Bebelusi de sept-oct 2004 (32)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Danyce farte buna metoda de fiert legumele in abur... e bine de stiut. Mie nu mi-a dat prin cap.

Mihaela cred ca celalalt medicament e Omeran... nu stiam ca e si pentru asa ceva. Iar in legatura cu florile gestul conteaza... ce daca au fost degerate, important este ca s-a gandit sa-i ia flori. Al meu sot a innimerit-o mereu cu florile ca stie ce flori imi plac foarte mult...

Mada tare curajosi ati fost ca v-ati plimbat cu bb ata de mult. Si cred ca si ea v-a ajutat, ca a fost cuminte. Eu abia am avut curaj sa plec la 70 de km... Asteptam pozele.

Mcm nu merge linkul, dar am reusit sa intru prin cel din lista si am vazut pana la urma pozele... E o scumpa pitica si ce ochisori albastri are . Cred ca asta e link-ul bun: http://community.webshots.com/album/297646294ucuOYE

Andora am vazut si pozele voastre. E o scumpa Uca-Uca

Piureul de mar si eu il fac tot pe razatoarea de sticla... De cate ori am facut l-am aruncat... macar ca nu spal degeaba la blender..

Azi am fost la plimbare vreo 3 ore. A fost atat de frumos afara ca nu-mi venea sa mai intru in casa. Dar i se facuse foame maimutei... Acum dupa ce a papat sper sa doarma ca e cam obosita si se certa cu alea de prin patut.
O sa pun si eu ceva mai tarziu cateva poze din parc...



Eliana siElena (23.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Gata, am pus si noi pozele din parc.




Eliana siElena (23.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniver31 spune:

Buna seara.....am ajuns si noi in casa..a fost asa de frumos afara ,am sta 3 ore si as mai fi stat dar i se facuse foame lui bubu.

Aissa ptr listuta daca vrei sa completezi Mihai Daniel 17 OCTOMBRIE 2004,3,600kg ,53cm,duminica ora 15 50 iar eu 18 august 1979.

Probleme cu marul am avut si eu dar l-am taiat bucatele mici si a fost ok.

Vreau sa va intreb :voi folositi in casa esentele de aromaterapie daca aveti bebelusii?????


O seara frumoasa si linistita.....


Oanasi bubu mik Mihai Daniel(17 octombrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Mel, pe razatoarea de sticla iese foarte fin piureul....iar daca si asa ti se pare prea mare, il dai prin strecuratoarea si iese fin-fin.

Mada, dar ce plimbarete sunteti! Super misto mai ales ca si ilinca apreciaza plimbarile si e cumintica!

Danyce, aceeasi metoda de fiert legumele in abur am si eu...traiasca strecuratoarea!

Andora, foarte frumoasa e Uca-Uca...e tare dulce!
Acum astept sa vad si eu daca maimutei mele o sa-i placa ciocolata (adica fierul).

Mcm, am reusit si eu sa vad pana la urma pozele si tare mi-au placut ochii albastri ai Alexiei.
Ce-i dadeai sa pape verde? Eu n-am gasit combinatie de verde pana acum asa ca asteptam cu interes noi propuneri de papa.

Babirusa, suntem aici sa te ajutam daca ai intrebari despre diversificare si bravo ca n-a facut febra!

Eliana, posibil sa fie Omeran (nu prea descifrez bine scrisul doctorei)...dar ce stii despre el?
Si noi am iesit azi afara si am stat o ora jumate ca trebuia sa vin acasa sa fierb pieptul de pui pt papa ca altfel cred ca nu ne mai intorceam curand. Am facut iar poze...si mai am si bb mi-a facut o surpriza..pt doritori aici este.
Super draguta este si Elena si ii sta asa bine in roz. Apropo de roz, ma intreaba o cucoana in parc azi ca ce e bebe, fetita sau baietel desi era in roz cu rosu imbracata...si sincer mie si mi se pare ca are fata mai de fetita!
M-am uitat azi dupa paturica si era inchis magazinul dar am avut impresia prin geam ca mai au paturici. O sa mai trec pe acolo si daca gasesc te sun si te intreb daca sa-ti iau sau nu. ....si poate ne mai vedem si noi prin parc ca de abia astept!

Pupici!

Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)
Alexia, de 6 luni +
Evenimentele din viata mea

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Mihaela si eu abia astept sa ne vedem prin parc...
Mi-a placut ce surpriza ti-a facut Alexia. Dar cum a reusit performanta?
Normal ca Alexia are fata de fetita. Chiar era una in parc si intreba o mamica ceva legat de "baiatul" acesteia... "baiatul" avea cercei, dar ea nu bagase de seama. Probail la fel de atent s-a uitat si cucoana respectiva la Alexia.
Legat de Omeran stiu doar ca lua Florin pentru gastrita si stiu ca era singurul cu care ii treceau durerile de stomac. Lua 20 de zile primavara...
Vorbim de paturica... Flrin a ajuns tarziu pe acolo si nu s-a mai dus sa se uite. Probabil nici nu mai era deschis. Dar acum nici nu stiu daca sa-i mai iau, ca ma gandesc ca o sa se incalzeasca si nu o mai am nevoie si la toamna o sa fie mica... Nici eu nu stiu ce vrea.

Daniver31 nu stiu cum e cu esentele de aromaterapie, dar citeam ca e bine de exemplu cand stergi geamurile, praful ca e bine sa nu fie bb in camera si sa aerisesti pana iese mirosul de la diversele solutii. La fel si cu odorizantele de camera, ca nu e bine sa fie unde doarme bb.



Eliana siElena (23.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Eliana, am pus-o azi in picioare rezemata de canapea de curiozitate...si surpriza, a stat!
Despre paturica si eu zic ca nu mai are rost sa-i iei. Chiar ma gandeam azi pe drum de ce vrei sa mai cumperi una...
Cat despre tanti ce intreba daca e baietel sau fetita...statea langa mine pe banca, asa ca o vedea bine. Oricum ne-am ridicat repede si am plecat...hihihi

Daniver, eu pun doar cate o picatura de estenta de eucalipt in castronul cu apa de pe calorifer. In rest nu folosesc alte esente!


Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)
Alexia, de 6 luni +
Evenimentele din viata mea

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Sara buna mamicute harnicute!
Cristina (mcm), m-am uitat cu Miti (sotul) la pozicile papusicii cu freze si am murit de ras... sa-i bag si eu poza lui gogo in virtual makeover...
Eliana, sa-ti traiasca si tie Elenuta draguta! Eu cred ca ar trebui, daca (de fapt "cand") ne-om intalni cu toatele sa le facem o poza de grup mamimuticilor, ca sunt care mai de care mai frumusele... alaturi de cate un cavaler bineinteles, ca nici ei nu sunt mai prejos!
Mihaela, dulceata ta pare 999% fetita, am vazut pozele si e o dulcica in special imbracata asa
Cu marul noi n-am avut niciodata succes, am zis la inceput ca era prea acrisor dar nici cu altul nu a mers... asa ca o sa-ncerc din nou in 2-3 zile. Nici cu legumele.. cred ca e adevarata faza cu pasatul ffff fin asa ca i-am dat in continuare cereale cu fructe. Problema noastra tine insa de cateva zile bune, nu stiu daca e normal asa ca va intreb.... bebicii vostri care au dintisori inmuguriti sunt maraiti tot timpul, trec f repede de la o stare la alta?? Ca mi-e teama sa nu fie altceva, nu stiu insa ce. Poate alintatura
Pupici!

Andreea si Uca-Uca (DN 10.10.2004, 00.25, 3.350kg, 49.5cm) http://community.webshots.com/user/andreeaoracle
http://www.andora.bravehost.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Mihaela, FELICITARI papusicii!!! E un pas mare, sa notezi ziua de azi!
Eu nu sunt normala, de la vreo 2 saptamani o cronometrez pe Gogo cat sta in picioare singura cand o tin in brate, acum am ajuns pe la vreo 7-8 secunde... stiu ca nu e voie s-o las prea mult, dar las' ca o sa crestem si noi mari
Gata, inchei ca abuzez de voi si de tati lu' gogo, saracu' da dintr-o maimuta care chiuie mai tare ca Uca de cateva minute..

Andreea si Uca-Uca (DN 10.10.2004, 00.25, 3.350kg, 49.5cm) http://community.webshots.com/user/andreeaoracle
http://www.andora.bravehost.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Am lipsit nemotivat, scuze dar nu ne-a mers netul. La noi toate merg ca pe roate, Dami cuminte, papa bine, doame si mai bine, stam mult afara si de luni raportam si un dintisor care spre bucuria noastra a iesit pe nesimtite (bine ar mai fi sa nu aiba probleme nici la ceilalti).

Ana_a, parca tu ma intrebai acum vreo sapt. daca l-am tuns pe Dami? Nu , nu l-am tuns, asa este el mai chelios, spre deosebire de Ioana care a fost super paroasa!

Geo, Ioana (20.06.1998) si Damian (01.10.2004)

http://community.webshots.com/user/giorgios72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Ma imbolnavesc de nervi...acum tati ii face baie pt ca A VOMITAT cerealele (i-am luat simple, de orez de la nestle caci am crezut ca nu le accepta pe cele cu arome). Cu lingurita nu a vrut deloc desi era nemancata de la 5.30 iar cu biberonul a papat 80 gr si apoi totul in jet afara plus ceva piure de legume de la ultima masa.
Mai si doctora spune ca n-are nimic...cum naiba vine asta????
Gata, ma duc sa imbrac fata ca a spalat-o tati.



Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)
Alexia, de 6 luni +
Evenimentele din viata mea

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput