Mamici de iulie-august 2005 (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lory2004 spune:

Anis, mersi mult pentru informatia despre numele Rares....dupa cum am mai zis cred ca baietelul meu o sa-l cheme Rares....mai negociem inca numele cu tati.

Pupici


Lory si baietelul din burtik 22s+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Anis, parca tu spuneai la un moment dat de un magazin SIR pe Mosilor !! Stii cumva pe unde e? Ca la SIR-ul de la Lujerului mi-e foarte foarte departe. Pana la urma merg acolo, insa daca se jpoate mai aproape ar fi super

Eu de azi dimineata ma luptcu niste dureri de spate infioratoare !!!!!


Sper sa treaca curand.

Briana 19s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peca spune:

buna fetelor....

am actualizat si eu pozele din albumul meu "bebe"...dar fiindca sunt facute de mine...in oglinda...nu sunt foarte ...bune....si burtica la mine a facut progrese f. mici....desi sunt zile in care pare "imensa"...ca apoi in ziua urmatoare sa fie ca azi....desi am pus si eu cateva kg.; la controlul din ian aveam 54,8...in feb. 56,8...iar acum in martie 58,9 ...dar unde or fi...nu stiu....caci nu se vad pe nicaieri...poate doar bb meu care are apropare 440gr.

astept sa aiba al meu sot timp....sa imi puna pe cd. ceea ce am filmat la control...si apoi fac ceva poze si le pun...in album...dar nu stiu cand o fi asta...caci, cum a venit pe aici primavara, am iesit si noi la soare ca ...si e mereu de facut ceva prin curte....iar seara merge la obosit mort

cea mai noua distractie a mea...e atunci cand bb. incepe ora de gimastica.....caci daca stau intinsa in pat se vede burta valuri valurele....e tare comic...


peca

_
http://community.webshots.com/user/peclitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Nu ma mai joc: eu de azi dimineata tot citesc ce ati scris si numai acum am reusit sa va prind din urma.
Noi suntem bine si ne distram aici impreuna cu voi, de kg, de sexul schimbat si e bine sa vezi ca mai trece cineva prin ce treci tu.
Si la mine a iesit indicele acela 19 si imi zicea ca ma ingras pana la 19 kg, eu totusi sper sa nu fie asa, dar ma consolez ca v-a mai fi cineva ca mine...... cine se simte, Ioana, restul fetelor....
Incerc sa va trimit si eu o poza acum pana nu ma ingras.....
Pupici pe burtici,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Anis multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Irina multumesc pentru informatie.Voi merge chiar azi si la meicul de familie.Nu stiu ce are in cap.Mi-a dat sa fac doar calcemia,HIV,inca cateva,dar nimic de Toxoplasma sau Listeria.Nu am pisicuta dar am caine.Este el vaccinat,dar...eu stiu?Cand merg azi la Dantes am sa vb si cu el despre analize.Daca imi mai recomanda ceva...sa le fac.

Ce se mai schimba culorile la carucioare...sper sa fie asa cum va doriti.Felicitari pt cele care au aflat ce ascund burticile!

Mi-am facut si eu album la yahoo-poze cu "purcica"
http://photos.yahoo.com/gianadedu



Giana si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia spune:

Hai mamici cu greu va prind din urma...
Despre sofat: eu la Codrin am condus pana in luna a saptea cand ajungeam cu burtica la volan si sotu' meu a spus cheile jos, te duc eu...
Mentalitatea lui a fost - si i-am dat dreptate - ca nu gresesc eu dar ma loveste altu-n spate si dau cu burtica de volan.
Irda: tare dulcica esti!
Mai fetelor voi sunteti adevarate manechine, stati un pic sa am timp sa-mi pun eu poze cu burtica ca la cele 12 kilograme ale mele luate, sa va speriati majoritatea (

Delia si Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Co. spune:

Fetelor, apropo de schimbatul sexului...sper sa nu va suparati sau sa nu ofensez pe nimeni...dar cand le-am spus dr-lor de aici ca voi in Bucuresti stiti de la 12-15 s sexul bebeilor mi-au spus ca e un simplu act comercial si ca sexul bebeilor in acea perioada e in formare, si ca la acea varsta de gestatie sunt toti "fete"....imi spunea dr. mea ca uneori nici la 15 s nu se distinge clar sexul la avortoni la care te uiti cu ochiul liber....ajungem deci la vorba bunicilor:orice, sanatos sa fie!!!!!!!!!! si noi la fel!!!!!!

Va pup dulce

Si mie imi place mult RARES.....daca e boy asa o sa il cheme....daca e fetita....habar n-am inca.

Ioana & Co. - Darius (12.02.04) & bb mic(a) din burtica 25s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

Buna, burtici
N-am mai scris de mult dar va urmaresc zilnic.
Noi plecam la eco joi si sper s-o pot pacali pe sora sa-mi spuna care este sexul bebeului. Poate reusesc sa fac ceva poze cu burtica sa pun in album acum cind nu am foarte multe kile. Am o pofta da mincare infioratoare si bag de-mi ies ochii. Cit vomit, cit ramine dar de mincat, maninc de se sperie sotul si mama. Se uita la mine speriati cind ma asez la masa.Nu stiu cum va fi pina la urma dar tre sa incerc sa nu pun mai mult de 13kg (la prima sarcina am pus 11).
M-am gindit la nume si cred ca daca va fi fetita ii pun numele Jasmin iar daca-i baietel, Martin.
Pupici
K18


Kulta graviduta si BB Daniela (15,04,2004)

Poze cu noi
"Lucrurile bune li se intimpla celor care stiu sa astepte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Ioana,in mare parte cred ca ai dreptate.Aici,in Romania,orice este posibil!Sunt si medici care refuza sa spuna sexul pana nu sunt siguri.Din categoria asta face parte si dr.meu din fericire.Asa ca mai astept si poate ca este asa cum simt eu.

Giana si bebita

Mergi la inceput