Mamici de iulie-august 2005 (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Buna dimineata burtici! Noi ne trezim pe la 5 ptr ca bebe da suturi puternice si nu mai pot dormi.
Pupici pe burtici

Monica si broschi din burtica
Esentele tari se tin in sticlute mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Ioana, ce pacat... vad ca oricum deja multe fete s-au pierdut pe drum... sau probabil ca nu au timp sa intre pe DC. Mai tarziu, cand vom intra in perioada iulie - august, va fi si mai si... atunci ne vom lovi de multe si vom avea nevoie de sfaturi de la mamici experimentate... Mi-am bagat nasul la mamicile de feb-martie si am vazut...
Si la Constanta este o vreme frumoasa, soare si un cer albastru, fara un nor... dar este un ger... Asa ca mai aman putin iesirea la plimbare.

Monica , bebe al meu este cuminte pe timp de noapte - deocamdata - asa ca stam destul de bine cu somnul...
Oricum, fiind duminica te poti odihni toata ziua. Profita!!!

Pupici,

Irina si bebe 19 sapt.

http://photos.yahoo.com/irinabungau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza burtici frumoase!
uite ca mi-am bagat nasul pe la voi sa vad ce mai faceti...cum va mai simtiti...si vad ca majoritatea sunteti ok. sa stiti ca va urmarim din umbra....si daca aveti vreo nelamurire va asteptam si pe la mamicile de iulie-august 2004....ca taaaareeee ne mai e dor de cind eram cu burta mare si cele mai rasfatate!
pupici tuturor, o duminica insorita si multa sanatate!

Roxana si Patrick (29.07.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

quote:
Originally posted by lulu75

Unde gasesc pe net imagini cu ecografie 3D? Imi dati un link?
Luminita



Ecografii 3d:
http://www.amazingpregnancy-pictures.com/photopost/index.php/cat/514/

Ecografii normale:
http://www.amazingpregnancy-pictures.com/photopost/index.php/cat/2/

Gabitza si bebe Andrei Stefan DPN 31.05.05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

O sa vezi tu Irina cand creste bebe cum este ce se intetesc si suturile . Noi suntem in saptamana 24. De odihnit nu ma plang eu stand acasa in medical ma odihnesc mai tot timpul. Si eu am fosti colegi de liceu care sunt vaporeni banuiesc ca si sotul tau tot din aceasta categorie face parte Irina nu?

Monica si broschi din burtica
Esentele tari se tin in sticlute mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

brrrr......dar ce frig este afara.....!!!Am vazut soare si am zis ca e si cald dar am luat teapa.

Azi se pare ca am mici probleme cu burtica.Simt niste intepaturi ciudate.Dar sunt suportabile.

Va pup si sper sa aveti o duminica placuta!



Giana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Monica, intr-adevar este pe vapor si... este greu fara el, de multe ori imi dau lacrimile cand mai povestiti de sotiorii vostri... ce n-as da sa fie si el langa mine, dar... arta cere sacrificii.
Cat despre suturile lui bebe, de-abea astept sa-l simt mai des... ca-mi place sa-l simt

Roxana, esti binevenita, mai treci pe la noi!! Si eu am trecut pe la voi la mamicile de iulie - august 2004 si am vazut ca aveti activitate duminica, nu gluma... sunteti niste
La noi este liniste si pace in we , dar nu cred ca va mai fi asa liniste la anul pe vremea asta...

Giana, si mie mi-au inghetat toate alea, am fost putin pe afara... gata cu aventurile pe ziua de azi...

Pupici,

Irina si bebe 19 sapt.

http://photos.yahoo.com/irinabungau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Fetele...multumesc de aprecieri...dar sunt convinsa ca toate suntem niste burtici dragutzele.

Eu de ieri de la eco,cand dr ne-a asigurat ca e totul ok, sunt intr-o stare f relaxata...sper sa ma tina ceva vreme...ca de regula dupa cateva zile iar ma apuca gandurile alea aiurea...sper sa nu fiu o mamica exagerat de grijulie...

Irina,ma bucur ca nu sunt singura care conduce..eu ce sa mai zic am prins curaj se pare...azi am fost iar la cumparaturi.Mama mia...da ce de lucruri urate pt gravide..mi s-a acrit...Am vrut blugi...dar e incredibil...oare de ce Dumnezeu si partea de la picioare e larga? Oare ne cresc asa de mult si coapsele?Vreun bebe pe acolo?Am ras de m-am terminat azi...la burta veneau ok..dar la picioare puteam sa bag amadoua picioarele pe un crac ...si cand am imbracat si o salopeta a fost jale..eu sunt micutza..si zic eu inca slaba ..aratam parca bagata in sac.....offfff..Pana la urma am gasit niste blugi f haiosi, si pe masura mea...
De cautat inca mai caut pantofi.Dati-mi ideei!


AniS si bebelina mea dulce 19+
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Altceva,azi am avut niste dureri de mijloc, de a trebuit sa ma intind in pat.Sunt periculoase sau normale?? Ca m-am speriat ...am inceput sa citesc in carti etc...pur si simplu imi amortea parca spatele de durere...dar burtica nu era tare nimik...M-a durut cam 1 ora sau jumatate de ora...acum e ok.
Ce ziceti?


AniS si bebelina mea dulce 19+
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Roxana esti binevenita oricand! Chiar mai da-ne niste sfaturi din cand in cand!Pupicei


AniS si bebelina mea dulce 19+
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput