Miresele anului 2005 (11)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Alexuta, bautura am luat-o din duty free, am ascultat fetele si m-au dus Herastrau si am luat whyski- 13 euro si Baileys- 17 euro.
vinul si sampania cu legaturi misterioase



"So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame" Vaya con Dios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta81 spune:

Multumesc pentru informatii...intind coarda daca intreb si ce marca de whisky si ce cantitate?
Campari aveau acolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisu_miau spune:

tull, trandafirasi, cristale si panglici am luat din sam expo . Cum intri in complex mergi 2 metri inainte si faci undeva dreapta, acolo vinde o doamna cu parul alb si ar ca ajutor un tip mai inchis la culoare, cred ca arab...in fine, in fata magazinului sunt multe role f mari si suluri cu tull de toate culorile . oricum sunt mai multe magazine de genul asta pe acolo
Pupici

Pisu_Miau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Buna ziua miresici!

Pisu_miau tu cum ai calculat metrajele la tull si panglica...pentru cite marturii???? citi metrii ?????

Pupici

roxygeo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisu_miau spune:

tull-ul pe care l-am luat e dublu lat, eu am luat 30 m . Dintr-un metru ies cam 8 marturii, eu am nevoie de 120 marturii (20 sunt de rezerva) si ce ramane din tull o sa fie folosit la aranjarea bisericii .


Pisu_Miau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LadyC spune:

Am rugat sa ma lamureasca cineva si pe mine: ce sunt acelea marturii, ce se pune in ele si cand se dau invitatilor? Sa nu mai spun de cardurile de multumire, ca habar nu am ce sunt. La Turnu Severin nu se practica aceste obiceiuri. Va rog, ajutati un biet suflet care nu doreste decat sa-si faca o nunta draguta.


LadyC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

quote:
Originally posted by LadyC

Am rugat sa ma lamureasca cineva si pe mine: ce sunt acelea marturii, ce se pune in ele si cand se dau invitatilor? Sa nu mai spun de cardurile de multumire, ca habar nu am ce sunt. La Turnu Severin nu se practica aceste obiceiuri. Va rog, ajutati un biet suflet care nu doreste decat sa-si faca o nunta draguta.


LadyC


Uite o www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43310" target="_blank">discutie si ceva exemple de marturii. Dar nu este obligatoriu ca traditiile sa fie la fel peste tot. Cred ca e mai important sa simtiti ca va este potrivit un anumit obicei inainte de a-l imbratisa...

Sa aveti o nunta precum v-o doriti!


www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Catalin" target="_blank">Catalin


Think pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iael spune:

Am citit pe forum ca la nunta unele fete au oferit prosoape invitatilor, asa se procedeaza ?
Spuneti-mi va rog si mie !


Pupici,
Iael

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Vai ce fericita sunt!!! M-am vazut si eu pe lista cu miresici. Eu zilele astea nu prea am putut sa va urmaresc pt ca nu am avut monitor si trebuia sa-l astept pe iubi seara de la munca ca sa-mi dea si mie laptop-ul. Si nu aveam acces decat 20 min ca apoi avea el treaba. Am suferit. Mai aveam putin si intram in sevraj. Bine ca acum am monitor si pot sa stau cat vrea sufletelul meu. Am fost si eu zilele astea cu socrela intr-o ultima incercare de a-mi gasi rochie in oras. Dar nu am avut succes, asa ca tot la croitoreasa ajung.

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inger alb spune:

As dori, din tot sufletul meu sa fiu si eu in lista dvs. Nunta o am pe data de 20 august(in Romania)
Iupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!

Jesus said, "Let the little children come to me" We love Jesus because He first love us.

Esti pe lista dar sa-i spui lui Bibyrox restaurantul si biserica, sau macar localitatea.

Mergi la inceput