Miresele anului 2005 (11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pupezica spune:

Ioana , am fost acum 3 saptamani la fetele de la Ersa Atelier.M-a dus o prietena care si-a facut rochia la ele vara trecuta, a costat-o 650E.Am stat cam o ora la ela, am venit super incantata de modelul pe care mi l-au propus, imi venea super.Asta cam o saptamana, pana cand m-au sunat sa-mi zica pretul: 1200E, ca cica au multe cliente si nu mai fac rochii sub 1000E.Am fost f dezamagita, pt ca mi se par totusi multi bani.Din cauza rochitei care o am in minte nu mi-a placut nimic la targ.Vreau sa ma duc la Monica Darie si la Nanette,poate imi fac la una din ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

Ralu_trancu ma intrebai ce fel imi fac cocardele singura.Foarte simplu.Mi-am cumparat bobocei de trandafir din hartie, cu toate ca suna aiurea sunt foarte frumoshi.S-ar putea sa shtii shi cum arata pentru ca majoritatea cocardelor sunt asha.O sa cumpar shi pamblicutza din care voi face nishte funditze, shi apoi pe ele voi lipi trandafirashii shi gata cocardele.Nu-i complicat deloc.Singurul problema ar fi trandafirashii.Se gasesc mai greu cu toate ca sunt foarte ieftini.Eu am dat 10.000 pe buchetzelul de 12 bucatzi.
pupici

http://community.webshots.com/user/roxy79ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iael spune:

Multumesc mult fetelor! Ma bucur ca v-a placut.
Eu sunt incantata de ea , de abia astept sa o imbrac.
Pana sa cumpar rochita nu prea realizam ca se apropie nunta , dar acum...
Nu credeam ca o sa cumpar rochita de la targ si eram aproape sigura ca nu voi proba nimic . De obicei ma decid foarte greu sa cumpar ceva si cum de aceasta data era vorba de rochita de mireasa nu-mi imaginam ca voi lua o hotarare asa rapid.
Dar nu am gasit costum de mire deocamdata. Am fost azi in oras si am constatat ca nu e prea variata oferta : ori nu ne place materialul ,ori croiala .

Referitor la fotografii ,am vazut unele superbe la targ,dar un album costa 900 Euro.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

quote:
Originally posted by Iael

Spune-mi cum arata voalul tau ,eu nu sunt incantata de voal.E taiat rotund? Ce terminatie are?




Stiu rochita ta. E foarte draguta, la fel ca si cea cu roz si la fel ca celalalt model, cu petale de trandafir, cred ca-l stii.
Cat despre voal, e rotund, intr-adevar, cica asa se poarta. E nu ma pricep, dar incerc sa-l accept asa cum e, nu ma deranjeaza, mai ales ca e pana in talie. daca era scurt nu-mi placea. Si are terminatie din saten, cum sunt si poalele rochitei mele. Ca sa se potriveasca, cica.

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

quote:
Originally posted by kopilash

buna ziua!!!
ioana07 nu-mi vine sa cred ce aud.ma jur ca eram in acelasi stand cu tine...am vazut faza cu ochii mei(asta daca nu au fost doua momente diferite)nu erati in standul celor de la Gabriela cand s-a petrecut momentul...vineri pe la 16.00???ba eu cred ca da!!!

in orice caz super misto faza..chit ca erati voi sau nu!!!

pupici


No trees were killed in the sending of this message. However a large number
of electrons were terribly inconvenienced.



Kopilash exact la Salonul Gabriela s-a petrecut, deci...cred ca pe noi ne-ai vazut... Ia spune-mi...eram rosie ca racul?...
Te rog sa ma crezi ca am fost atat de emotionata incat nici nu mi-am dat seama ca suntem in public...A doa zi cand am realizat cate persoane erau in jurul nostru si probabil ca au observat scena...m-a apucat durerea de cap... Oricum ma bucur ca ti-a placut...mie nici acum nu-mi vine sa cred ca s-a intamplat...



Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kopilash spune:

buna dimineatza viitoare miresici!!!


cum merg treburile???eu de azi incep sa colind magazinele in cautare de rochii ...daca tot nu am vazut nimik la targ ..macar acum am pliante de la toata lumea si stiu la ce adresa sa ma duc.ma streseaza rau de tot faza asta cu rochia...vreau sa o cumpar mai repede sa mai scpa de unstresssssssssss.

ioana07 ma bucur ca am putut sa vad acea scena ati fost niste dulci amandoi....erati rosii ca focul iar pe tine te-am vazut ca ai ramas fara grai...a fost o scena atat de frumoasa.imi pare rau ca nu am stiu sa zic un buna...ca nus tiam ca tu esti si ca ne cunoastem.

sa va povestesc patanie...stiti ca noia mm comandat invitatiile...120 la numar...ei bine ...nu-s de ajuns!!!!!imi mai trebuie cam 50 de bucatti........ca noi am numarat gresitasa ca azi ma duc sa mai comand...

daca o tin asa toata nunta fac crize...

o zi buna miresicilor
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Fetele!!!! Cine imi spune si mie cum sa ajung in FreeShop din Herastrau??? Spunea cineva in capitolul trecut de el si cum ajungi acolo... Parca Roxy dar nu mai tin minte exact cine. Va rog mult! Vreau neaparat sa merg saptamana asta sa cumpar Martini! Aveti idee cam la ce pret este? Am inteles ca intrarea este libera pentru oricine nu?

Pupici

PS: E SUPERBA ROCHITA DE LA CHRISTIAN PHILIPPE (cea cu trandafirasi roz)!!!!!!!!


Incetisor, ca ma grabesc!
Roxy

Creatiile mele
Pt. Miresicile 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Kopilash...170 de invitatii? Pai asta inseamna cam 340 de persoane...nu?
Si noi ne-am comandat 100 de invitatii la targ (ca era "super oferta"...) dar tare mi-e ca va trebui sa mai comandam...

Vrabiuta cred ca Monica Darie e foarte talentata...am vazut rochitele ei la targ si mi s-au parut deosebite... Maine ma duc pana la atelier sa vad ce alte modele mai au...Sper sa gasesc ceva dragutz si nu prea scump...



Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Buna ziua dragelor,

eu nu am mai scris nimic zilele astea, desi v-am citit, pentru ca nu ma simt prea bine... o fi de la vreme sau cine stie, cert e ca n-am chef de nimic si ma simt superobosita.

Sper sa imi treaca.
Spor la treaba tuturor!


http://community.webshots.com/user/flafi1

"So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame" Vaya con Dios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Buna ziua miresici!
Eu nu am fost la tirg...dar intr-un final apoteotic am gasit DJ, il aveam chiar sub nas dar nu bagam de seama..e barbatul unei colege.


Bibyrox...in Duty-free poate intra oricine..ca sa ajungi acolo ..trebuie sa o iei pe linga Herastrau, pe parte cu Ambasada Chinei, cu te uiti la cladire pe partea din stinga e o strada pe care sunt mai multe terse, centre de tenis si Karting, pe partea cu parcul si pe dreapta blocuri si vile, nu mai stiu exact a cita strada la dreapta este drumul care te duce chiar la duty-free, dar intrebi si tu pe acolo ca sunt o gramada de paznici, care sigur stiu.

Sper ca intelegi ceva, ca sunt cam abulica....

Apropo imi trimiti si mie un model de card de masa - fara poza, alb/albastru..please....si poate imi spui si cum pot sa-l folosesc ...ca eu sunt cam tolomaca in ale calculatorului

Multam

roxygeo

Mergi la inceput