Miresele anului 2005 (11)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iael spune:

Numeioana,
La rochita mea nu se asorta voalul cu terminatie din saten.Al meu este ca cel prezentat pe coperta catalogului Christian Philippe,e si rochita si voalul.Cum ti se pare?
Stiu si rochita cea alba cu petale de trandafir,dar mi-a placut mai mult aceasta crem cu trandafirasi.Si tu ai fost Vineri la targ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musca tzetze spune:

Ma bucur tare pt voi, cele care ati reusit sa va luati rochie de la targ. Felicitari! sigur o sa fiti toate
Am fost si eu la targ, din pacate am fost dezamagita. Am plecat clar pe ideea de a-mi cumpara rochie, dar nu mi-a placut nimic...Adevarul e ca am vazut rochitze dragutze, dar nu pt mine. Nu am vazut-o pe "EA, rochia visata". Singurul stand in care era ceva mai interesant, dupa gustul meu, era cel al Monicai Darie. Am cautat-o in mod expres, dupa laudele pe care i le-a adus vrabiuta pe aici...

quote:
Originally posted by ioana07
cred ca Monica Darie e foarte talentata...am vazut rochitele ei la targ si mi s-au parut deosebite... Maine ma duc pana la atelier sa vad ce alte modele mai au...Sper sa gasesc ceva dragutz si nu prea scump...



Am o rugaminte la voi, dragelor...Imi spuneti si mie cam la ce preturi lucreaza? (eventual astept PM). As fi tare fericita daca m-ati putea ajuta.

si pt voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Musca tzetze eu am vazut la targ la standul Monicai Darie o rochitza dragutza care costa 20 mil. Acum depinde si de modelul pe care il vrei...nu stiu daca ai vazut la standul celor de la Ersa Atelier erau niste rochitze care aveau partea de sus brodata de mana...cu margelutze si tot felul de minuni...Rochiile alea erau peste 1500 euro... Sincer...rochiile erau superbe...nu-mi venea sa mai plec de-acolo...dar prea scumpe...
Eu maine o sa ma duc pana la atelierul Monicai Darie si daca te intereseaza...te tin la curent...



Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musca tzetze spune:

ioana07, multumesc mult pt promtitudinea raspunsului. Sincer nu mai tin minte Esra Atelier, dar cu siguranta am vazut standul. Am fost vineri si am stat cateva ore, am vizitat toate standurile. Oricum, bine ca nu mai tin minte, daca zici ca au preturi d`astea...
Ideea e ca eu imi doresc o rochitza simpla, fara broderii, margelutze si alte minuni. Am vazut la alte fete rochii asa "complicate" si aratau chiar bine, ca nishte printzese, dar nu e stilul meu. Abia astept sa-mi spui daca vezi la atelier ceva simplu, cam la ce pretzuri se invart. M-ai ajuta f mult. Eu sunt din Timisoara si abia am venit de la Buc, de la targ. Distantza e mare, nu pot sa vin asa des in "capitala".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

MUSCA TZETZE ma bag si eu in discutia voastra. vezi ca e targul de nunti la Timisoara in 1-3 aprilie, hotel Continental. si eu vroiam sa merg la targ la Bucuresti, dar nunta o avem numai in 2006, asa ca mai e putin timp. Oricum la targul de la Timisoara ma voi duce.
pupici

http://community.webshots.com/user/ioananemes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ileana Cosanzeana spune:

Fetelor, intrati va rog pe www.sinceritybridal.com si uitati-va la modelul 3079, vreau si eu parerea voastra. Este modelul care mie imi place si are sanse mari sa fie rochitza mea de vis!

Va pup si bafta la pregatiri!

Ah, apropo! Bibyrox, te rog trece-ma si pe mine pe lista mireselor la luna IULIE, ziua 9, anul 2005, la Hotel Continental in Oradea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pufishor spune:

dragi miresici,

iartare ca nu am mai sris de multisor de acum.....servici, pregatiri, offff

am fost o saptamana la bucuresti numai bine cat sa prind si targul.

noi nu am gasit mai nimic la targ ...nici nu stiu cu ce sa incep...
mi s-a partu prea aglomerat, spatiul era fff mic ptr cate standuri au fost si pentru cata lumea a venit

rochii frumoase, invitatii frumoase....totul frumos n-am ce zice...

ne-am gasit niste invitatii super model nou...dar ...nu ajung la noi decat la sfarsitul lunii aprilie ceea ce e foarte tarziu....bun invitatii n-am luat

rochii....fff multe modele....singura care mi-a placut intr-adevar a fost una de la Ersa Atelier...1600Euro....cam multisor parerea mea
mi-a mai placut una de la Agnes Toma din catalog ..nu aveau modelul...clar nici rochie n-am luat

costum ptr el...cam uratele si numai 2 standuri....nici costum

am vrut set colier&cercei etc. de la Carla Brilanti....nu aveau setul complet...ehh...renuntam si la asta

durerea mea cea mai mare...pantofii...cred ca am vazut 3 perechi mari si late la targ...atat....nici pantofi n-am luat

in schimba am luat alte prostioare absolut necesare dealtfel adica pahare pentru noi doi, set de taiat tortul personalizat, artificii si niste chestii de ornat sala care la iasi n-am vazut.

In concluzie, am sa-mi iau rochia care mi-a placut de la bun inceput de la Donna Alba si care ma dispera ca nu o pun astia pe site sa o vada toate prietenele mele ca ma tot timpul. Set colier etc. l-am rezolvat luni cand ne plimbam de nebuni pe calea victoriei si am vazut intr-o vitrina za colier ihhhhihi...si am luat tot setul cu 1.500 la juma de pret fata de CarlaBrilanti si mai frumos...parerea mea. In ceea ce priveste pantofii....am vizitat Unirea (vreo 4 ore scurt) si am vazut fff multe perechi de pantofi albi pentru miresici...cu botul ascutit majoritatea si tocul de la mic de tot la foarte inalt, cu botul rotund cum se poarta acum sunt mai putine modele dar probabil ca or sa mai apara. Mie personal mi se potrivesc mai bine cei cu botul rotund...asa ca o mai vin odata la bucuresti la sfarsitul lunii aprilie sa-mi iau conduri.
Per total ma bucur ca am fost la targ si felicit miresicile care si-au gasit rochite...sa fiti iubite si sunt convinsa ce veti fi cele mai frumoase miresici in rochiile alese de voi.
Miresicile care au nevoie de informatii legate de nunti in iasi le rog frumos sa-mi scrie pe prv ca nu prea apuc sa citesc chiar tot ce se scrie aici.







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Stie cineva de unde as putea cumpara petale de trandafir ? Am inteles ca s-ar gasi pungute cu petale de trandafir si adevarate si false, dar nu stiu de unde sa fac rost ...

Pupici !

http://community.webshots.com/user/roxanadobrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musca tzetze spune:

quote:
Originally posted by Giova

MUSCA TZETZE ma bag si eu in discutia voastra. vezi ca e targul de nunti la Timisoara in 1-3 aprilie, hotel Continental. si eu vroiam sa merg la targ la Bucuresti, dar nunta o avem numai in 2006, asa ca mai e putin timp. Oricum la targul de la Timisoara ma voi duce.
pupici



Merci mult de tot de informatzie, iubita... (valoroasa info)
Stai linishtita, ca nu era "discutzia noastra"... e a tuturora.
Sincer nu prea cred ca-mi voi gasi rochie in TM la targ, daca nu am gasit in Buc, da` e binevenit targu` asta, asa pt contacte de furnizori locali pt nunta.

... si pupici la miresici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

quote:
Originally posted by Ileana Cosanzeana

Fetelor, intrati va rog pe www.sinceritybridal.com si uitati-va la modelul 3079, vreau si eu parerea voastra. Este modelul care mie imi place si are sanse mari sa fie rochitza mea de vis!





Foarte frumoasa rochitza ta.Este foarte finutza shi delicata.Daca te hotarashti la ea sa o portzi cu placere.
pupici

http://community.webshots.com/user/roxy79ro

Mergi la inceput