Bebelusi de iulie-august 2004 (58)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

BB2 il vreau neaparat, dar cand va merge Stefi la gradinita, adica peste vreo 2 ani si 1/2 . Deci pana atunci sigur va dormi toata noaptea .
Gata, am receptionat treaba gata facuta de la sotul meu si ma duc sa ma culc. Va urez o noapte calma si un week-end placut si insorit!

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefania - printesa mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Fetele frumoase, pupam bebei frumosi caci prea ne delecteaza ochiul cu atata frumusete.
Noi suntem tot ca pana acum, adica suparate asa un pic. Sincer fetele nu stiu ce sa ma fac cu frumoasa mea. Nu mananca aproape nimic. Voi va plangeti ca are cate o saptamana , doua sau o luna. Eu cred ca din 8 luni jumate nu a avut una in care sa manace bine. Deja ma dispera. Dar hai sa lasam asta, poate ca in Romania, mamaie si tataie o sa-I caute mai mult in cornite sa vada ce vrea.
Alta problema este si dependenta de mami. Sincer urla daca nu ma vede. In fractiune de secunda I se uneste siroiul de lacrimi sub bartita. Ma doare sufletul, caci e asa de atasata de mine incat nu stiu cum am sa o pot lasa totusi in Romania.
Hai sa va spun si altele mai bune. Ma tin sa va spun asta de cateva saptamani. Noi avem o alunita pe fundulet. La inceput cand a aparut mami prostuta, freca la funduletul nostrum crezand ca e urma de cacuta. Si noi care nu aveam stare…nu ne lasam mai prejos.
Acum am vazut ca ii apare una sip e piciorul stamg. Sincer e asa frumoasa, e o mica semiluna. Tati face baza de noi, cica o sa innebunim baietii cand o sa purtam slip tanga.
Hai ca am inceput sa scriu un roman.


Fetele am vazut filmele recomandate. Toate foarte bune. Multam de titluri.

Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunny spune:

Andrea...sa nu te astepti sa -si intre in 'mina' din prima. La 6 luni se zice ca dureaza 3-4 zile..acum poate ceva mai mult , ideea e ca tu sa te tii de rutina asta noua.

Am vazut pozele din parc...mai ce gasca frumoasa, ce frumos stau ei la picnic ..sa-i mamince mama de frumosi.Si mamicile sunt cool...sper sa primiti si grasi n gasca.

Noi am fost miiriiti azi, de la dinti , de la vreme ca a batut vintul, de miine se strica vremea...nu stiu. Cert e ca si pe mine ma-a durut capul azi rau...asa ca ma retrag la culcare.


Mani si Alex
http://community.webshots.com/user/manihall

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Am vazut si noi pozele, sunteti maricei si maricele!!
Inger alb, stiu ca te-a mai intrebat cineva, tu esti ... soatza sau sotzu` sau intrati amindoi pe acelasi nick ca-s derutata compleccctt.

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucureii mei

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Liliana imi pare rau ca tot suparati sinteti ....Ai vorbit cu dr despre Adeluta? A luat in greutate cit trebuie? I-a facut niste analize sa vada daca in urma alimentatiei insuficiente (daca asa consideri tu ) a aparut vreo anemie? Daca totul este OK inseamna pur si simplu ca vei avea o fetita ...model...
Te-am mai intrebat ...Victor numai poate sta cu Adela?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns butterfly spune:

Buna seara fete dragi!
Dupa multe probleme cu internetul si lupte cu un virus (Agobot il cheama si se pare ca nu am scapat de el inca) am decis sa va mai povestesc un pic despre noi (pupici, Nicole).
Ieri Teo a implinit 10 luni! E foarte curios, scump foc dar cam timid (nu stiu ce sa-i fac, se rusineaza tot cind ii vorbeste o persoana necunoscuta iar daca e obosit se pune pe plins!). Merge in picioare tinut de minute, papa doar jucindu-se altfel nu e chip sa stea intr-un loc, vorbeste pe limba lui,il chinuie incisivii de sus (se vad si zimtii dar nu au iest inca), adoarme greu si doarme putin ziua, se trezeste noaptea, papa inca mult tzitzi... iar eu sunt cam nauca dar am incepu sa ma obisnuiesc cu starea asta. Poze mai noi o sa postez zilele urmatoare, acum ma duc la culcare ca sunt frinta!
Aaaaa, mi-au placut pozele!
Pupici la mamici si bebici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Hey Florina ..chiar ma intrebam ce mai face cel mai mare bb din gasca...noroc cu Nicole ca ne-a mai spus ea....La Multi ani!!!
Asteptam pozici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

quote:
Originally posted by kim222

Liliana imi pare rau ca tot suparati sinteti ....Ai vorbit cu dr despre Adeluta? A luat in greutate cit trebuie? I-a facut niste analize sa vada daca in urma alimentatiei insuficiente (daca asa consideri tu ) a aparut vreo anemie? Daca totul este OK inseamna pur si simplu ca vei avea o fetita ...model...
Te-am mai intrebat ...Victor numai poate sta cu Adela?


Olivia, nu am vorbit cu doctorul. Abia saptamana viitoare am intalnire cu el. Si singur mananca foarte putin. Nu numai mi se pare mie. De exemplu azi a mancat 300ml lapte si exact 5 lingurite piure de legume. Nimic altceva.A, nu o jumate de banana din care musca, deci nepasata. Acum stand si gandindu-ma cred ca s-a saturat de mancare asta pasata, desi eu niciodata nu i-am dat mancarea prin blender.Numai la razatoare si la furculita pasat.
Cred ca va mai bea cam 150 ml la noapte. Asta e tot.
Despre stat cu ea....da Victor ar putea sa stea cu ea, dar sincer nu ne descurcam numai cu salariul meu. Si asa ca el mai lucreaza cateva nopti. Si dimineata cand vine e terminat, iar Adela are energie cat ptr 3.Poate dupa ce o ducem sa incerce sa-si gaseasca un job mai bun(sperante desarte, caci fara relatii esti zero) si sa ne putem permite sa o dam la daycare, sau sa aducem pe cineva sa aiba grije de ea. Deocamdata nu avem spatiu suficient. Ar fi multe de spus,dar iti scriu pe e-mail ca sa nu plictisim fetele cu amanunte neinteresante.

Ptr fetele frumoasele cu bebei superbi multi pupici dulci si soare ca sa faceti plimbari frumoase.

Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Scriu pe fuuugaaaa. Nu e racita, nu a avut inseamna febra si i-am curatat nasul cu ajutorul si acordul ei !!! Cred ca si-a dat seama ca ii fac un bine si m-a lasat cu pompita si nu si-a intors capsorul, nu va zic de cate ori a trebuit. A dormit foarte bine, io langa ea in pat.
Doamne, ce ma fac daca teste nu se fac pana la 3 ani ??? Io in august imi doresc sa fiu impuscata

Merg sa va citesc in urma, am ce recupera !!!

Pupici la voi si spor la plimbari !!!

Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea-nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doamna Bibi spune:

Daria,ma bucur ca nu are nimic pitica,te-ai speriat tu degeaba.Si nu te mai acuza atat ca nu e bine,terbuie sa ai nervi de otel ca de acum incolo tot in "bube" o sa ne tina piticii astia.
Olivia,iti cumpar eu bandane cate vrei,am dat iama intr-un magazin de pitici Piciul si i-am luat vreo 4 chestii diferite,daca vrei iti trimit,doar sa-mi zici cum.Tocmai ce au bagat marfa de vara si am dat deja faliment in magazin.
Liliana,imi pare rau ca inca ia probleme,dar fa-i ceva teste de anemie,paraziti (sa stii ca unul din indiciile majore la viermisori e lipsa poftei de mancare si stagnarea in greutate).Poate n-ar fi rau sa-i dai ceva suplimente vitamine,vezi ce zice si doctorul. Iti tinem pumnii.Si cu dependenta incearca sa o lasi progresiv cu altcine,intai sa fii si tu de fata,apoi sa pleci cate o ora,apoi din ce in ce mai mult. Eu asa am facut,l-am dus la mama,statea eu putin,apoi plecam,apoi il lasam de dimineata si il mai luam seara. Acum plabge cand plecam de la maia.
Florina,bine ca ai revenit,mai da si tu cate un semn despre seniorul grupei. Pupici la Teo.
Mani,vino tu aici si om vedea noi daca primim si grasi

Multumim de complimente,chiar a fost frumos in parc si piticii s-au simtit tare bine,cand a inceput sa planga Luca au inceput toti in cor,va inchipuiti chiraiala ce era pe ei.Oricum toti bebicii din aceasta grupa sunt foarte frumosi,de fapt cei mai frumosi ca sunt ai nostri.

Monica si minunea mea Bogdan zis si Bobo
http://community.webshots.com/user/monicaotelea

Mergi la inceput