cum spune domnul de religie,ca nu putem respecta tot ce spune el,s.a.m.d.....am fost mai toleranta un pic,pana cand l-a auzit Marius,barbatul meu si a intrat in el rau de tot(Marius e ateu convins).Asa ca de atunci Alex a incetat sa ne mai invete si pe noi Sfanta Scriptura.Iar referitor la discutia pe care vrei s-o ai cu doamna de religie...nu e rau sa discutati.Atata doar:sa ai grija sa nu prinda pica pe Robert.Asa ca... succes!
Pupici la printese si printisori ,iar la mamicute tot binele din lume si sa fiti iubite.

Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Maria m-a ajutat facand mai multa dezordine si cat mai multa galagie ca vecinii mei cred ca deja isi inchipuie ca am gradina zoologica in casa.Am fost chemata astazi la scoala pt o sedintza cu noua directoare a scolii care mi-a facut o impresie excelenta,e o persoana tanara si dragutza si cu multa fortza de munca,sper sa reuseasca sa faca ceva in scoala,cu ajutorul parintzilor bineinteles.Din pacate cu profesoara de religie nu am dat ochii dar nu e timpul pierdut.Maine mai am o camera si am terminat curatzenia asa ca pun burta pe carte.Ana multumesc din suflet pt urari si vad ca deja te-ai indragostit de Maria,asa cum face toata lumea dealtfel .In privintza parului sa stii ca nu e chiar asa greu pt ca am un pact cu sotzu' avand in vedere ca lui ii place la nebunie parul lung el ma spala pe cap si tot el ma vopseste,eu imi pun din cand in cand cate o masca pt par .Si sa stii ca nici eu nu-l prea suport pe ceafa asa ca cel mai mult il pastrez strans in coc.Va urez noapte buna!

Andra ,mamica lui Robert si a Mariei album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Ana-maria, mersi mult de urari! Sper sa prindem vreme buna la Viena, sa nu fie frig si ploaie ca sa putem sa ne plimbam. Noi doi-eu si sotul-am fost in vara la Viena si ne-a placut atat de mult incat ne-am promis ca vom reveni cat de repede impreuna cu copiii. Si uite ca am reusit nesperat de repede .

Profesoara si orele de religie...hmmm...vad ca e la fel si in alte scoli. La fel le-a spus si profesoara de religie in clasa Dianei-sa tina post, insa noroc cu invatatoarea care e cu capul pe umeri si le-a spus copiilor ca numai adultii trebuie sa tina post. Eu am o pentru ea de anul trecut cand de Craciun le-a spus copiilor ca nu exista Mos Craciun si ca (') cadourile le cumpara parintii. M-am plans atunci invatatoarei care nu stia de acest lucru si mi-a promis ca va vorbi cu profesoara. Probabil a facut-o pentru ca anul acesta de Craciun n-a mai spus nimic copiilor. Oicum le mai spune si alte prostii cu care eu nu sunt de acord, incerc sa-i explic Dianei ca nu este chiar asa cum le spune profesoara. Spre exemplu le-a spus ca Sf. Paraschiva dadea saracilor tot ce avea, mancare, haine, etc. si la fel sa faca si ei. Diana m-a intrebat mai rezervata acasa daca e adevarat, insa o alta fetita a intrebat-o pe mama ei ca daca va da si ea tot ce are saracilor va deveni si ea sfanta? Era revoltata si acea mamica, va dati seama!

Hai ca va mamici si copii, sa aveti un we placut si insorit!

Mihaela
Diana si Silvia

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42663&whichpage=1" target="_blank">Tudorel are nevoie de mama lui!
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!

bebelusi august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salutari,
Andra,sa stii ca m-am distrat citind cum te-a ajutat Maria la treaba,caci parca o vedeam pe Luana.Luana mea ma ajuta,mai nou,sa adun rufele de pe sarma,le duce si le pune pe pat.Prima oara am crezut ca voi aduna din toata casa rufe,dar ea le-a pus pe toate pe pat,fara sa dea vreuna pe jos...
Sper sa aveti parte de o directoare pe cinste la scoala la Robert si sa nu va ceara prea multi bani...
Eu iti doresc in continuare spor la treaba si bafta la examen.
Pupici multi la printesica si bafta lui Robert la scoala!
Mihaela,sa stii ca m-ai speriat cu ce ai scris.Chiar asa habotnica e profesoara aia?!Oare nu a reusit nimeni s-o aduca cu picioarele pe pamant?!Ar trebui sa faceti ceva...
Azi si Alex mi-a venit acasa ca sa-l las in noaptea de Inviere la biserica...I-am tras o uitatura de i-a inghetat subiectul de discutie intre dinti....
Pupici la printese...
Mamicutelor,sa fiti iubite si fericite....

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salut,
Se pare ca sunteti ocupate cu curatenia,mai fetelor,de e asa liniste pe aici...Sau sarbatoriti vre-un Gheorghe?
Weej-end placut si...petrecere frumoasa!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:


CRISTOS A-NVIAT !


Sa aveti parte de bucurii si fericire alaturi de cei dragi,iar copilasii sa va cresca mari si sa fie sanatosi!
Pupici multi...

Ana-Maria,mami deAlex&Luana
Poze-de-familie

Mergi la inceput