Vaccinuri cumparate sau gratis?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexia-sonia spune:

Parerea mea ca si vaccinurile gratuite sunt f bune ,doar ca sunt produse in Romania,pe cand cele cumparate sunt din Franta si costa pe masura:in jur de 2 mil lei.Daca puneti in fundulet inainte de vaccin un supozitor cu paracetamol nu va face febra ,iar o compresa rece pe locul intepaturii previne formarea nodulilor.Si noi mergem maine la vaccinul de 4 luni. tineti-ne pumnii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

noi la 2 si respectiv 4 luni, dar si la 6 vom face...PentActHib cumparat...il protejeaza si impotriva meningitei si a otitei, fata de cele oferite gratuit...efecte adverse ...minore...durere locala, ffff putina febra combatuta cu Calpol.Desigur am facut si Engerix-ul gratuit...

mami si vladut(15 nov.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

si eu am luat tot pent-act-hib; dar am cumparat si engerixB; doctorul de familie mi-a zis ca vaccinul gratuit contine, pe langa cel anti-hepatita B, si ceva ce s-ar suprapune cu pent-act-hib-ul; la voi se da gratui engerixB?!

singura chestie nasoala e ca la 2 si la 6 luni il inteapa de doua ori; la 2 luni e mic si uita repede, dar la 6 - maine i-l fac si sunt STRESATA!!!


Good friends are like stars.........You don't always see them, but you know they are always there.

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)

me, my family and MY SON

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Eu i-am facut baietelului meu vaccinurile gratuite,i-am cumparat doar cele suplimentare care nu sunt la medicul de familie.Nu mi-a facut febra dupa vaccin sau alte reactii.

Alina & Dragos (11.04.2002)
pozici

Mergi la inceput