Miresele anului 2005 (11)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Buna ziua miresici!

Vreau sa va spun ca sunt foarte trista la ora asta si enervata la culme
O prietena m-a convins sa mergem pina la restaurant - ca mai sunt doua luni si sa vedem care e situatia cu meniul, cu bautura ce ne sfatuiesc, etc....si surpriza...ne intilnim cu seful de sala, care ne spune ca directorii complexului au fost demisi - e vorba de club POLO - si ca el e interimar pina peste vreo doua-trei saptamini, cind va veni noul director. Domnul foarte grabit ca el face inventarul acum....ne spune ca nu stie daca meniul, pe care ni l-au prezentat anul trecut va ramine la fel si nici conditiile nu stie daca vor mai fi aceleasi, adica sa aducem noi bautura, dar in acelasi timp imi spunea cam ce ar trebui sa cumpar imi venea sa-l string de git. Ca sa nu mai vorbim ca nu se stie ce pret va fi la tacim...pina nu vine noul sef....iar intr-un final apoteotic imi spune ca toate detaliile le vom stabili cu o saptamina inainte cind vom stabili numarul de tacimuri.... pina atunci eu mor de inima...

roxygeo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

roxy - incearca sa nu te mai superi, se va rezolva pana la urma! dar insista sa stabilesti detaliile in scris si nu cu o saptamana inainte ci in momentul in care vine noul director. idealul ar fi fost sa fi semnat un contract, dar putine restaurante fac asta din pacate.


marcela si alexandra lia

pozele noastre
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37669" target="_blank">cum s-a nascut alexandra lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vmariejeane spune:

Aoleu!!! Si eu tot la Polo Club am nunta...MOR! Am deja palpitatii. Ce ne facem roxygeo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

quote:
Originally posted by roxygeo

Buna ziua miresici!

Vreau sa va spun ca sunt foarte trista la ora asta si enervata la culme
O prietena m-a convins sa mergem pina la restaurant - ca mai sunt doua luni si sa vedem care e situatia cu meniul, cu bautura ce ne sfatuiesc, etc....si surpriza...ne intilnim cu seful de sala, care ne spune ca directorii complexului au fost demisi - e vorba de club POLO - si ca el e interimar pina peste vreo doua-trei saptamini, cind va veni noul director. Domnul foarte grabit ca el face inventarul acum....ne spune ca nu stie daca meniul, pe care ni l-au prezentat anul trecut va ramine la fel si nici conditiile nu stie daca vor mai fi aceleasi, adica sa aducem noi bautura, dar in acelasi timp imi spunea cam ce ar trebui sa cumpar imi venea sa-l string de git. Ca sa nu mai vorbim ca nu se stie ce pret va fi la tacim...pina nu vine noul sef....iar intr-un final apoteotic imi spune ca toate detaliile le vom stabili cu o saptamina inainte cind vom stabili numarul de tacimuri.... pina atunci eu mor de inima...

roxygeo



Pai voi cand ati facut rezervarea nu ati incheiat un contract? In contract ar trebui sa scrie si pretul meniului...si daca e in contract nu cred ca mai au dreptul sa modifice ceva...nu?
Sincer si eu am putine emotii din punctul asta de vedere...la noi pretul meniului e in euro dar cand platim (noi cu 3 zile inainte de nunta va trebui sa achitam toata suma) vom plati la cursul restaurantului din data nuntii...de fapt din luna nuntii pt ca restaurantul stabileste la inceputul fiecarei luni un curs care e valabil toata luna. Asa... si noi cand am incheiat contractul euro era vreo 41000...acum a scazut la 36000 si prin iulie probabil tot cam asa va fi...Si mi-e frica sa nu ne faca vreo surpriza...cu toate ca in contract scrie exact pretul meniului in euro... Dar nu mai tin minte daca nu cumva era si vreo fraza de genul: "restaurantul isi rezerva dreptul de a..."







Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Cind am facut rezervarea - am dat doar un avans de 3mil, iti dai seama ca i-am intrebat si de contract, dar au spus ca ei sunt RAPPS si ca nu fac contract si ca oricum nu se va schimba prea mult pretul, anul trecut era 37 Euro si 28 Euro fara bauturi, tort si fructe...

vmariejeane eu sunt hotarita peste vreo trei saptamini sa-i sun sau sa ma duc iarasi pe la ei, mai ales ca mi-e foarte aproape de serviciu...ca sa aflu exact cum sta treaba...nu vreau sa ma trezesc atunci in fata faptului implinit si sa fiu la mina lor - ca multi mizeaza pe faptul ca cu o saptamina inainte nu ai ce sa mai faci...asa ca va voi tine la curent...dar acum sunt in panici


roxygeo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cadina spune:

LA MULTI ANI KOPILASH!!! SA NE FII SANATOASA SI FERICITA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

quote:
Originally posted by roxygeo

Cind am facut rezervarea - am dat doar un avans de 3mil, iti dai seama ca i-am intrebat si de contract, dar au spus ca ei sunt RAPPS si ca nu fac contract si ca oricum nu se va schimba prea mult pretul, anul trecut era 37 Euro si 28 Euro fara bauturi, tort si fructe...

roxygeo



Si Mara din Sinaia e tot al RAPPS si am facut contract, cred ca depinde de la restaurant la restaurant. Oricum, ar fi fost normal un contract

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itza spune:

Buna dragi miresici! De multa vreme stau si citesc mesajele voastre si acum am hotarat sa intru si eu in "hora" voastra. Am si eu nunta pe 10 septembrie, restaurant Golden Blitz. Bibyrox te rog cand poti sa ma treci si pe mine pe listuta. Pana acum am rezolvat cu restaurantul, biserica, formatia. Apropo, puteti sa-mi spuneti si mie cat ati platit pt. formatie. Pe mine ma costa 600 Eur. Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

roxygeo-pai asta vroiam sa te intreb si eu de ce nu ati incheoat un contract?
pai si pe acei 3mil care i-ai dat nu ti-au taiat chitanta si factura??? nu se poate asa ceva du-te si fa-le un scandal cat casa
dar oricum nu te agita ca se rezolva totul cu siguranta
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

Nici eu nu am semnnat nici un contract, am data avans 300 euro pt care mi-au dat chitanta...Sper sa nu fie probleme.....

Mergi la inceput