Bebelusi de sept-oct 2004 (37)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

azi avem doar baietei de sarbatorit!
la multi ani! Tristan si Alexandru Andrei! sa fiti cuminti, manaciosi si sanatosi!
Dana eu am vazut in Selgros biscuti de bebelasi dar sunt de la 12 luni recomandati, deci nu cred ca te incanta.
insa exista la Milupa biscuti gata sfaramati sau pisati cum vrei sa-i spui chestiei aleia
MILUPA - MILUBREI BISCUITI 250G
Din luna a 6-a pana la varsta scolara.
Gustos si satios.

Detalii produs
Pret: 146 000 lei / 14,60 lei noi
asta am gasit pe un site www....bebelusul...tau

eliana deci se inscrie si Elena pe lista cazaturilor ...


Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

biscuitii sunt de la Hero aia din Selgros

Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Lilia, cred ca tu ai pus degetul pe rana, intr-adevar, cartoful nu mai era cald cand l-am pasat, inseamna ca asta e buba....de tinut minte!
Elyanne, bine ca nu a fost mai rau, e clar, toti isi vor lua portia de cazaturi. Eu pana una alta am visat azi-noapte ca a cazut de 2 ori, deja ma obsedeaza.
Noi acum am venit de la tura 2 de plimbare, am fost azi asa pe graba...m-am vopsit pe fuga (ca maine ma duc sa ma tund si vreau sa-mi trag si suvite...) si-s toata manjita pe perciuni, pe frunte, ca atunci cand trebuia sa ma spal a apucat-o foamea pe madam si tati nu a vrut sa-i dea el lapte (asta pentru ca ultima data cand a incercat s-a inecat si ii e frica acum). Asa ca m-am spalat pe fuga, o sa rada aia maine de mine la coafor, asta e. Apoi m-am uscat la fel pe fuga si am iesit la plimbare, De zapacita ce sunt am fost convinsa ca am uitat acasa lantul de la suzeta. Si bineinteles ca a aruncat suzeta, care firesc a cazut jos din carut. Am cautat in 1000 de farmacii alta suzeta la fel, pentru ca tot vroiam sa am una de rezerva, in cele din urma am gasit (chiar 2 in set) si cand a pus Tony placheta in buzunarul carutului a gasit si lantul. Asta e, macar data viitoare o sa am una de rezerva. Si domnisoara nu a vrut sa mai stea in carut. asa ca a plimbat tati niste apa plata cu carutul si ghinghi i-a rupt (ce mai era de rupt) spinarea lui mami, plus ca, din cauza frecarii burta pe burta a si vomitat, s-a umplut toata pe haine si acum a trebuit sa bag la spalat o masina....Activitate nu gluma....Pa, mai vorbim.



Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babirusa spune:

Buna fetelor, ma lamuriti si pe mine cate lingurite de piure de fructe se dau la o masa, cand sa-l mut inaintea alaptatului si cand se da numai o masa de piure, ce gramaj, la ce masa...? Azi am incercat cu piure de pere si i-a placut. Ne-a recomandat sa papam 3 sapt. numai para si mar. Se pare ca nu are nici probleme cu burtica.
La multi ani! Tristan si Alexandru-Andrei

babirusa si Alexandra(14 oct.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Babirusa, cand incepi ii dai cate putin, 2-3 lingurite, si cresti treptat daca e totul ok. Noi papam acum 1/2 de banana, pulpa de la un mar si suc de portocala, amestecate, la masa de la 10. La inceput nu a vrut sa pape decat dupa lapte, apoi a inceput sa pape laptele la urma, iar acum nu mai vrea lapte deloc la masa asta (de cand am ajuns la aceasta cantitate). Deci, cred ca iti spune singurel cat vrea/poate sa pape. Oricum, eu stiu ca la masa de fructe ar trebuie cel putin la inceput completare de lapte...dar daca nu cere, nu mai are loc, nu trebuie sa fortezi.


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne33 spune:

Va salutam si noi .La Deva a fost o vreme ca-n povesti,18 grade si soare,asa ca si ieri si azi am stat afara 4-5 ore si ne place de minune.La multe lunisoare sarbatoritilor de azi!.Si avem...2 dintisori deja.Nu a mai vrut sa mearga singura,dar lasa ca nu trebuie sa se tina de demonstratii,are timp.Avem cateva pozici noi. http://community.webshots.com/user /anne3321

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Salut!
Am iesit si noi afara astazi, au fost 23 de grade, super cald si eu inca nu stiu cum sa-l imbrac pe Stefan!Ma ingrozeste vremea de afara, ba e cald, ba e rece ba sufla vantul.... Uneori ii mai dau si dres pe sub pantaloni alteori nu-i mai dau... Si azi ca a fost asa de cald a avut bietul dres pe sub pantaloni ca mi-a fost frica sa nu ne apuce vreun vant...
Asta este...pana trece si luna aprilie cred ca tot asa va fi...
Cu rosu in gat e binisor, febra nu a mai facut peste 38 dat fiind ca i-am dat la ora 9 jumate azi dimineatza nurofen si pana seara la 20 nu i-am mai dat deloc antitermic.Sper sa scapam cu bine si la noapte, noaptea face febra mai mare.
Acuma doarme, de fapt de la ora 21 el doarme dus, abia reusesc sa-l conving uneori sa stea treaz pana la 20.30 la baitza desi pe la 16-17 mai trage un somn de o ora...

Cand va aud cum cad bebei din pat ma ia frica de numa!Eu nu-l mai las pe Stefan la noi in pat nici cand sunt in camera si doar ceva mai departe de el...mai bine il asez pe jos.Deja am pus o plapuma pe jos in dormitor unde sta frumuselul cand eu am treaba si nu-s pe faza la plimbarile lui de colo colo!

Va doresc noapte buna, eu o tai la culcare ca sunt rupta de oboseala!


Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004) - POZICI
flori din gradina mea
"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lui Licurici spune:

Saluti,
Tati nostru intarzie la serviciu, asa ca noi, ca doi copii cuminti, am facut gimnastica, baita, am papat si ... al mai mic a tras pe dreapta...iar al mai mare bucatarie (supa... alea, alea), calculator si...inghetata! Mi-am luat in brate o cutie de juma de kil...sa vad cat ramane pana se fierb legumele!
In rest...nimic f nou. Ne supara gingiuta de sus da' rezistam eroic!
Punem niste pozici noi, in care se vad biiiine dintishorii!

Angela si Licuriciul ei mic
DAVID LICURICI mic (3 sept)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lui Licurici spune:

Am uitat de ce-am intrat mai tare!
Vreau si eu retetele ordonate pe varste! Please!

Angela si Licuriciul ei mic
DAVID LICURICI mic (3 sept)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babirusa spune:

aissa, multumesc de raspuns.Daca prima oara i-am dat 3 lingurite, cate sa-i dau data viitoare?

babirusa si Alexandra(14 oct.2004)

Mergi la inceput