Aragaz nou - care e mai bun?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MadalinaM spune:

Am si eu o intrebare pentru cei care au modele de aragaz cu rotisor? Folositi aceasta optiune? cum se curata apoi? e practic sau un mare chin? Depinde de firma producatoare?
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda spune:

Aragazul meu este marca Glem-Gas (e din inox) si sunt foarte multumita de el. Cuptorul coace foarte bine. E cumparat din Metro si a costat in jur de 9 milioane.
Singurul neajuns e ca fiind din inox, e mai greu de ingrijit fiindca orice picatura de apa se vede si-i strica aspectul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia grosman spune:

si eu am cumparat un bosch HSV 452 C acum de curind si sint f. multumita de el.La noi cuptoarele cu gaz nu se prea folosesc si asa ca eu iti recomand pe cele cu curent ca sint mult mai practice si au si program de turbo care merge super.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Buna, pentru curatarea obiectelor din inox exista solutii speciale; eu am cumparat asa ceva de la Zepter, dar si de la Mr. Musculo (din Cora).Curata f. bine, nu zgaraie si cica ofera protectie si dupa curatare.Ambele miros cam urat, nu stiu de ce, dar merita

Aragazul meu este plita+cuptor, plita este tot din inox dar nu lucios (are un fel de "buburuze" pe el)-petele nu se observa asa usor ...

Camelia si Sebastian (26 mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Si eu vreau sa imi cumpar aragaz si sunt in dilema! Imi plac cele din inox dar eu vreau aragaz pe care sa gatesc nu sa il tin de frumos, daca as stii ca se intretine bine m-as risca! Totusi bunica mea si-a luat zanusii acum vreo 3-4 ani , ai mei parinti au tot zanusii de vreo 2 ani si astia gatesc nu gluma toti s-au declarat multumiti de ele! Ma gandeam sa urmez si eu traditia din neam ....dar totusi cele din inox sunt flumoaseee lau! Niste priwtwni si-au luat beko din inox si cica li s-a sgariat si de la burete fiindca au sters cu partea mai dura a buretelui si plus ca li s-a stricat si butonul de la termostat...si il au de o luna ! Chiar nu stiu ce sa fac imi plac rau cele de la glem gas ca sunt putin mai scunde si ajung si eu bine la ele ca si eu sunt mai scunda ! Va urmaresc sa vad ...ca intr-o luna trebuie sa ne hotaram ce si cum!

Mergi la inceput