Copilasi de oct-noi-dec 2003 (55)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Ciufule, ce-ai domne cu cupilu'? Uite-asa te face sa te-mprietenesti cu taticii in parc. Isi da si el mititelul seama ca va e greu cu taticul vostru, atat de mult timp plecat.
Carmen, groaznica lovitura piticului. El si cu Luca al Ilenei conduc detasat la boacane de genul asta. Laura si-a prins la usa un deget de la mana, la fel s-a inegrit si dupa vreo 3 saptamani a venit la mine cu unghia data peste cap, ca se desfacuse din patul ei. N-am putut sa i-o iau jos, mi s-a facut rau numai cand am vazut-o cu ea data peste cap, asa c-am bagat-o repede in baie si dupa ce s-a-nmuiat si-a scos-o singura. Pe urma a crescut cealalta, dar a durat ceva timp. Sa ai grija la sosetute, sa nu se agate si sa se-ntoarca.
Lena, ti-am vazut si eu domnisorica, mama, ce-a mai crescut si ce dulcica e.
Vikinga, e super poza aia cu Aldo sub pat. El nu se pupa-n bot cu animalul? ca la noi, dimineata cand se trezeste David, asta face prima data, le cauta pe fete si se-ntinde cu fata spre ele sa-i traga cate-o limba, in loc de spalat pe fata.

Pozele noastre
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:

Neata!

De trei zile-ncoace, sau mai bine zis nopti, Mariuca parca si-a pus ceasul sa sune la ora 3 noaptea... mey si se trezeste plangand..., nu pot sa inteleg de ce, se tot foieste si chiar de vine la noi in pat... la fel face, ce poate fi? Vise?sau

Intr-adevar, de buba de la gurita n-a mai pomenit..., dar locul e vinetiu si umflat...
Oricum, nu se compara cu saracutul de Matei ca am vazut ce a patit la unghiuta, of of, cred ca muream eu prima


Hai, sa aveti o zi insorita

gabriela si mariuca

http://community.webshots.com/user/uki2003


MARIUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Salutare fetele!

Ileana, spor la munca!

Uki, sorry pt. buba la buzita, pupam sa treaca repede!

Valeria m-am distrat bine cum te cupleaza pe tine fii-tu cu taticii din parc!
Fii-miu cre' ca are intelegere cu tata-su, ca ma plimbam o data cu el si m-am intalnit cu un prieten care m-a pupat (pe obraz, of course ) si m-a prins de dupa umar (nu ne mai vazusem de mult), iar copilu' se uita foarte urat la noi din carucior!
Asa ca ai baiat bun, dar nu stii tu!

Gata cu pauza, back to work!
Va doresc o zi buna, fara nazbatii si lovituri!

Venera, mama lui Markus (10 dec.2003)
Poze - si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Ah, am uitat ce era mai important: l-am tuns pe copil! Si ce-a mai plans, mama-mama, imi venea sa-l las pe jumatate tuns si sa plecam de la frizerie.....
Am pus poze noi in album, sa vedeti "dovlecelul" fara par
http://community.webshots.com/user/rothgross2


Venera, mama lui Markus (10 dec.2003)
Poze - si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

A inceput sa vorbeasca toata ziua si da sa mearga. Sunt asa de fericita ca va merge si va vorbi.





paula2003 &
Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Buna seara mamicilor,

Uite ca a trecut o saptamana si mai bine de cand n-am mai fost si eu pe aici si abia-abia v-am gasit....
Mai fetelor,ce tot au copilasii astia de ba cad in cap,ba isi trantesc obiecte grele pe picioruse sau manute,ba se lovesc cu gurita de ceva......sunt fenomenali!!!!Si fiica-mea face parte din categoria "cazatorilor in cap" sau "zburatori la joasa inaltime" ,cum vreti! Una -doua se loveste cu capul ba in tocul usii,ba de parchet,ba de asfalt de suntem afara....Parca ar trage-o gravitatia de par in jos,zau asa!
Oricum ar fi le doresc micilor loviti la picioruse,gurite si prin alte parti molcute ale trupusoarelor...sa se faca bine si sa le treaca bubitele si pupam dulce sa treaca repede!
Dragelor,scriati de pescarusi la un moment dat...mai fetelor,de ati stii ce dor ma apuca de acasa uneori....de imi vine sa urlu ca lupu' la Luna....Eu sunt nascuta si crescuta la Constanta,sunt tomitana getbeget.In vara asta 2005 se implinesc 3 ani de cand locuiesc in Timisoara,iar pana acum niciodata n-am fost plecata mai mult de 3 saptamani,o luna cel mult,de la Constanta,dar-mi-te 3 ani....Va dati seama?! Cand aud ciorile dimineata pe la 6.30 si seara cam pe la 7 croncanind cu miile peste cartierul unde locuiesc am senzatia ca sunt in filmul "Pasarile".Acasa,la Constanta ,ma trezeau pescarusii si ce ii mai injuram....mama-mama!Acum imi e dor de chiraitul lor dimineata si as da orice sa fie pescarusi si aici,sa ii aud....Doamne! ce dor imi e de mare,de nisip...de constanteni,de ACASA...!!!!Alexandru e si el nascut acolo si lui i se face dor si abia asteapta vacanta mare sa mergem acasa.Luana e banateanca.Asa ca,fetelor,si eu iubesc pescarusii ,chiar daca se spune despre ei ca sunt rautaciosi si periculosi....
Luanei nu-i mai tace gura...vorbeste mereu,spune si cateva cuvinte care le intelegem,in rest totul se aude in LUANEZA...O sa comand un dictionar....Ne canta "Bate vantul frunzele",pe limba ei ,evident,dar ne dam seama de cantec ca am invatat-o sa gesticuleze cantecelul...Inca nu am reusit s-o invatam la olita.Pe la ce varsta incepe invatatul asta la olita?Eu deja m-am cam saturat de mirosurile treburilor ei consistente....Inchipuiti-va ca mananca cu noi la masa,ce mancam si noi....E aproape ca atunci cand merg eu unde merge regele pe jos.Spalam dintisorii in fiecare seara si haleste pasta de dinti cu o placere nebuna(noroc ca pun un pic de tot,cam cat o boaba de piper).Ce imi place la Luana e ca a devenit si mai sociabila decat era,merge la copii,le spune pe limba ei,se joaca cu ei si accepta compania si a celor mici si a celor mari si daca ii place un copil si el trebuie sa plece,plange dupa copilasul respectiv....Ma minunez!Face si ea ca pisica,catelul,le recunoaste pe strada.Are un pliant de carton cu animale domestice si daca o intrebi de unul din ele iti arata....Ce mai?!Fata mea creste!!!!
Alexandru a inceput de ieri scoala,gata vacanta....E tare suparat,abia asteapta vacanta de vara....
Dragelor,hai ca ma opresc si eu...Pup dulce la toti prichindeii si voi mamicutelor sa fiti iubite si sanatoase....
Alex si Luana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/petenchea/album?.dir=/3354
Luana si sora ei Dunia http://pg.photos.yahoo.com/ph/petenchea/album?.dir=c245&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/petenchea/my_photos


Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:


Mai dragele mele!

Pentru mine azi ar trebui sa fie o zi tare fericita, ca deh' schimb prefixu' sau, oricum, fac cinste la fete, pe alese......

Ideea e ca azi am fost la dr de dimi, si n-au vaccinuri...noi trebuia sa facem de acum o sapt priorixul...acum cica tre sa mai asteptam inca o sapt

Si, dupa ce plecam noi de la dr... observ ca Mariuca mea cam frige...si...da, are febra...cam 38, ca n-a stat linistita sa pun termometrul. I-am si dat deja Nurofen si pt gatlej, niste Ospen...sunt sigura ca de la gat i se trage, deoarece ea bea suc rece (ma rog, la temp de camara) si fructele la fel, cand le papa sunt un pic reci...

Asa ca, tocmai azi s-a procopsit...aaa, si ieri am fost afara in capusoru' gol - da' era cald, nu cred sa reactioneze asa repede daca ar fi racit ieri, Doamne fereste!

Ven draga, am vazut castronelu', ii sade bine mey
!

Va pup si mai vorbim!

Gabriela si Mariuca

http://community.webshots.com/user/uki2003


MARIUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Draga Uki, LA MULTI ANI!
Toate visele si dorintele sa ti se implineasca si sa fii fericita alaturi de familia ta!
Si de la noi:



Venera, mama lui Markus (10 dec.2003)
Poze - si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:


OOOOOOOO Ven, saru' mana! Ce mai... intreg taraful ai bagat acolo...ce mi-ar place sa fie real!

Mai fetelor de dintosi, eu vreau sa va intreb ceva: e posibil ca Mariuca sa fi facut febra de la dinti? Ca am observat o gingie umflata de o masea si cei 2 dintisori de sus mujloc, iar nu stiu cum se numesc...si, a mai facut si kk moale si e somnolenta...

Ce ziceti?

Va pup

gabriela si mariuca

http://community.webshots.com/user/uki2003

MARIUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

UKI LA MULTI ANI!!! Sa fii sanatoasa si sa te bucuri de familia ta frumoasa! Hai noroc si sa ne traiestiPaula ma bucur pentru Alexandra ta! Ai vazut? Ceva mai tirzior, dar nu e capat de tara. Ai sa vezi cum incet incet va incepe sa te fugaresca prin casa:))Ana aici se recomanda de pe la 2 ani sa se incerce operatiunea. Eu am sa incep din vara, ca e mai cald, poate o sa prezinte ceva interes. c acum nu are nici o treaba. Olita care are si capacel e acum pe post de scaunel, sau mai degraba ca un postament sa ajunga la chiuveta cind ii spal ochisorii si dintii.Ven e tare dragalas Markus cu noua frizura, e cool boymerg sa-mi adorm banditulVikinga& micul viking Aldo(15noi2003)"Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."

Mergi la inceput