Bebelusi de iulie-august 2004 (58)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doamna Bibi spune:

Mai,ce mai stiti de celelate fete ca nu prea au mai dat pe aici.
Tiza mea pe unde e? Monica si botosica!!!!!!
Papadie vad ca nu a aparut pe campii cu toate ca a venit primavara
Irinuca nu a mai aparut de mult,sper ca nu are probleme.
Cine mai era? Alina si bradut, roxana cealalta,Mihaela, hai ca ma lasa creieru',sunt virusata
Nu de alta da' baby expo e apropae si mi-as dori sa fim cat mai multe din gasca acolo,facem exclusivitate,ne deschidem si noi un stand,ce ziceti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunny spune:

as veni si eu la baby expo...dar imi vine soacra pe 21Apr si nu am cum s-o dau la intors...asa ca astept sa plece ea si apoi ma prezint la apel.

Monica...magazinul Piciu este cel din 1Mai, la Ciuperca? Sau poate confund eu...


Mani si Alex
http://community.webshots.com/user/manihall

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:


...Sambata reusesc si eu sa va ajung din urma la citit mesaje, ca taaaare mult mai scrieti!
Anapharm, azi e ziua ta!!! La Multi Ani, fericiti, cu sanatate si cu voie buna si bucurii !

Cu dermatita cred ca stam ceva mai bine.Petele de pe gat au disparut, cele de pe piept s-au atenuat, dar noaptea Codrut parca e masina de scarpinat.Ziua e ok, noaptea se scarpina si nu poate dormi si plange.Eu sunt chiauna de somn. Stiu insa ca tratamentul homeopat e de durata si totusi rezultate bune au aparut, asa ca sper in continuare.Altceva nici nu mai am de facut!
Acum 3 zile i-am dat 1/8 galbenus si nu s-a intamplat nimic rau, asa ca azi am incercat un sfert.

Kimm, ce faceti cu eczema?E sau nu e? Ai fost la medic?

Dorsilia ce mai face?


Adema&Codrut
http://community.webshots.com/user/eoncioiuro
Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41021

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Ielou!
Si noi la raport, subtire ca acusica urla...
Botosica e de gatul meu ca maimuta toata ziua si cand ma vede ca ma dau pe langa calculator, sa va citesc, sa vorbesc cu omu', o apuca bazdacii!...:)))

Ziua doarme numai putinel si atunci imi mai trag si eu sufletul.

Raportam primul cucui. Cazaturi au mai fost, dar asta e primul cucui...Tare nasoala senzatia, mi-a cazut inima la genunchi!
Statea in fund si se juca si se uita in sus la mine si s-a dat pe spate sa ma vada mai bine si s-a intalnit cu un colt de masutza...deh, se mai intampla.

Tropaie prin toata casa si chiuie ca la nunta. Dorul de taica'su a tinut-o vreo saptamana. Urlacioasa si bazdacoasa, nu cred ca stia ea de ce, dar se vedea ca ii lipseste pentru ca se uita prin casa sa vada daca nu mai e cineva.
Merge tinuta de manute, cand oboseste se aseaza in fund. A sters praful de prin toate colturile casei de cand a luat-o de-a busilea...:)))
Bate din palme cand ii zic "bravo", stie sa se joace de bau, isi pune ce nimereste la oki si pe urma se uita incetinel pe deasupra...si e pupacioasa!
Ma linge pe fata cand o intreb daca ma iubeste....hehehe
Rade la toata lumea de pe strada, daca nu intorc capul baga o fata tare mirata, ce au aia cu ea de nu se joaca!....hehehe

Voiam sa va mai povestesc dar, evident, am uitat...:)))
Cam atat de pe frontul de vest.
S-au mai modelat si pe mine carnurile de la sfertul de ora de abdomene de la link-ul recomandat de Andreea....Mai am putin si incap in cei mai lagi pantaloni ai mei de dinainte de sarcina...:)))
Din 30 de kile am dat jos 20...Sper sa mai dau...:)

Sper sa mai apuc sa intru pana la Paste, atunci se intoarce omu'
O zi excelenta sa avem!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze si pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

cristalina, zi-mi si mie cum ai reusit sa dai jos 20 de kg. ca am si eu de dat vreo 30!!!am inceput o dieta de cateva zile si ma tin de ea, dar daca ai tu ceva mai bun...please

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona R. spune:

Buna seara!
Eu am dus bebelusul la bunici week-endul asta ca sa-mi trag sufletul,ca asa m-am stresat si asa am obosit in ultimele zile ca incepusem s-o iau razna.....Am zis ca nu ma mai gandesc la nimic cat sunt singura....normal,nu am reusit,dar m-am odihnit macar!

Andreea(Amironeanu),spuneai ca te gandesti cu groaza la noptile cand ii vor iesi dintii....stai linistita.....chiar daca doarme prost bebica ,se poate sa nu fie vreo diferenta atunci....La noi asa a fost....nu a dormit mai prost noaptea(pt.ca nu se poate mai prost de atat)...a fost mai marait ziua..

Altceva.....mai ,fetelor,cand spuneti ca ii culcati mai devreme,sau ca ii culcati,pur si simplu,cum faceti?Am pus o intrebare cretina ,dar nu inteleg!Fiti atente:ne punem in pat(ca in patut e jale,are ace),ne jucam,eu cu el,sau el cu diferite chestii(cel mai bine cu telecomanda...dar nu una pe care i-o dau eu,ci alta pe care nu i-o dau),se pune in fund,pe burta,in picioare pe marginea patului,bate cu palmele in perete...fericire mare,iar in fund,iar in picioare......si tot asa pana......in anul 2007Daca nu il opresc eu sa-l pun la culcat nu se opreste singur.Bun!Dar cand il asez ,credeti ca sta?Ha,ha....vrea sa o ia de la capat...il tin cu forta sa nu se intoarca...si plangeeeeeee!!!!!!!Il tin cu o mana si cu cealalta il mangai....nu prea il intereseaza....el vrea sa se roteasca.....ii cant 1000 de elefanti(exagerez) ....ma rog,adoarme pana la urma.Nu e tot timpul asa,cateodata adoarme mai repede,dar de cele mai multe ori...
Chestia cu culcatul mai devreme ...am incercat sa-l culc la ora 21 decat la 22 cam facem de obicei,dar nu merge....cum sa-l culc la 19,la 20 cum spuneti voi?Ar trebui sa ma pun cu el in pat pe la sase si pe la 19.30 sa-l asez fortat la culcat.....hmmmm...o sa incerc si asa......oricum,chiar daca reusesc doarme vreo juma sau o ora si apoi iar sta treaz pana la 12 noaptea.....

Hai ca am scis pt.trei zile..

http://community.webshots.com/user/simonarida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Buna seara!
Hai Simona sa-ti povestesc cum este la noi, ca in aceasta seara am batut orice record. Aseara a adormit la 8:30, s-a foit pe la 23:30, i-am dat ceai, a dormit pana la 3:30 (ma declar supermultumita), cand s-a trezit nu a plans, s-a jucat cu suzetele, pe la 4 am luat-o si i-am dat laptic (eu inca alaptez), pana la 4:30 era in pat si dormea. La 5:30 aceeasi poveste la 6 si un pic dormea, pana la 7:30 cand s-a trezit de tot (doar era sambata, ca toata saptamana s-a trezit in jur de 8:30-9 ). A mai dormit de la 11 la 13 si atit toata ziua! Asa ca pe la 19:30 murea de somn. Am pregatit baia, la 8 ne-am apucat de baie, dar am sarit peste joaca in baie, peste masaj, peste tot pentru ca plangea de somn. Am imbracat-o si pana a strans tati dupa noi am tinut-o in brate. Asa facem de obicei, dupa ce termina tati de strans facem rugaciunea, apoi ii dau lapte si adoarme la san. Ei, in aceasta seara a fost atit de obosita incat a adormit in brate la mine!!!! Oricum, am mai "scuturat-o" eu un pic, am pus-o la san totusi si a adormit mancand. La 8:45 dormea. Nu stiu ce sa fac, mai devreme de 8:30 nu vreau sa o culc, mi-e ca se trezeste la 5 dimineata. Oricum vom vedea.
In alta ordine de idei, am invatat si noi sa mergem taras in spate . Bun, ajunsese pe burta si nu-i placea si plangea si se tot misca astfel incat a inceput sa inainteze. Iar eu mama denaturata am lasat-o sa se chinuie in loc sa o iau in brate. Dar asa invata, nu?
Liliana, imi pare rau ca este in continuare suparata. Eu am un exemplu in familie, a verisoarei mele, tot din USA, care si-a lasat fetita la bunici in Romania de la 8 luni la un an si jumatate si apoi de la 2 ani si jumatate la 3 ani si jumatate. Si totul a fost OK pentru fetita (mai greu pentru mamica, din pacate). Isi iubeste si mama si bunica la fel de tare, ii place si in America si in Romania si abia asteapta sa vina la vara sa mearga la mare cu bunicii si ceilalti verisori. Vei vedea, va fi bine pentru Adeluta si cel mai important, vei putea fi sigura ca este bine ingrijita.
Cristalina, ce mult imi plac mesajele tale . Mereu mi te inchipui cum stai la calculator si Botosica incepe scandalul . Si scrii cu atat de mult umor!
Adema, am vazut ca cei de la Academia Mamicilor organizeaza diverse cursuri pentru mamici. La a treia intalnire, tema este "Cum preveniti si tratati alergiile". Se tin joi, 14 aprilie, ora 17. Inscrieri la 2118598 sau cursuri@academiamamicilor.ro M-am gindit ca te-ar interesa si pe tine, daca poti sa ajungi.
Florina, pupici lui Teodor si vrem sa mai aflam vesti despre "seniorul" grupei
Gata, si eu am scris un roman intreg , va urez noapte buna si o duminica superba!

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefania - printesa mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gongutza spune:

Buna seara!
Scriu pe scurt ca suntem obositi ca am umblat toata ziulica...daca vreti sa vedeti unde si cu cine am fost va invitam sa va uitati pe:http://community.webshots.com/user/gongutza101
pupe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kity2004 spune:

Bravo Gonguta ! vad ca deja aveti partenera mergeti la Snagov 1No comment !

Oana si Iza-Maria DN 19 iulie 2004
http://community.webshots.com/user/oanavilcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza dragelor!
noi am fost ieri calatori asa ca scuzati lipsa la apel. am fost si am vazut o pitika taaareee mika si atareee dragutza. hahaha ce repede uiti cum era prin septembrie!!! ziceti si voi, nu-i asa ca ati uitat cum era cu bebelushul mik, cind minca si dormea si atit? si unde-l puneai acolo dormea??? hihihih ce vremuri!!!
Daria in mod sigur Giulia a avut sau are inca o rinita dinc ea care a bantuit prin februarie. de muci scapati cu ser si nazomer 9sau chiar vibrocil daca vrei) si pompita, atit. degeaba ii dai nurofen, si incearca sa nu mai dai daca nu are temperatura.
Adina vizionat pozele, sunteti buni de venit la plaja acusi!!
Liliana poate totusi ar trebui sa vobiti cu medicul, nu prea maninca mare lucru printesa ta! succes si pofta! mai stii, poate ai dreptate, sa o invete sa manince bunicii.
revin mai tarziu ca grasunu imi colinda prin hol si nu stiu ce mai "descopera" pe acol.
pupi tuturor!!!

Mergi la inceput