Despre gradinarit (10)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

ieri am pus ingrasamant la trandafiri, nu prea par afectati de gheatza, au cam cazut din frunzilitzele abia iesite dar ma gandesc ca vor da altele noi.Conchita, ce sa le mai ud zilnic? Ca le-a plouat bietele de au stat in balta!Si acum e un frig.... de fulguieste!
Visii din curte abia au inflorit zilele trecute si acu cu gheatza le-a cam nenorocit florile, si asa putzine la numar!Se pare ca anul asta nu o sa avem compot si dulceatza de visine
Lalele sunt cam irecuperabile, bobocii sunt culcati la pamant, am mai ridicat din ei dar nu stiu cati vor inflorii.Lasa, macar trandafirii sa-i vad ca scapa!Si asa mi-a murit cel mai frumos dintre ei!

petra, sper sa cumperi cat de repede aparatul de foto si sa vi cu poze!




Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004) - POZICI
flori din gradina mea
"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

quote:
Originally posted by conchita

Petra, deci ne pui sa asteptam pana la sale-urile de 4 iulie, ha? :)) astea-s lupinele?
http://michiganbulb.com/item_disp.asp?pn=04762&sid=800074&EID=MB35
pai sunt superbe! mor dupa florile salbatice.





Eu ma gandeam sa astept sale-urile de la Thankgiving!!! - ca-s mai mari atunci !
DA astea sunt lupinele(sau lumanarelele cum le zicea in Romnania!)Sper ca si ale mele sa iasa asa de frumoase ca cele din imagine.

Nu vreau sa cobesc, dar si la mine azi ploua , urat de tot si este frig si maine se anunta si mai frig. Sper sa nu inghete ca mor de ciuda, abia , abia au inflorit si la mine ceva floricele si acum sa o ia frigul de la capat. Nu mai rezist! MA mut! In sensul bun al cuvantului, nu al bancului!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia popescu spune:

La noi casa este inca in constructie asa ca marea mea problema este molozul si rumegusul care ocupa locurile strategice, unde as vrea eu sa fac gradina de flori. Trebuie sa ma multumesc cu 10 mp de pamant curat pe care am inghesuit vreo 8 trandafiri, un pui mic de magnolie, 7 braduti microscopici, din aia care cresc in pepiniere din samanta, panselute, primule, crini, tufanele, lalele, gladiole, merisor, un mesteacan mic, o clemantita. Chair vreau sa va intreb cat de rezistenta este clemantita la frig? Eu am cumparat-o din florarie, era obisnuita saracuta cu temperatura camerei si acum am plantat-o afara unde s-a facut intre timp tare frig, nu chair sub 0 grade doar vreo 5. Mi-e tare teama ca nu o voi mai gasi vie miine cand vin de la servici.
Daca rezista ii dau de baut!
De abia astept sa scap de mizeria din curte ca sa ma pot desfasura in voie! In spatele curtii avem o minilivada. Avem un mar care are doar cateva ramurele si fiecare ramurica are in virf un buchetel minunat de flori roz. Frunze nu prea are dar e plin de flori. Zau ca nu am mai vazut asa o minune. O sa-i fac o poza. Am avut si doi nuci, maricei, faceau umbra vara, motiv pentru care sotul meu i-a taiat - deranja cica ceilalti pomi. Imi pare tare rau de ei...acum gradina arata cam cheala. Plus ca intre ei se putea pune un hamac...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Sarbatoarea Invierii Domnului sa va aduca numai bine si un Paste Fericit!

Laura
_

"We build too many walls and not enough bridges." Sir Isaac Newton

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Gradina mea - aici sunt poze

Am venit sa va urez un Past eFericit, sanatate si tot ce va doriti sa vi se implineasca.

PS: Poze cu gradina mea sunt mai sus, daca cine vrea sa le vada.



Gabbriela & www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
0 - 2 years 2 - 3 years
Opere de arte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia grosman spune:

Buna fetelor.va doresc sarbatori fericite.eu sint in Romania dupa inmormintarea tatalui meu care a avut loc ieri.o sa va povestesc mai mult cind voi ajunge acasa.in orice caz am avut mare durere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Sincere condoleante, draga Iulia !

Sa ne scrii cind ai sa poti.

Cu drag,
Mik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Oh, Iulia, puiule, ai grija de tine! Dumnezeu sa-l odihneasca pe tatal tau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Iulia sincere condoleante, Dumnezeul sa-l odihneasca pe tatal tau!


Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004) - POZICI
flori din gradina mea
"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Off, Doamne Iulia...Sincere condoleante!
Sa-i fie tarana usoara!

Maria bb & Mami Mihaela

Mergi la inceput