Pestoaicele sunt pe aici? (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Maruta draga pentru tine

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=45582" target="_blank">Surpriza ...





Nally si Sebastian (14.04.2004)

Poze nou-noutze cu Sebastian!!!

Poze...Poze...Poze

* Nici un barbat nu crede ca o femeie vorbeste prea mult... cand il vorbeste de bine!*


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

MARUTAAAAAAAAAAAAAAAsa fii sanatoasa, sa ai parte de multa fericire si numai impliniri, sa-ti dea Dumnezeu un prunc mic, sanatos si frumos, viata sa-ti ofere multe bucurii pe care sa le traiesti alaturi de cei dragi te iubim!!!


Emilly cu gaza ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maruta spune:

multumesc din suflet dragele mele

La multi ani ! Anacami

eu am petrecut super ... cam frigulet pe afara ... dar in rest a fost foarte frumos ...

am primit multe cadouri frumoase ... am fost tare rasfatata ... iar sotul m-a rasfatat si mai si ... ziceai ca suntem in luna de miere

inca o data va

cu drag Maruta

Aristotel Zamisar's - iubitul meu ... motanul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

18 martie - Scarmanus
18 martie - Denii mic
20 martie - Maruta
20 martie - Anacami




Ca de obicei, apar si eu mai tarziu cu urarile...Scuze!

Loredana... iti doresc ca toata viatza ta sa fie o luna de miere si tot ce-ti doresti sa se realizeze. Pt cea mai buna prietena!...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Pozele noastre!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">Povestea noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Mihai a inceput sa doarma noaptea (dar si eu am inceput sa-i stropesc patul cu aghiazma cand il pun la culcare si ii pun putin si pe frunte. Ieri am fost si l-am impartasit.
Acum, desi dr mi-a zis sa-i dau numai lapte praf, dupa 3 zile intensive cu 7 mese pe zi si in jur de 700 ml de lapte praf, a patra zi a refuzat biberonul. Nu a mai vrut sa pape de la biberon: nici daca era in el lapte muls de la mine, nici cu lapte praf, nici combinat laptele meu cu lapte praf... Am pus si mai multe feluri de tetine... Nimic!... Lua lapte in gura, il scuipa si plangea. Dupa jumatate de ora de chinuiala ce credeti ca a vrut: sa suga la san!!!!! A supt jumatate de ora!... Urmatoarea masa la fel, a treia i-am dat direct san, a patra a acceptat biberonul si am luat-o de la capat apoi... cam la a patra masa vrea si biberon...
Noroc ca mi-am mentinut cat de cat productia mulgandu-ma. Oricum e mai mica decat era, asa ca am laut galactogil si ceai de soc!...
Va pup.

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Pozele noastre!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">Povestea noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maruta spune:


Dragele mele ... sa va povestesc cum a fost la munte

Am plecat cu noaptea in cap (la 6 dimineata) ... ca sa prindem cat mai mult timp la munte ... ne-a placut foarte mult cabana cu design rustic.
Cum am ajuns am carat totul in cabana si ne-am apucat sa pregatim prima masa ... dupa care am servit o tuica ... gandindu-ne ca ne asteapta drum lung pana la pestera. Am mers vreo ora pana la pestera ... dar a meritat;ne-am batut cu zapada si am facut niste poze frumoase cu prietenii.

Cand ne-am intors ne-am apucat de treaba toate fetele ... si barbatii au fost de mare ajutor ... au stat pe canapeaua aia pana au rupt-o si vrand nevrand au trebuit si ei sa faca CEVA!

Am avut si partener de joaca ... am cantat si ne-am veselit.

Mi-am facut si prieteni la munte ... si au spus ca nu ma vor uita!

A doua zi m-a apucat vitejia si am urcat pe dealul din spatele casei ... mie una mi s-a parut munte ... si am facut poze frumoase ... intr-una se vede si cabana ... jos de tot ... cand am ajuns sus ... abia mai rasuflam ... noroc c-am gasit o piatra pe care sa ma asez.

cam atat am avut sa va povestesc ...


Aristotel Zamisar's - iubitul meu ... motanul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salisa spune:

Maruta si AnacamiLa multi ani !!!,
va rog sa ma iertati ca nu v-am felicitat de ieri;sa aveti parte de tot cei mai bun pe lumea asta.
Salisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_ang spune:

La multi ani din tot sufletul tuturor pestoaicelor! Ma alatur si eu cu permisiunea voastra: Lili, pestoaica de 25 februarie!

Va , mami Lili si Alexia - 1 anisor

Avem si poze
http://community.webshots.com/user/lili_ang

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Maruta, fain de tot cum ai povestit .Si cum ai asezat pozele.Pupici.Bravo!

Te invit la subiectul meu ca am ceva "probleme".

Dana

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maruta spune:

salisa - multumesc frumos

lili - bine ai venit

dana - multam' ... se pare ca nu m-am chinuit degeaba
me place cum esti pe pozitie brava ...

imi aduc aminte cand eram la inceput cu Seby ... doamne ce furnicaturi ... si cand punea mana pe mine ... daca trebuia sa spun ceva ... eram asa de emotionata ... ca nu se intelegea nimik ... ce-mi place mie e ca am stiut sa pastrez lucrurile astea ... nu mai e chiar ca la inceput ... dar tot o provocare a ramas ... ma scol pe la 2 noaptea ... eheee

Aristotel Zamisar's - iubitul meu ... motanul

Mergi la inceput