Ce stiti despre slabiere prin ELECTROSTIMULARE?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Buna!
Am fost si eu la un salon din asta de electrostimulare si impachetari. Am fost multumita de rezultat numai ca un singur tratament nu cred ca este suficient. Parerea mea este ca trebuie continuat chiar daca faci sedinte mai rar. Presupun ca este ca si aerobicul. Trebuie facut tot timpul. Problema mea este ca la salonul unde am fost eu erau scorurile cam mari si nu mi-as permite sa dau prea multe milioane pe luna pentru electrostimulare...
Anca, spuneai ca la salonul unde te duci tu au preturi mai convenabile si aparate bune. Stii cumva daca au si vreun program din asta de mentinere a "formei"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aramona spune:

Buna dragele mele!

Eu am incercat sa intru pe pagina recomandata de Anca si este in constructie....

Voi ati reusit sa intrati?
Anca, spuneai ca este langa universitate? Unde anume?

In Drumul Taberei stie cineva de un astfel de salon? Si mai ales, daca este si unul cat de cat acceptatbil ca pret si cu personal calificat, cum spunea Anca!

Multumesc de raspunsuri!

Ramona si Maysa (27 ian. 2004)

Poze cu Maysa-"Duracell"



Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate.(Jack Penn)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca2207 spune:

Eu am incercat site-ul si-am itnrat din prima.

E si harta pe site, e in zona Pizza Hut, strada face legatura intre bulevard (din dreptul Cercului militar) si strada Eforie, e foarte usor de ajuns dar destul de greu de explicat... pe harta iti dai seama imediat....

De Drumul Taberei imi pare rau dar nu stiu sa-ti spun, nu am cautat pe-acolo...sigur stie cineva de pe forum...

Sa-mi spui daca reusesti sa intri...

Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Sa stiti ca si eu am facut aceste tratamente, dar cele mai bune rezultate le ai cand faci mai multe sedinte.Eu am facut un pachet complet de 12 electrostimulari, 6 vacoom.6 saune si 6 impachetari in 2 saptamani, si am slabit foarte mult in volum.Nu imi venea sa cred ca sunt eu.In prima saptamana eram foarte umflata, dar acum port blugi care nu i-am putut imbracca din 2000.In greutate am slabit mai putin, dar in volum am dat jos foarte mult.
Eu zic ca cel mai bine este sa luati pachete promotionale, deoarece ies mult mai ieftine decat daca luati sedinte aparte.Pe mine m-a costat 4.800.000 si am facut o economie de 1.200.000 de lei.Cu putina dieta si miscare obtii rezultate satisfacatoare in trmen scurt.
La inceput am fost putin amagita, deoarece in primele sedinte nu era nici o diferenta, dar dupa 6-7 sedinte, deja pantalonii imi intrau mult mai usor decat inainte.
Eu zic ca merita sa incercati, cel putin eu sunt foarte multumita, si in iarna cand ma duc acasaa mai vreau sa fac un tratament.
Va doresc mult succes celor care vor sa il probeze, insa nu uitati ca o sedinta nu este de ajuns si sa aveti multa rabdare, deoarece efectele nu sunt pe moment.
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca2207 spune:

quote:
Originally posted by tusferi

Buna!
Am fost si eu la un salon din asta de electrostimulare si impachetari. Am fost multumita de rezultat numai ca un singur tratament nu cred ca este suficient. Parerea mea este ca trebuie continuat chiar daca faci sedinte mai rar. Presupun ca este ca si aerobicul. Trebuie facut tot timpul. Problema mea este ca la salonul unde am fost eu erau scorurile cam mari si nu mi-as permite sa dau prea multe milioane pe luna pentru electrostimulare...
Anca, spuneai ca la salonul unde te duci tu au preturi mai convenabile si aparate bune. Stii cumva daca au si vreun program din asta de mentinere a "formei"?



Buna,

Scuze ca nu ti-am raspuns ieri dar cum tot am avut programere la vacuum am zis ca cel mai bine e sa intreb acolo si sa-ti raspund "in cunostiinta de cauza".

Ce mi-au zis e ca au un abonament care chiar se numeste "mentinere" (ar trebui sa fie in lista lor de preturi pe site) care e o combinatie de electrostimulare, impachetari si masaj dara ca daca vrei sa-ti faci alta combinatie de tratamente iti poti alege ce-ti convine mai mult.
Vezi ca pina la sf. lunii au o oferta convenabila, reducere de 20% la abonamente si 3 sedinte bonus la alegere cu fiecare abonament.
CAm atit,
Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Merci mult Anca!
Esti o dulce. Acum ca te-am "periat" o sa abuzez iar de bunavointa ta si o sa te rog sa te interesezi de inca o problema care ma framanta. As suna eu sa intreb, dar sunt intr-un birou numai cu barbati si convorbirile telefonice sunt auzite de toti, asa ca mi-e cam jena sa sun si sa cer detalii in legatura cu subiectul asta.
Problema mea este urmatoarea: Am niste vinisoare sparte pe picioare, mai ales in zona coapselor si nu stiu daca tratamentele astea nu vor duce la inmultirea acestor vinisoare... Am auzit o prietena ca ea nu face electrostimulare din cauza ca are vinisoare din astea, dar culmea, face tratamente termice. Eu am facut si tratamente termice si electrostimulare si n-am remarcat sa mai fi aparut altele noi, dar iti dai seama ca nici nu am evidenta tuturor vinisoarelor...
Nu stiu ce sa fac, daca sa ma "risc" in continuare cu astfel de tratamente sau mai bine las lenea la o parte si ma duc frumusel cu sacul in spinare la sala de fitness.
Merci si te pupic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Draga tusferi.
Sa stii cate si eu aveam cateva vinisoare sparte pe picioare, iar dupa tratament am observat ca nu se mai vedeau asa tare ca inainte.Eu am folosit si o crema atenuanta pentru el.Se numeste NOCHE E DIA si sunt foarte multumita de ea.Si cu toate ca am facut vacuum si teoretic ar mai fii trebuit sa mi se sparga, nu am observat acest lucru.Asa ca nu cred ca ar trebui sa iti faci probleme.Cel putin mie nu mi s-a intamplat.
Multa bafta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca2207 spune:

Buna Tusferi,

Scuze, n-am mai avut timp sa intru pe forum, am vazut ca ai primt deja un respuns insa iti promit ca am sa intreb si eu miine cind ma duc acolo pentru ca si eu am o gramada de "urechi" prin birou.
E in regula sper..

Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Draga Olim,
Multumesc mult pentru informatii. M-am mai linistit. Crema asta NOCHE E DIA e scumpa? Pe unde as putea gasi?
Multumesc si tie Anca. Sa imi zici si mie ce ti-au zis fetele de la salon....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca2207 spune:

Buna Tusferi,
scuze pentru intirzierea raspunsului.
Uite ce mi-a zis medicul de la salon:
"vinisoare nu inseamna neaparat fargilitate capilara" si ca la o consultatie ti-ar putea spune daca e sau nu....
In caz ca e vorba de fragilitate capilara nu e indicat vacuumul sau masajul foarte agresiv, cel putin pe zonele afectate insa electrostimularea chiar n-are nici un efect negativ.

Pentru impachetari sint produse recomandate si produse contraindicate, si in principal n-ai avea voie sa faci la patura electrica ci la infrarosii, unde caldura e mai redusa si de alt tip.

Mi-a mai zis ca ei au si impachetari "la rece" care nu necesita aparatura de incalzire si care au acelasi efect cu cele calde.

Sper ca ti-am fost de ajutor... chiar daca cu intriziere...

Anca

Mergi la inceput