Perle d`ale socrilor

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramses spune:

Imi place subiectul,da' mult de tot!! Am citit tot ce ati scris!
Eu sunt printre norocoasele cu socri buni ca painea calda,insa ,apropo de ce simt mamele de baieti,cand acestie parasesc cuibul,soacra mea mi s-a confesat ca ea a avut realmente un soc la nunta noastra ,cand a realizat ca-si pierde 'puiutul'!
Parerea mea e ca se simt in competitie cu nurorile,in permanenta,de unde si tensiunile inerente.

Ramona si bb-lusa Sara
http://photos.yahoo.com/ramonahirbu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Salina spune:

Nu stiu cum se face ca socrela imi aduce ciocolata si prajituri exact atunci cand sunt la dieta (si ea stie asta). In rest e OK, dar chestia asta ma enerveaza la culme



ALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

A mea soacra, cand i-am spus ca ne casatorim, s-a uitat la noi si i-a spus lui fi'su "daca nu te tunzi, eu nu vin la nunta"! Iar socru' n-a zis absolut nimic! Nu felicitari, bravo, alea-alea.... Dupa care s-au apucat sa faca lista cu invitatii lor......... in tot timpul asta, pe mine nu m-au intrebat nimic, cum vrem sa fie, unde...

Lista lor a avut vreo 210 invitati; numarul total de invitati la nunta a fost 90!

Altele - "nu mai faceti poze la copil ca il radiati" sau "nu ii mai puneti pampers ca o doare pielea".

dar cine are timp sa ii asculte...

Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maruta spune:

da fetelor ce norocoase sunteti!

ia uitati de la socrela cum vorbeste vis a vis de prietenele ei

" Nu mai pleca asta ca nu pot s-o sufar!"
" Auzi draga ... ii spune lui barba'su ... prietena cutarica vrea sa-i faci buletin ... maine poimaine vrea sa o si f...!"
"Bai astia nu mai stiu sa stea pe la casele lor ?!"
"Daca o mai aud pe soacra'mea ca zice ca mi-a crescut baiatul "o strang de gat"!

si de fata cu ele ... vai ce bine ca ai venit lugu lugu

imi vine s-o

Maruta si bazdaganiile ... Aristotel Zamisar's , Dolly Mezel si Perusita Zapacita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adana spune:

Uff tot ce povestiti voi nu-s perle sint RAUTATI.
Din pacate nu ma pot lauda cu o soacra model desi stam la 3000 km una de alta.
AM si io citeva RÅUTATI de povestit
-prima data in vizita cu sotul la soacra,soacra imi povesteste de fosta nora(eu sint a 2-a)ca aia si mincarea ii ducea sotului la pat,ca si cerceii din ureki si i-a dat pt nepoata sotului..
-apoi m-a facut in toate felurile si m-a scos afara din casa sotului.
-acum 3 ani de Pasti l-a intrebat pe sotz daca fata aia mai are de gind sa stea mult la el(fata aia fiind eu,sotia lui)
-cind a fost sotul in vara in ro i-a dat un set de cani de kafea de pe vremea cind era ea fata mare cred ca sint din faianta si 2 cani sint sparte rau,i- dat 2 tablouri cu ,culori foarte tipatoare,ca si la tigani..
-iar de cind am nascut baiatul e numai lapte si miere+ca vrea sa-l boteze cumnata-mea..dar sotul tre sa-i duca nepoatei calculator ca vezi doamne face 18 ani..
Gata nu mai zic ca numai ma enervezsi nu merita sa-mi stric ziua pt niste scorpii

Mamica de Sebastian
http://pg.photos.yahoo.com/ph/vrnamo/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

Eu am niste socrii Oamenii lui Dumnezeu, sper sa fie cat mai mult alaturi de noi! Sunt un real sprijin pentru noi si noi pentru ei. Soacra-mea e nascuta pe 4 aprilie si eu pe 5, si chiar ne asemanam extraordinar. O iubesc foarte mult si ea pe mine la fel. Spune ca eu sunt fetita pe care si-a dorit-o dintotdeauna si asa e, stiu ca ma iubeste mult. Este o doamna in adevaratul sens al cuvantului. Si socrul meu, un pic cam sfatos, dar tare bun la suflet si tare saritor sa ne ajute cu orice. Ce mai, sunt ca niste parinti pentru mine, iar pentru fetita mea, exact bunicii din poveste. Sunt o norocoasa! Sa dea D-zeu ca si socrii mei si parintii mei sa fie cat mai mult alaturi de noi, cu totii sunt niste oameni deosebiti! Acelasi lucru va doresc si voua!


Ruxi si Clara pisicuta, 19 aug 2002
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

Socrii mei nu pot sta locului – repara, curata, fixeaza, construiesc, lustruiesc intr-una. M-am mai obisnuit cu ei acuma…..
Ma intreaba soacra-mea: da’ voi nu aveti de gind sa faceti un copil? (m-am bucurat tare ca m-a intrebat, ca pina acuma nu a suflat un cuvintel, nu m-a incurajat niciodata), si continua: „barbatu-meu asa s-ar bucura sa aiba un nepotzel/nepotzica, s-ar ocupa de el/ea cu tot atita drag ca si cum ar repara o masa!“
Nici n-am stiut ca-s asa mare maestra la inabusit risul… va dati seama ca cc chestia cu masa era maximul dragostei de care era capabil omu’. I-am povestit si sotzului meu – imi zice: „moaama, in ce familie ai intrat si tu!!“


_
I am not insane, just emotionally unstable.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

socrul meu:-o femeie la 40 de ani este terminata definitiv, e darimata! tu ai 40 de ani nu-i asa?????!!!

eu(perplexa!):regret,ma confundatzi, mai am ceva de asteptat pina atunci dar fiul dvs. implineste anul acesta 40!!

socrul: da, dar un barbat la 40 e in floarea virstei!!!



M.
(intotdeauna ii acord socrului circumstantze atenuante,alcoolul si urmarile lui!!dar asa ma maninca limbaaaaaaaaaaaa.....)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greieras spune:

Fetelor, am citit si eu si m-am minunat de soacre si socrii in aceeasi masura. Oricum la unele am ras de m-am stricat. Multumesc ca ati impartasit cu noi cate ceva din viata voastra grea, foarte grea. Pe mine ma face sa imi apreciez mai mult soacra. E o femeie tare buna (desi nu tot ce face imi place), dar nu face nimic premeditat. Stau cu ea de vreo 2 luni si s-ar putea sa mai stau, dar la inceput, cand ne-am mutat (si cu fetita care are 5 luni) mi-a spus in fata: eu in viata voastra nu ma bag iar copilul sa il cresteti cum credeti voi ca e al vostru. Si o data nu a zis nici pas, chiar daca nu i-a convenit ceva. Femeie cu capul pe umeri. Cand mai vrea sa ia fetita in brate imi cere mai intai voie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

quote:
Originally posted by cristiama

Maruta, mi-e rau!
Ma duc eu o data pe la ea si nu-s cum zice ca ne da niste oua, ma uit la data: expirate de 20 de zile!
Crezi ca le arunca? Nooo - le tine pt prajituri!
Acu cand mergem in vizita mananc doar salata sau ceva ce am adus noi. Sotu daca n-a murit 30 de ani, e imun deja saracu.



cristiama



Abia acum am descoperit si eu subiectul asta.
Legat de scirboseniile socroseniilor: am primit de la ea, in perioada in care ne era mai greu, un pui congelat, care expirase de... de.... nu ghiciti! De 1 (un) an!!! Si il tinea acolo, sa ni-l dea, sa ne otraveasca! Nu va spun ca si carnea se desprindea efectiv de pe el, era in curs de descompunere!!!



Simina & Andrei (Deiutzu)

Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities

Mergi la inceput