Mihaitza al lui Felis...un bb al comunitatii DC(2)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_du spune:

Felis, nu conteaza ca o "stresezi" cu telefoanele pe doctorita, lasa, ca nu va pati nimic de la asta. Important este sa plecati voi cat mai repede, sa se rezolve cat mai bine. As vrea, daca ar fi posibil, sa derulez zilele pe repede-inainte, sa fiti deja intorsi din Italia. Va fi totul bine, ai sa vezi !

Ioana si Bianca pui (22. dec. 2004)

Admirati-ne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Felis, iti tin pumnii sa plecati cat mai repede. Cat priveste temerile tale ca nu vei face fata, experienta mi-a demonstrat ca in situatii grele poti orice. Iar tu oricum poti mult mai mult decat majoritatea celor pe care ii cunosc. Daca ai probleme financiare poti conta (si) pe ajutorul meu (mic dar oferit din suflet).multi multi lui Mihaitza.

Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze Raducu
La mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Drum bun si sa veniti sanatosi.



Paulacu Paul 24+ siAlexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Ionela, Ioana, Ina, Paula... va multumesc mult...

Am sunat azi la d-na dr si mi-a zis ca inca nu a apucat sa vorbeasca pe ziua de azi cu dl dr din Italia, dar va vorbi si s-o sun maine dimineatza...

Uf... nu ma mai gandesc decat sa ajung in Italia cat mai repede... Nu ma mai intereseaza nimic altceva...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46477&whichpage=7" target="_blank">Ce mai face Mihai!...
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Felis, tu stii ca suntem alaturi de tine si de Mihaitza al tau

Vreau numai sa iti spun ca sunt sigura ca o sa te descurci in Italia.

Si noi aveam temeri si ingrijorari de cum va fi ... si chiar si acum mai avem pentru ca adaptarea este putin grea la inceput. Insa Mihaitza iti va umple tot timpul si ai sa vezi ca tot stresul din Romania va disparea cand vei vedea ca bebeul tau va fi pe maini bune.

Ne rugam sa ajungeti cu bine in Italia si Mihaitza sa faca operatia curand si totul sa se termine cu bine.

Ar fi fost bine sa mearga cineva cu tine macar la inceput dar tu esti mai puternica decat crezi. Poate este cineva acolo care sa te mai ajute cu treburile sa ai timp pentru Mihaitza.

Este totul aranjat ? unde vei sta, cu ce va duceti, cine va asteapta acolo ? orice dilema, nedumerire, scrie si nu o lasa sa te apese si le gasim rezolvare la toate pe rand.

Am vazut pozele cu Mihaitza si intr-adevar ai un copil foarte frumos si ma bucur ca persevereaza. Esti o mama adevarata si sper sa ne intalnim intr-o zi cu baietii dupa noi.

Daca crezi ca te pot ajuta cu ceva, orice, spune-mi. Sunteti in inima noastra

Cu drag,
Gabriela

Mihaita Hogas are nevoie de tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Felis,

Bafta multa. aveti grija de voi si sa va intoarceti cu bine.
Felis nu stiu daca ai lasat cuiva detaliile locului unde pleci, dar daca nu te rog da-mi un PM cu numele, adresa spitalului, tel daca se poate ca sa stim cum dam de tine in caz de nevoie.
Si la fel daca ai nevoie de ceva pe acolo sa ne anunti imediat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Gabriela... multumesc mult pt incurajarile tale... Am citit si eu la tine si stiu ca iti e f greu... Dumnezeu sa va ajute si pe voi....

Marina... Iata ce mi-a scris o alta mamica... (si-a operat si ea copilul acolo si dr mi-a confirmat ca va fi la fel):

quote:
Vei merge intai la Fiorenzuola D'Arda ( un mic orasel linga Piacenza )unde stai internata in spital cu Mihaita pentru analize si examinari. Noi am stat acolo cam 2 saptamini. Apoi te transporta ei cu Salvarea sau cu o masina a unor voluntari la Bologna Spitalul Sant Orsola. Acolo conditiile de spitalizare sunt mai bune. Vei primi de mincare si vei sta in spital cu copilul. Nu te lasa sa stai in salon cind este copilul la reanimare ( cam 3 zile ). Atunci iti vor recomanda o "Casa de caritate " de pe linga o biserica catolica care asigura cazarea pentru persoane care au probleme. Acolo cazarea costa cam 12-15 E pe noapte.


Mi-a mai scris si GIOVANA...
quote:
FELIS, scuza-ma ca intervin, am locuit 2 ani in Italia.
.....
Cartela de telefon este cu 5 euro si difera tariful daca suni de pe telefon public-mobil, sau telefon fix(bagi tu codul respectiv)- tel. fix. E mult mai ieftin.
Sunt si cartele de la Vodafone, Wind, Tim, pt. mobil, dar sunt scumpe convorbirile.
Cazare costa, 11 euro/noapte la Hostelo dello gioventu, numai ca vei fi cazata cu mai multe fete in camera, gen internat, datr mult mai curat.


De aici merg direct la Bologna unde ma va astepta o salvare care sa ma duca la spital... si vom sta 2 luni... Biletul de avion ma ajuta una din fetele de pe DC sa il obtin GRATUIT... Data plecarii trebuie doar sa o stiu...
Am mai aflat multe lucruri despre cum va fi acolo... unele bune, altele mai putin bune, dar cu Dumnezeu inainte... Important e sa ajung cat mai repede si sa fie totul bine cu Mihai, operatia sa reusesca... altceva nu mai conteaza...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46477&whichpage=7" target="_blank">Ce mai face Mihai!...
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Felis, daca iti ei o cartela de tel acolo poate gasesti 2 min la un net si ne dai nr de tel sa te putem suna...macar stim de unde sa te luam . Poate reusesti cumva sa lasi un nr de pe undeva de acolo , o sa incerc sa te sun. Ar fi excelent daca macar saptamanal am avea o mica veste.

Bafta multa si lui Mihaita ii doresc din tot sufletul sa fie un luptator si sa reuseasca sa treaca peste asta cu bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Felis,draga mea draga,suntem toate cu sufletul alaturi de tine si de Mihai,ne rugam pt voi si sper sa simti asta cand vei fi plecata.

Nu zice nimeni ca va fi floare la ureche,dar stiu sigur ca te vei descurca pe acolo.

Si,ceea ce e cel mai important,operatia va fi un succes si un pas mare pt sanatatea lui Mihai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57849" target="_blank">Partea a 3-a


Irina,veve & croko
poze1,2,3,4,5


Mergi la inceput