Cei din zodia Gemeni, uniti-va!! (4)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Fetele, acum ca m-ati primit printre voi nu mai scapati de mine...eu vorbesc ca o moara stricata.Asa ca o sa fim mereu pe prima pagina.
Acum sa va zic ce patis eu cu al meu iubi(cu care ma marit pe 1 octombrie).De cand ne-am mutat impreuna (acum aproape 2 ani)iubi mi-a zis frumos ca nu mai am voie sa ies prin cluburi noaptea cu fetele.Cu el nu merg pt ca nu-i place. Nu m-a deranjat prea tare pt ca il intelegeam ca nu prea e frumos ca el sa stea acasa iar eu sa colind pe strazi. Si nici prietene cu care sa ies nu prea mai am.Mai ieseam cand ma duceam acasa, la Constanta, in weekend.Asa ca pana acum a fost bine pt ca nici unul nu iesea noaptea fara celalalt.Dar acum vreo 2 luni, niste parteneri de afaceri l-au invitat la o "intalnire de afaceri" intr-un bar.Si din acea seara a devenit un obicei sa iasa macar o data pe luna cu baietii.Nu ma deranja pt ca se intorcea in jur de 12. Dar aseara..surpriza!!!!IMI zice omu meu ca vine tarziu acasa ca iese cu baietii.Si stau eu ca proasta sa-l astept. Si trece de 12 trece si de 1...ma ingrijorez pt ca era fara masina...si-l sun. Si-mi zice:mai mergem printr-un club si apoi vin acasa.Ca el face pe soferul pt ca ceilalti au baut.Si trec inca vreo 3 ore pana apare si el pe acasa.
Acum sunt cu capsa pusa.Si nu neaparat pt casa venit atat de tarziu pt ca si eu o sa ies cu iubita asociatului lui de ziua ei si o sa vin fff tarziu.Ce m-a deranjat a fost ca el nu a mers in 3 ani niciodata cu mine prin cluburi.
Si am vorbit si cu iubita asocitului lui care mi-a zis sa stau calma..si cand o intreb eu la ce ora a ajuns al ei acasa, ea imi zice ca a ajuns pe la UNU!!!M-am inegrit de suparare. Si apoi incepe ea draguta sa-mi explice ca al meu a trebuit sa mai stea ca sa-i duca pe ceilalti acasa pt ca erau manga si nu puteau sa conduca. Si ca nici macar nu s-a simtit bine..Saracutu...
Acum astept sa se faca ora 20 ca sa vina sa vorbim.Daca nu ma duce si pe mine in club DIVORTEZ

Corina
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

Neata fetele active, am mai trecut pe la voi… ce faceti de pasti, aveti deja planuri? Eu ma duc la Timisoara, ii vizitez pe ai mei, si pe ai lui :-) ca un ambasador al familiei ce ma gasesc… asa ca- vizite la neamuri, prieteni, cadouri cit incape. Abia astept sa ma duc.

Loreg, cine stie de unde sare iepurele, nu fi pesimista! Si daca n-o fi anul asta, va fi la anul cu siguranta!! Capul sus!
BraveGirl, de ce nu te ia si pe tine cu el cind merge, daca stie ca iti place asa de mult? Ii cunosti pe baietii cu care se duce?


_
I am not insane, just emotionally unstable.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Catrinel-nu-l cunosc decat pe asociatul lui. Dar nu vrea sa ma ia pt ca e seara baietilor. Prima oara a zis sa merg si eu, dar eu nu am vrut.Acum vreau eu,dar nu se poate..ca de..sa vina el masculu cu codita dupe el

Corina
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

Nu stiu ce sa zic, acuma hai ca s-a intimplat odata sa vina mai tirziu… Si cu baietii astia zici ca merge cam odata pe luna? Nu e chiar asa de des, dar iti pica rau sa stai sa-l astepti singurica acasa - poate ar fi bine sa aveti o discutie, dar calm… gindeste-te dinainte ce argumente pro si contra o sa-i aduci.

_
I am not insane, just emotionally unstable.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Noi nu ne certam pt ca nu am cu cine. Ma expediaza repede cu niste argumente care ii sunt favorabile..si gata.Nu ar recunoaste ca a gresit pt nimic in lume.

Corina
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

De-aia trebuie sa te gindesti bine ce argumente ii servesti in favoarea ta si sa te gindesti la argumentele lui, ca sa le poti contracara (ca le stii cu sigurantza)!!

_
I am not insane, just emotionally unstable.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Mai fetele nu mai e nimeni pe aici? Doar eu si Catrinel? Si ne mai laudam ca suntem vorbarete....

Corina
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

Brave Girl, numa brave nu esti tu!! Pai bine mai fata, de ce nu zici ca el si faci ca tine? Asta-i buna! Pai el pleaca la plimbari, pleaca si tu, iubita! Al meu asa s-a suparat intr-o noapte cand am iesit eu cu fetele si el cu baietii - l-am sunat pe la 2 si zic unde esti amor, ca viu dupa tine.. si zice in clubu x... si zic bravos.. merg la clubu x.. surpriza! era inchis!! Si zic, iubire, hai ca sunt in clubu x, nu te vaz.. si el panicat "UNDEEEE????" pai ca stii.. ca io... ca de fapt.. ca veneam acasa.. ca plecasem din clubu x.. acu la clubu z si dup aia acasa.. Si io zic bine iubire, hai ca vin io sa te iau ca stii ca nu beau.. ca doar mi-s insrcinata in luna6a... si a venit negru la fata ca e 3 si ceva si ca eu sunt treaza la ora asta si insarcinata .. si i-am spus, da iubire, da-ti semnalez ca si tu tot treaz si mai esti si mincinos pe deasupra. Hai acasa ca mirosi a baute. Vorbin noi altadata...

Si de atunci e cam fericit cand ies cu fetele (numa ca acu-s cu copilu dupa mine) . Singura lui problema e cand e intuneric afara si tre sa viu acasa.. Nu-i place sa nu fiu acasa la inserat (educatia, mama ei!)... Ca cica nevasta sta acasa si fetele la oras. La fel si acum, cand iesim - de am vreo cameasha se uita la mine si scrasneste printre falci "mai inchide un nasture" si eu zambareata si mandra de rezervoarele cu lapte pe care le-as arata din plin protestez. si vine raspunsu "Pai uite, daca mai inchizi un nasture esti sexi, daca l lasi asa deschis, esti vulgara".. ca doar nu vreau sa fiu vulgara, nuuuuu????Mey barbatii astia asa jmecheri, n-am vazut.. Ia sa nu ne lasam noi!!
Am o pretena tot gemanuta! E ceva de speriat. Igzemplu. era la cafea cu prietenii si o suna iubitu ei care era la birou. ea nu raspunde si merge acasa ca-si imagina ca o suna pt ca venea acasa.. Si, ajungand acasa, isi da seama ca nu era el acasa. nici vorba. Iar o suna "ce faci draga, ca te-am sunat si nu ai raspuns?" ea " pai faceam baie, dragul meu, n-am auzit"... el, "nu te cred!trimite poza!" si ce face iubita?! "arunca cu oala de fiertura de orez care era la inmuiat in bucatarie pe cap si face repede poza si ii trimite" uite iubire ce fleasca eram".. si el crede, evident... Deci ....sa mai povestesc???


mamica de ( 13oct04 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Kittie Esti bestiala!!! Mai, cam asa ca tine procedez si io numai ca nu prea stiu sa povestesc asa frumos. Dragul meu sot stie ca are nevasta "dusa cu pluta" si nu-si permite sa calce pe bec. Cam asa as face si eu. Pleci?? Vii tarziu?? Dar de ce sa ma cert cu tine, draga??? Ori plec si io ori vin dupa tine!
Nu v-am povestit ca am plecat la coafor fara sa spun la nimeni nimic si fara telefon?? A fost disperat! Numai la salvare si politie nu sunase. Toti prietenii a doua zi au dat telefoane sa vada daca-s intreaga!
BraveGirl Eu cu sotul meu nu prea o scot la capat prin discutii (de, este taur si sunt cunoscuti pentru incapatanarea lor). Daaaar, i-am explicat: "Nu face ce tie nu-ti place!". Asa ca am un carnetel secret in care notez "perlele" dumnealui si i le servesc pe tava cand imi pica bine. Sa vezi ce mielusel este apoi??
Si i-am promis ca-l si inregistrez, ca sa am dovada vie!

Catrinel_17 Si noi ne pregatim pentru Paste, dar inca nu am stabilit meniuri. Nici nu stiu cum sa fac cu musafirii (ca-s multi de invitat). Ce sa fac daca-s atat de sociabila??? Sa-i chem pe toti odata si sa fiu extenuata la sfarsitul zilei, sau sa-i chem pe parcurs?? Azi, una-2 familii, maine altele si tot asa?? Plus ca trebuie sa sacrific un timp pentru nasi!

Deja am intrat in pregatiri.

Loreg Hai, nu fi suparata!!! Lasa ca toate se rezolva. Stiu ca noi nu prea avem rabdare dar trebuie sa intelegi ca va veni si casutza voastra exact atunci cand trebuie!!!
Stiu ca tu poti sa o iei de la capat! Te si

Fetele mele, va doresc numai bine!!!



Liliana& Andra-Maria

poze Andra Ghiberdica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Sa va spun...Mi-a zis ca daca ii zic in ziua "h" ca la ora "y" vreau sa mergem in clubul "X" o sa ma duca. Dar sa incerc sa am astfel de dorinte mai rarut...cai mai dragut. Cat despre plecatul de acasa fara sa fie de acord, e cam greu...E in stare sa-mi inchida usa si la revedere. Eu sunt studenta (deci depind financiar de el) si va dati seama cum ar fi sa-i zic vreau bani de club, nu ma intereseaza ca tu nu vrei sa merg.
O sa incerc sa-l invat treptat cu iesirile mele cu fetele. Ma gandesc sa incep cu venitul pe la 11.30 , apoi, cand se calmeaza sa incep sa vin mai tarziu.Chestia e ca si eu il inteleg ca nu-i pica prea bine ca el sa munceasca toata ziua si cand vine seara acasa sa ma gaseasca pe mine gatita de club, si apoi sa stea noaptea singur asteptandu-ma pe mine...

Corina
Albumul meu

Mergi la inceput